Vánoční říše

Vánoční říše https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183324/bmid_vanocni-rise-Lyi-183324.jpg 4 510 142

Victoria McQueenová měla odjakživa zvláštní schopnost: Dokázala najít ztracené věci i odpovědi na otázky, jež nelze zodpovědět. Občas jezdívala na kole k polorozpadlému krytému mostu, který ji během chvíle odnesl, kamkoli si přála – na jiné místo v Massachusetts nebo v celé zemi. Jednoho dne ovšem Viky potkala Charlese Manxe, který má zvláštní slabost pro děti. Vlastní starý Rolls-Royce s poznávací značkou NOS4A2, v němž vás po tajných silnicích odveze na to nejúžasnější, ale také nejděsivější hřiště, jaké jste kdy viděli. Viky, jediné dítě, kterému se podařilo z Manxových spárů uniknout, je nyní dospělá a snaží se na prožité hrůzy zapomenout. Netuší ovšem, že Manx na ni nikdy nezapomněl – a co hůř, vybral si nového spolujezdce na cestu do pekla: Victoriina malého syna.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

NOS4A2 , 2013

Sheemas
05.11.2016 4 z 5

Vánoční říše opravdu není vánoční pohádka, ale hodně šílená jízda, s kterou se svezete až na konec knihy velmi rychle. Autora jsem před touto knihou neznala, pouze jsem viděla film Rohy (to je taky šílená jízda) a proto jsem netušila co můžu čekat. Vánoční říše mě opravdu překvapila, nečekejte žádné romantické pohledy do zasněžené krajiny, ale pěkně hororový příběh, kdy nebudete vědět čemu věřit. Jednoznačně doporučuji a já jdu hledat další knihu od tohoto spisovatele.

callahanh
22.09.2016 4 z 5

Jablko tady opravdu nepadlo daleko od stromu a Joe Hill dost připomíná svého otce v jeho nejlepších letech. Jakoby se Stephen King "převtělil" a zvolil si nový pseudonym, protože tohle téma je typicky kingovské. Je pravda, že Hill mohl trošku ubrat z objemu, protože kniha je někdy až moc dlouhá a některé popisy jsou zbytečně natahované a není to úplně strhující. To je ale asi jediná výtka, kterou ke knize mohu mít. Jinak je v ní totiž úplně vše - skvělé téma, děsivý záporák, který věří, že koná dobro, silná hlavní hrdinka, která bojuje s vnitřními démony, napětí a několik parádně hororových scén, v nichž figurují strašidelné děti. Autorovi se taktéž daří výborně pracovat s psychologií postav a snad žádná tu není jednorozměrná, ale jejich motivace jsou pochopitelné a pořádně rozvedené. Možná je škoda, že konec není tak efektní a úderný, jak by se k předchozímu ději hodilo, Hill má ale pořád ještě čas se pořádně "vypsat". Máte-li načteného Kinga a chybí vám, jeho syn je hodně dobrou alternativou. 70% PS: Chválím i hodně povedenou českou obálku.

blanickaa1
27.05.2016 5 z 5

Páááni, to teda byla jízda :D Čím, se ta Vicky sjížděla? Měla halušky nebo to byla skutečnost? A co rozpitvaný Manx? Jak mohl žít? Co to jako sakra bylo? :D Klid... čtenář vše postupně pochopí. Jedním slovem paráda. Jsem nadšená. Jo a bezplatnou jízdenku do Vánoční říše neočekávám, protože jsem poctivě přečetla i poděkování.

Lidudu
17.05.2016 4 z 5

Tak tahle knížka, to byla fakt sranda. Čtu, čtu... a mám zvlášní pocit. Je mi to nějaké povědomé. Hloubám nad tím a nemůžu přijít na to, kde už jsem se s tímhle setkala. Kouknu se tedy na autora, projedu ho googlem a šmankote! ten chlap je mi taky povědomý. To už jsem vystresovaná, že se mi vrací z nějakých nadpřirozených důvodů vzpomínky na minulý život, kde jsem pravděpodobně s tímhle Hillem navštívila Vánoční říši nebo co. No a pak si přečtu životopis a on je to synek samotného Kinga.
Ať Joe chce nebo ne, tátovi je dost podobnej jak tváří tak i psaním. Ale jen podobný. Vánoční říše je fajn čtení, taková "náhražka" Stephena Kinga. Něco jako když nemáte kafe, tak si uděláte Caro. Je to dobrý, ale něco málo tomu chybí. Ale to je v pořádku. Joe má čas a já nepochybuji, že tátu dožene a bude přístím Mistrem. Vánoční říše je toho důkazem. A my fandové Kinga můžeme jen děkovat, že se mamce s taťkou podařilo vyrobit takového šikulu.

vercaambrosova
09.05.2016 5 z 5

Zatím nejlepší co jsem od něho četla.

Finn69
25.04.2016 5 z 5

Výborný, napínavý příběh, který se čte jedním dechem hluboko do noci, protože prostě nejde přestat. Má to všechno, co má správný horror mít - napínavý děj, uvěřitelné postavy se kterými žijete, zloducha který si myslí že zlo je dobro a dobro zlo, záhadný svět za světem, hrůzu i dobrý (?) konec.
No a co, že Stephen King píše detektivky, budeme číst Joe Hilla!
Je to tak dobré, že si dokonce začínám myslet že sám Mistr King vystupuje pod jménem svého neexistujícího syna, aby tak zakryl skutečnost že je nesmrtelný upír, který hodlá psát dalších nejméně 50 let :-)

Kamil2
17.04.2016 4 z 5

Název knihy ve mě evokoval nějaký vánoční rodinný "doják", autora knihy jsem doposud neznal a odrazoval mě šílený počet stran. Kniha tak u mne nějaký čas ležela ladem - chyba. Moji pozornost si znovu získal Hill až zjištěním, že je synem S. Kinga a v Tv běžel film na motivy jeho knihy Rohy. A tak jsem Vánoční říši vzal do ruky a vydal se s Viky po polorozpadlém mostě k domu Charlese Manxe... Fantasmagorní příběh úchylného dědka, ještě úchylnějšího muže s plynovou maskou, jednoho starého Rolls Royce a Victorie coby náctileté teen a o mnoho let později pološílené matky zoufale bojující o záchranu syna ze spárů úchyla - to mě zatraceně bavilo.

Patapuf
21.02.2016 5 z 5

Není to tak strašidelný, jak se píše.... je to prostě jenom otravnej uchylnej dědek a starý auto... ale příběh tím neztrácí na poutavosti a je napínavej až do konce.....

Dr_Lecter
07.01.2016 odpad!

Zoufalá nastavovaná kaše a nuda. Zásadně knihy dočítám, ale tady jsem trpěl jako zvíře. Příběh je vcelku nesmyslný, nedá se do něj vžít, postavy jednají podivně a často nelogicky. Kdyby se z knihy odstranilo libovolných 200 stran, čtenář by to možná ani nepoznal. Redakčně a překladatelsky ovšem odvedena vynikající práce, to musím uznat. To však bohužel příběh nezachrání.

anibeni
03.01.2016 4 z 5

Zajímavě hororový příběh odehrávající se v několika rovinách.. ze začátku jsem měla trošku problém to pobrat a zjistit, kdo je kdo a hlavně v které době, ale pak už to šlo, kniha mě k sobě připoutala a nutilo mnne to číst stále dál..

katy238
02.01.2016 5 z 5

Kniha je krásná a příběh neobvyklý, má mnoho rovin a každý nemá tu trpělivost je všechny studovat a dávat dohromady. Kdo ovšem příběhu porozumí, toho nepustí, tak je to i se mnou.

Peršanka
16.12.2015 2 z 5

Napadá mě: mnoho povyku pro nic, marseillské mýdlo, kočička a pejsek vaří dort a další nepůvodní příměry. Snad by bylo lepší, kdyby Joe svoje dobré nápady předával otci, který psát umí. Trpělivost mi došla před půlkou, tak se nedozvím, co všechno musela Vicky obětovat, aby došlo na happyend.

koumes731
04.10.2015 5 z 5

Skvělá záležitost, první půlka strhující, ve druhé se častěji měnilo tempo, ale vyhovovalo mi to. Určitě mi to nepřišlo zdlouhavé ani natahované.

rasputin
14.08.2015 5 z 5

Někdo si myslí, že je příběh zdlouhavý. Já ten pocit nemám. Klidně bych četl dál. Budu si muset příběh o Vánoční říši přečíst ještě jednou.

chanahd
18.07.2015 3 z 5

Originální příběh, ale zdlouhavý.

Hawkey
14.07.2015 4 z 5

Skvělý nápad, Joe! Vánoční říše.. půjčila jsem si to už jen kvůli tomu názvu. Má první knížka od Vás.. a líbila se mi. Bylo to čtivé, zábavné, tajemné. Příběh podle mého názoru nemá brutální spád, který by šokoval.. dospívá do téměř jasného konce, což mě trochu štvalo. Poslední část knihy byla slabší.. konec heroický..béčkový.
Lístek si do Vánoční říše objednávat nemusím, naštěstí nejsem na seznamu zlobivých - poctivě jsem přečetla poděkování!

martin6849
24.06.2015

Začátek knihy je super, pak to podle mě dost ztrácí dech a já se nějak nemůžu dokopat k tomu, abych to dočetl. Už rok jsem tak ve dvou třetinách a nejde to dál...

Dejvid1982
10.06.2015 5 z 5

Joe Hill se prostě potatil. :-) Plný počet bodů.

puellaa
21.05.2015 5 z 5

Nooooo tak super!!!! Někde jsem slyšela že si s tatínkem řekli, že každý napíše něco na stejné téma - tak teď už jen přečíst Doktor spánek a můžu porovnávat.

trudoš
20.05.2015 4 z 5

Joe Hill se projednou rozepsal a oproti předcházejícím románům předkládá tentokrát dílko prakticky dvojnásobné. To se bohužel trochu podepsalo na zápletce. Ta je rozdělena na dvě „poloviny“ - první dvou set stránková část hýří nápady a zvraty, děj se řítí kupředu silou parní lokomotivy. Jenže následujících čtyři sta stran už drobně drhne. Je v podstatě jasné, kam bude příběh směřovat a autor nijak výrazně zápletku nezašmodrchá. Což vynikne o to víc, když pamatujete, jak těch předchozích dvě stě stran dějově excelovalo.
Joe Hill je však jedním z těch mála spisovatelů obdařených uměním vyprávět. Navíc dle mě v mnoha ohledech dokáže pracovat s imaginací lépe a uvěřitelněji než jeho otec. Vánoční říše tak představuje komplexní román, ve kterém sice ne všechny detaily fungují úplně na výbornou, ale jako celek je to ohromující a vskutku děsivé čtení.

Vánoce nadpřirozené bytosti horory únosy nadpřirozené schopnosti

Joe Hill (p)
americká, 1972