Vaříme s Láďou Hruškou

Vaříme s Láďou Hruškou https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220335/bmid_varime-s-ladou-hruskou-Wqi-220335.jpg 1 287 78

Populární potravinový inspektor a reportér TV NOVA Láďa Hruška vstoupil do povědomí českých diváků také jako kuchař a dokázal, že vařit se dá levně a přitom chutně. Sestavil sbírku unikátních a většinou jednoduchých receptů na přípravu domácího pečiva, mléčných výrobků, polévek, sladkých i slaných hlavních jídel, dezertů, moučníků a dalších dobrot doslova za pár korun. Zkuste třeba domácí loupák potřený jahodovou marmeládou s vínem ke snídani, na oběd pizzu z pomazánkového másla a ke kávě nugátové croissanty. Podráždíte chuťové buňky a potěšíte peněženku! Recepty: - Čerstvé pečivo pro celý den - Co ještě můžete ochutnat - Dezerty a moučníky pro mlské jazýčky - Dobroty ke sledování televize - Hlavní jídla slaná i sladká pro začátečníky, kuchaře lenochy i gurmány - Mléčné výrobky k snídani, ke svačině, k pečivu - Polévky jsou grunt - Zmrzliny jako třešnička na dortu Recepty: Bábovka do hrnku, Banánové sušenky, Boží milosti, Bramboráčky, Bublanina z mikrovlnky, Cereální sušenky, Čarodějnické brambory, Čokoládovo-banánové šátečky, Čokoládovo-oříškový krém, Dietní langoše, Domácí bylinkové máslo, Domácí chleba, Domácí jogurt, Domácí koblihy z trouby, Domácí musli, Domácí pribinák, Domácí ruská zmrzlina, Domácí šlehačka, Domácí termix, Domácí veka, Domácí zmrzlina, Fitness banánové palačinky, Fitness guláš pro lenochy, Hrníčkové knedlíky, Chipsy z kuřecích kúžiček, Chlebová polévka, Chřestová polévka, Jablečňáky s perníkem, Jablkové rúžičky, Jahodová marmeláda s vínem, Jahodové knedlíky, Jogurtový koláč s jahodami, Kakaové sušenky, Korbáčiky, Kuřecí křídla jako z fastfoodu, Loupáky, nadívané kuřecí kúže, Nugátové croissanty, Okurková limonáda, Opilé kuře na plechovce, Ořechový celozrnný chléb, Paprikové lodičky, Pivní čokoládový dort, Pivní preclíky, Pivní rohlíky, Pizza z pomazánkového másla, Polévka z taveného sýru, Pudinkové šneky s rozinkami, Rajská omáčka z rajčatového džusu, Rychlá svíčková, Rychlokoláčky z taveného sýra, Řízky z černého bezu, Salát z kúžiček, Smažená tlačenka, Smažený sýr z hrnku, Sýr á la Lučina, Sýrové bulky, Šunková vrtule, Tátúv štrúdl, Tavený sýr, Trdelník, Třepací dort, Tvarohové knedlíky s banánem, Tvarohové nanuky, Tvarohový mazanec, Velikonoční aspik, Velikonoční beránek s pudinkem, Zemlbába do kapsy.... celý text

oolinkaa
26.06.2016 4 z 5

za mě to není takový děs..sice kůžičky vařit nebudu, ale dělala jsem podle něj jablečňáky a mňam.. pak jsem pekla chleba - byl mooc dobrý, tak za mě super.. a ted se ještě vrhnu na nějaké pečení a langoše s jogurtem! znám o dost horší knihy a kuchařky..myslím, že sem lidi hází negativa jen proto, že je to ,,Láďa Hruška,, , ale ve skutečnosti podle něj vaří div né obden ;)

petra1394
25.05.2016 odpad!

Knihu jsem dostala na Vánoce z recese, prohlídla jsem ji, zasmála se a od té doby leží v knihovně :D jediný recept, který mě zaujal a nebyla to úplně šlichta, byla asi ta okurková limonáda..

Karolína18
27.03.2016 3 z 5

Vážně nechápu, co proti této knize všichni mají. Chápu, že některé recepty nemusí vypadat lákavě, ale je to jen na kuchaři, zda z toho dokáže vykouzlit něco poživatelného. Každý, kdo mluví proti, by si měl uvědomit, že někteří lidé opravdu takhle vaří, protože autor jenom tlumočil recepty jiných. pro lidi, kteří v kuchyni nejsou zrovna šikovní, to jsou vychytávky a nápady, jak si usnadnit práci, popřípadě neumřít hlady. Neříkám, že bych všechny recepty ráda vyzkoušela, ale jistě si tato kniha nezaslouží tolik hanění a pomluv, jakých se jí dostává ve velmi hojném počtu.

Metcheque
11.02.2016 2 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem besedu autora této podivuhodné kuchařky moderoval, vyzkoušel jsem něco z jeho receptů. Dlouho jsem zvažoval, co by mi nejméně zničilo zdraví a nakonec volba padla na banánové palačinky. I tak jsem se ale trápil s dvoudenním průjmem.

Podrobnější úvahu nad touto knihou jsem publikoval v únorovém čísle časopisu Regenerace.

LimedkaMikki
02.02.2016 3 z 5

Nemyslím si, že si tahle knížka zaslouží tolik hanění. Netvrdím, že všechno, co je v knížce napsané bych jedla. Ani, že mě nepolil studený pot, když jsem viděla jak dělá rajskou z džusu, nebo se nám snaží podstrčit suši z toustového chleba. Ale zase ne všechno je tam úplně na odpis. Třeba zemlbába z tousťáku je skvělá vychytávka pro někoho, kdo to nechce jíst tři dny a bydlí sám.
A hlavně je nutné si uvědomit, že on tohle nevymýšlí! Tohle jsou recepty, které mu poslali lidi! Tudíž, že to skutečně někdo dělá. Na internetu je spousta podobných receptů, ale u toho ani nekváknete, protože to přece nikomu nevadí... Jenže Češi jsou národ rejpalů a nedá se jim zavděčit ani levnýma surovinama, ale ani když se to vaří z kvalitních a drahých surovin. Protože to je moc drahé a na to ten chudý chudinka zase nemá.
Stejně by bohatě stačilo, aby tuhle knížku, nebo tyhle recepty propagoval nějaký věhlasný šéfkuchař a většina z vás by to baštila a ještě si to pochvalovala jako lahůdku. Třeba ony banánové placičky jsem viděla asi o měsíc později dělat jednou známou anglickou kuchařkou. Jenže on to propagoval reportér z Novy a to je ten největší důvod, proč to tak nesnášíte. Nic jiného v tom není.

dominikB951
01.02.2016 odpad!

řeknu k tomu jedno - je to hrůza!!!

ANATS
03.01.2016 1 z 5

Děkuji Jéžiškovi, za dárek touto knížkou...ale bohužel mě radost neudělal.
Jednoduché a hlavně levné recepty, na tom je celá knížka postavená. Jenže nic z toho bych do pusy nedala....asi mám trochu jiné chutě a nebo jsem hodně rozmlsaná :-)
Už teď vím, že se z této knížky stane "putovní dárek". Jedna hvězdička v hodnocení??? Tak ta je, za fotografie v knížce.
A ostatním co dávají pět hvězd...přeji dobrou chuť !!!!

Benjiki
02.01.2016 odpad!

Hruška na pána dodává knihu, která nesmí chybět v žádné správné domácnosti! Těším se na pokračování, ve kterém bude vývar z použitých obalů od cigaret a chipsů, to celé zhuštěné kousky jaderného odpadu. Zajímavé je, že se nejprodávanější knihou stalo to, na co všichni nadávají - že by to nějaký milionář s ochranářským komplexem, ze všech knihkupectví skupoval, aby tyhle knihy náhodou nepřišly do kontaktu s dětmi? Btw první kniha kterou si dovolím hodnotit a komentovat po rychlém prolistování. Následně ji moje drahá rodina rituálně spálila.

tester
28.12.2015 5 z 5

Jen amatér nedokáže vyhodnotit lahůdku-vepřové uši. Po tom jdou řezníci jako první. Křupky a kůže atp. jsou důležité pro vývoj a údržbu kloubů. Ostatní maso je pro ty, kdo nevědí co je na čuníkovi nejlepší. Obyčejný řízek atp.? Kdepak. Hruška se zasloužil o to, aby národ nekulhal a nešmatlal. Životní praxe to potvrzuje. Hruška udělal pro národ víc, než všechny trapné gurmánské pořady v TV. Není nad sulc z vepřových nožiček. V mase není nic co by tělu prospělo tak jako kůžičky a různé součástky ze zvířete které obsahují křupkovité součásti. Hruškovu bibli doporučuji všem, kteří si chtějí udržet zdraví.

tester
11.12.2015 5 z 5

Kniha odpovídá "kvalitě" surovin a potravin z hypermarketů. Tam jste se už dávno zapomněli rozčilovat. Že ty splašky vezmete do úst? Rozčilení a pobouřené reakce vyvolal jen Hruškův úspěch.

tom9985
04.12.2015 5 z 5

skvělá kuchařka s výbornými recepty, kam se hrabe Pohlreich. Všichni jste to jaké hodnocení sem dáváte, neboli odpad!

Rawen616
29.10.2015 odpad!

Jelikož je můj otec vynikajícím kuchařem, tak i odpad je pro tuhle bibli obyvatel, kteří sežerou všechno, jen když je to levný, příliš dobrým hodnocením. Úplně nejvtipnější je, že celá řada zdravých a běžných jídel považovaných za luxusní ( zejména italských ) vyjde v konečném výsledku i levněji než Hruškoviny prezentované jako dostupné jídlo pro obyčejný lidi. Jedna-dvě věci se z toho jako nouzovka i dají. Ale opravdu jako nouzovka.

DominaCZ
19.09.2015 odpad!

Ani ten termix se mi nikdy nepovedl tak, abych mohla říci JE JAKO Z OBCHODU.
Asi neumím Láďovy recepty tak dobře jako on.
Nemám k té knize důvěru.

Abysme měli z čeho vařit a neumřeli hlady?
Hm Jarko, nepochopila jste to očividně vy.
I kdyby nebylo co jíst, a Hruškáč by byl to poslední, co zbývá, umřelo by lidstvo ještě rychleji z těch jeho blafů typu 99% receptů dělaných v mikrovlnce - pečeme, vaříme, smažíme!

Jarka 55
07.08.2015 5 z 5

Myslím ze jste nikdo nepochopil co to vlastně tato kniha je. Nemá to byt ani kuchařka ani kniha pro hezké čtení ale pouze návod na to až nás naše vláda tak zrujnuje aby jste mohli alespoň z ničeho něco uvařit a neumřeli jste hlady. Ten kdo čekal něco jiného ....

ElenaM
02.08.2015 odpad!

Opravdu je mi upřímně lito spisovatelů a lidí, kteří makají na svých knihách a dá jim to hodně práce, aby se kniha vydala a dobře prodávala. Tuhle knihu (tento odpad) jsem dostala k Vánocům jako nevhodný dárek. Když jsem to rozbalila, myslela jsem, že mě klepne. Recepty typu - roztavíme tavený sýr a máme z toho polívku? To snad nemůže myslet vážně ne? A tohle vážně chce někdo jíst? Ano, je to levné, je to rychlé a to asi náš národ chce! Ale já opravdu nepovažuji kila cukru a mouky za tu správnou cestu, jak se stravovat, levné to možná je... ale to je tak všechno. Fitness guláš pro lenochy? Co to do háje je.... už jen ten název si protiřečí a na suroviny raději nekoukat.
Pokud je tohle nejprodávanější kniha posledních let (nebo jednu dobu aspoň byla), tak je to velice smutné a něco to vypovídá o našem národu a o tom s čím se spokojíme... Víc k tomu asi nemám co říct...

Misha11
11.05.2015 odpad!

Měla jsem možnost tuto knihu prolistovat, sama bych si ji nekoupila (a ani nikomu jinému). Klenot české gastronomie, opravdu. Přijde mi to jako výsměch všem, kteří umí uvařit více, než kávu.
Jak tato kniha může být nejprodávanější knihou v ČR? (To je na tom náš národ až takhle špatně? Lidi si nekoupí klasiku, novelu, PČP, SSČ,.. Ne. Koupí si tohle.)
Kdyby ty recepty aspoň vymyslel - když už nic jiného.
Pár keců, jak strašně moc na tom ušetříte a hele, co máte.
Tak tedy všem příznivcům této kuchařské Bible přeji dobrou chuť, ale já si radši uvařím něco, co se dá pozřít a nebo si to koupím, i když budu o těch 5 Kč chudší.

Historicky první 'kniha', kterou hodnotím jako "-odpad!".

Madi
03.05.2015 odpad!

Toto je jedna z nejprodávanějších knih v ČR. Smutné. Ale ještě horší je, že on ty prasárny (ne, nepoužiju slovo recepty) ani nevymyslel, jenom to obšlehnul.
A lidi podle toho vaří a baští a šmakujou si a kdo to odsuzuje je snob, páč jejich manža si na těch kuřecích kůžičkách moc počvachtal.
Nevím jak vás, ale mě z toho až mrazí.

Luccy78
01.05.2015 2 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, jinak bych si ji nikdy nekoupila. Ale po prolistování musím říct, že ne všechny recepty jsou špatné, i když sem tam nějaký blaf se tu najde.. A je na každém, jestli podle ní bude vařit nebo ne. Je to celé, dle mého, zbytečně nafouknuté a jednoho dne, tak, jako ostatně vše, i tady ta velká bublina jménem Láďa Hruška "splaskne".

Markysek45
15.04.2015 odpad!

Nepovedený dárek k Vánocům. Vyvstala jediná otázka, kam ji nenápadně "uklidit".

elin.m
10.04.2015 odpad!

Prolistovala jsem knihu, do některých receptů se i začetla (legendární kůžičky)...
Nemůžu se zbavit pocitu, že naše školní jídelna, na kterou jsme vždycky tak strašně nadávali, vařila přece jen skvěle! Velká poklona našim kuchařkám a Velká hanba této knižní katastrofě!