Vánoční říše

Victoria McQueenová měla odjakživa zvláštní schopnost: dokázala najít ztracené věci i odpovědi na otázky, jež nelze zodpovědět. Občas jezdívala na kole k polorozpadlému krytému mostu, který ji během chvíle odnesl, kamkoli si přála – na jiné místo v Massachusetts nebo v celé zemi. Jednoho dne ovšem Viky potkala Charlese Manxe, který má zvláštní slabost pro děti. Vlastní starý Rolls-Royce s poznávací značkou NOS4A2, v němž vás po tajných silnicích odveze na to nejúžasnější, ale také nejděsivější hřiště, jaké jste kdy viděli. Viky, jediné dítě, kterému se podařilo z Manxových spárů uniknout, je nyní dospělá a snaží se na prožité hrůzy zapomenout. Netuší ovšem, že Manx na ni nikdy nezapomněl – a co hůř, vybral si nového spolujezdce na cestu do pekla: Victoriina malého syna....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183324/vanocni-rise-Yy7-183324.jpg 4.3406
Literatura světová, Horory
Vydáno, Beta-Dobrovský

NOS4A2, 2013

Kniha Vánoční říše

n.ezn.amy

Tak jak mám rád tvorbu Stephena Kinga, tak musím říct, že jsem si oblíbil i příběhy Joe Hilla. Po celých Státech dochází k únosům malých dětí, které unáší Charlie Manx a odváží je do Vánoční říše, kde žijí "na vždy". Viktoria McQueenová čirou náhodou mu unikne a díky ní je zatčen a odsouzen na doživotí. Ale jeho touha po pomstě je nezměrná a proto udělá vše, aby unesl jejího syna. Pochmurný a napínavý příběh, kde se správně míchá mystika a realita a kdy touha po záchraně syna je obrovská i na úkor sebezničení. Myslím, že literární talent Joe Hill dozajista podědil.

Terez25

Mystery příběh, který se četl dobře a svižně. Stigmatu “syna Stephena Kinga” se Hill nevyhne, avšak hororový žánr zastává celkem slušně.
Je zvláštní, že tuto knihu mám ve své knihovně už řadu let a teprve teď jsem si ji přečetla. Možná dám šanci i dalším knihám od tohoto autora.

blackoutzuzi

Tuhle knihu můžete znát také pod názvem Vánoční říše, ale nedávno dostala jak nový název, tak i obálku a ta je prostě boží :) Zajímavostí je, že autor knihy je synátor Stephena Kinga, jehož styl psaní zase až tak nemusím - bohužel :( Ukázalo se ale, že Joe Hill mě baví. Ačkoli je tohle slušná bichle, četla se fakt dobře, příběh mě moc bavil a od začátku do konce jsem si čtení vyloženě užívala :)
Ač jde o horor, Joe Hill se vyhnul jakýmkoli nechutnostem a krvavým scénám a i přes to vám často naskakovala husí kůže. Já mohu knihu jedině doporučit :)

Stanas513

Svého otce nezapře. Krásná fantazie, i když konec trošku drsnější. Rozhodně doporučuji.

Kalidor

Tohle se četlo opravdu samo. Napínavé od začátku do konce. Trochu jsem se obával, jestli se ta tajuplná Vánoční říše, ke které děj blíž a blíž směřoval, nakonec nestane tak obávanou, ale konec mé obavy rozptýlil. Klobouk dolů.

Marikapachlova

bozi, bozi, bozi.... uprostřed jsem trochu váhala, ale posledních 200 stran jsem úplně zhltla

fincik

Taková pohádka pro dospělé. Čekal jsem to hororovější.

Habana

Ať už je otec autora literární super hvězda, Hill ho tímto dílem i celkem dobře přesahuje. Synáček píše více úderněji a nemá prostor pro odskakování od děje. Vánoční říše má skvěle vystavené postavy, které zaujmou a hlavně se dobře pamatují. Slušně mi tahle kniha připoměla Osvícení a to nejspíše "darem" které postavy berou často jako prokletí.

KAREL6725

První kniha od autora , kterou jsem četl. Co napsat , prostě líbilo, napinavý příběh , který jsem si užil od začátku do konce. Plný počet hvězd. Už jsem koupil Divný počasí tak uvidím co a jak. Doporučuji stojí za přečtení.

Zdendula

První kniha od Hilla, kterou jsem přečetla (krom pár povídek), a jsem nadšená. Čtení ve vánočním čase tomu dodalo krásnou atmosféru, příběh byl napínavý a při poslechu koled běhal mráz po zádech. Paráda :o)

Anushka1

Další kniha od Hilla, co mě pohltila. Zajímavé téma o tom, že imaginární světy nemusí být zas tak imaginární. Ten všudypřítomný chlad jsme z knihy snad opravdu cítila. Hlavně konec je super.

AshYellow

Jako první jsem od Hilla přečetl Ohnivého muže, který mě nebavil a skoro jsem ho ani nedokončil. Pak jsem si sehnal pár povídek, které mě nadchly a tak jsem se do NOS4A2 pustil s nadšením a očekáváním. A nezklamal jsem se. Úžasná kniha, která chytne a nepustí, Hill má svůj vlastní rukopis, který je jiný než jeho otce, ale přece originální. Nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četl.

bookcase

Neměla jsem pocit, že by to bylo rozvláčné, naopak, každé písmeno mělo své využití. Byla to jízda od začátku až do konce.

Mirin1349
19.12.2019

Kingův syn je vtipálek, nicméně bych pár z těch 666 stran radši oželela, aby nebyl příběh až tak natahovaný. To ale nic nemění na tom, že námět byl vážně zajímavý, začetla jsem se rychle a příběh skoro neměl hluchá místa. Nevím, jestli to bylo tím, že vím, kdo je autorův otec, ale „kingovinu“ jsem prostě cítila na 100 honů. Nebylo to ale nijak násilné, myslím, že se nesnaží otce kopírovat a jde to tak nějak přirozeně. Bingovy rýmovánky byly perfektní, pan Manx byl správný záporák, nechutností tam bylo taky dost. Jo, rozhodně to nebyla má poslední knížka.

Bibisp
23.11.2019

První kniha od syna Mistra hororu a musím teda říct,že mě kniha už od začátku vtáhla do příběhu šílenou silou. Pan Manx je úžasný záporák a nerada bych ho potkala kdybych byla malé dítě.
Děkuji a poslední kniha od Hilla toto určitě není. Zasloužený plný počet.

Mug
16.11.2019

Za mě průměr. Námět báječný, kniha ale klouže po povrchu

okeey
12.11.2019

Tohle je má první kniha od tohoto spisovatele a musím teda říct, že je to Stephen King v bledě modrém. Nerada používám tyhle výrazy, ale tohle bylo mega dobrý. Troufnu si říct, že je to lepší a promyšlenější než Drákula. Perfektně napsané, četlo se to samo, byla jsem napnutá jak struna a konec mě teda dostal. Celou dobu jsem Vicky fandila. A třešnička na dortu, tato kniha má 666 stran! Perfekt!

Mrs.Depp
05.11.2019

Četla jsem ji s tím, že jako kniha syna Stephena Kinga bude určitě skvělá a taky byla. Kniha je opravdu zajímavá a nemohla jsem si pomoct, měla jsem pocit, že celou dobu čtu knihu Stephena Kinga, což mi ale vůbec nevadilo.

MíšaS.
28.10.2019

Musím souhlasit spíše se "zápornějšími" komentáři.
Kniha byla strašlivě natahovaná, možná že kdyby autor trochu škrtal, tak by příběh nepůsobil tak falešně. Proč falešně? Protože mám pocit, že autor nás chtěl víc a víc ohromit a tak vymýšlel a vymýšlel, až to trochu přeplácal...
Do čtení jsem se musela nutit. Příběh mě vůbec neoslovil a nebavil. Nevím, jestli to bylo i mým vysokým očekáváním, po předchozích komentářích a samozřejmě po sérii Zámek a klíč, která byla skvělá. Nebo je to tím, že autor ještě není tak vypsaný, aby pochopil ten rozdíl mezi důležitými detaily a plácáním prázdné slámy.

veronika0382
20.10.2019

Popis tajemné Vánoční říše a toho všeho okolo byl dokonalý. Měla jsem před očima ty unesené děti vypadající jako malí zombíci a jejich špičaté žluté zuby. Určitě bych tam nechtěla být s nimi a hrát „nůžky pro tuláka“. Joe Hill se rozhodně potatil, umí výborně vyprávět, vykreslit dokonalou tajemnou, hororovou atmosféru plnou těchto strašidelných dětí. Tyhle Vánoce byste nechtěli zažít, věřte mi. Vánoční říše je trošku jiné místo, než které podle názvu očekáváte. Ač je tam stále slyšet dětský smích, je to všechno úplně jinak. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

cube6
06.10.2019

Stephen King má svého Pennywise a Joe Hill má zase Charlese Manxe. Oblíbený cíl obou super dacanů jsou malé děti. No a to je asi tak vše co je spojuje. A to je dobře. Joe Hill se sice potatil, ale zbytečně svého tatínka nekopíruje. Spíš si tu a tam vypůjčí nějakou maličkost a rozvede z toho svůj vlastní a originální příběh.
Vánoční říše aneb NOS4A2 byla moje první kniha od Joe Hilla a určitě ne poslední. Joe prostě umí a zde to dokázal dokonale.
Hlavní postavou je Victoria McQueen, která má zvláštní schopnost najít cokoliv / kohokoliv chce, ale potřebuje k tomu dopravní prostředek (v dětství kolo, v dospělosti motorku). Postupem času se dozvídá, že není jedina, která má nějakou speciální schopnost. Třeba když se dostane do křížku s Charlesem Manxem, který unáší malé děti do jeho světa ( Vánoční říše) kde zůstanou navždy a vysává z nich životní energii díky čemuž přežívá déle než by bylo zdrávo a mění je v krvelačné zrůdičky. Na cestu do Vánoční říše potřebuje však svůj starý Rolce-Royce Phantom a aby toho nebylo málo má i svého tupého, úchylného a ultra slizkého pomocníka Binga. Victoria však první setkání s Manxem se štěstím přežije a po letech se sním potkává znovu když jde už jako dospělá zachránit svého syna, který byl unesen právě touhle dvojkou, protože Manx na ni jen tak nezapomněl.
Dobře se to čte , má to atmosféru, má to nápad i originalitu i skvělého záporáka a těch krásných a symbolických 666 stran uteče jako voda.
Nedávno dokonce vyšel i seriál, kterému se radši vyhněte a upalujte do nejbližšího knihkupectví a kupte si knihu. Máte-li rádi horory nesmí vám tenhle kousek chybět v knihovně. TV seriál je s prominutím nehorázná zhovadilost.

Hodnocení: 9,5/10

P.S.: silně přemýšlím o tom , že si zaplatím změnu své SPZ na NOS4A2 :)

Laverna89
22.09.2019

Jablko nepadá daleko od stromu ❤

1amu
22.09.2019

Po přečtení této knihy jsem se cítil jako po víkendovém flámu s pořádně "namazaným" Quentinem Tarantinem (zejména vzpomínkou na závěr filmu Tenkrát v Hollywoodu).
Byť čtu komentáře Metly rád, nesouhlasím s ní v tom, že syn touto knihou předstihl otce. Má k Mistrovi ještě hodně daleko. Vytýkám mu, že je nadmíru upovídaný (spíš ukecaný) a souhlasím se zde projevenými názory, že kdyby dílo mělo o 200 stránek méně - bylo by to k dobru věci (659 stránek je opravdu neúnosných).
Autor má ode mne * navíc za vtažení Tabithy K.Hutter do děje, zřejmě jako hold své matce (s tím krásným indiánským jménem).

Asterixxka
09.09.2019

Cítila jsem tam tu "kingovinu". Za mě určitě kvalitní horor, takže kdo má rád starého dobrého Stephena, jeho styl psaní i strašlivosti je velice podobný.

Costanzo
03.09.2019

Tuto knihu jsem si vybrala čistě proto, že autor je synem Stephena Kinga a byla jsem zvědavá, jestli zde platí přísloví o tom, že jablko nepadá daleko od stromu. Musím pochválit přebal knihy, který je temný, zlověstný a poutavý. Také chválím autorův záměr, který má pekelných 666 stran. Ke knize: autor nám namíchal koktejl s takovými ingrediencemi, které vám vezmou dech a seberou slova z úst – výborně vykreslené postavy, děsivý záporák, temná atmosféra, mrazivé pojetí Vánoc, cit pro detaily a parádní hororové scény se strašidelnými dětmi. Joe Hill po otci nepodědil jen talent na literární tvorbu, ale i obrovskou představivost a umění vyprávět. Dokonce v některých situacích bych si troufla říci, že jeho imaginace je interpretována lépe než u otce. Joe Hill uchopil Vánoce poněkud netradičně – uvrhl na ně mrazivou temnotu, pokropil je litry krve a z oblíbeného období vytvořil mrazivé peklo. Nedoporučuji číst o Vánocích – pouze na vlastní nebezpečí. Pohled na vánoční stromeček, popřípadě poslech koled by ve vás nemusel vyvolat zrovna příjemné pocity. Za mě parádní jízda.

Pitbullka
09.08.2019

Čtivé, děsivé, zvrácené. Moje očekávání to splnilo a teď se můžu podívat na seriál.

Obuvník
21.06.2019

King's family, to je úctyhodný klan. Tam snad i jejich pes má za sebou pár úspěšných povídek :-)
Kdysi jsem viděl zfilmované Rohy a byla Vám to zvrácená a zatraceně zábavná jízda. Tehdy jsem si slíbil, že si od tohohle "zamaskovaného" synka něco přečtu.
Vánoční jízda frčí v úplně stejném duchu jako výše zmíněný film. Je hravá, barvitá a prosycená černým humorem, což je její největší devíza a slabina zároveň. Užíval jsem si autorovu ulítlou fantazii, ale v místech, kde si to doslova říkalo o přeladění na děsivější strunu, zůstala jakási pohádkovost. A tenhle fakt mi trochu překážel, abych se strachoval o hlavní hrdiny. En ten týky, dva špalíky, ten musí jít z kola ven... sranda.
Každopádně si brzy seženu další knihu, protože tahle mě rozhodně neodradila. Něco mi navíc říká, že jeho opus magnum teprve přijde. A já si počkám...
Kdyby to trvalo moc dlouho, můžeme si mezitím zahrát nůžky pro tuláka :-)

Senua
13.04.2019

Pojďme s Joem do říše plné smíchu a nekončícího štěstí... A stejně tak jako jeho otec, i Joe umí udělat ze všední záležitosti událost, na kterou budete ještě nějaký ten čas vzpomínat.
... Po přečtení Ohnivého muže jsem předpokládala, že to bude kniha podobného formátu a ačkoliv bude velmi napínavá, nebude to až takový horor. Jak je vidno, spletla jsem se. První den jsem přečetla sotva dvacet stran, ale i tak si příběh našel cestu do mých snů a zdálo se mi, jak jedu po mostě a nemohu se již vrátit. V cestě mi kdosi stojí a moje kolo odhazuje pryč... Jsem v pasti... Po probuzení jsem jen váhavě sáhla po knize a nechala se vtáhnout na stezku strachu a úzkosti. Říkala jsem si, jak může Joe spát...a žít. Hlavní hrdinové v jeho světě musejí být aspoň z částí jeho součástí a přiznám se, že o takové spolubydlící bych nestála...
Musím uznat, že se tento román Hillovi velmi povedl. Postavy, prostředí, atmosféra a celkově ten nápad.
Jediné, co trošinku skřipalo byl závěr. Nemohu se zbavit dojmu, že Hill vlastně své romány ukončí ještě dřív, než kniha opravdu skončí. Cosi se ve čtenáři již uzavře a buď ho přepadne smutek či radost, ale je již dávno konec, zatímco ještě čte...
Co mne potěšilo je počet stran :-) A jen tak pro jistotu jsem si přečetla poděkování. Člověk nikdy neví...
A doporučuji nepřeskakovat Poznámku k písmu. Bylo by to jako odejít hned po filmu od Marvela a nepočkat si na potitulkovou scénu ;-)

„Rozdíl mezi dětstvím a dospělostí,jak ho viděla Vicky,byl rozdílem mezi imaginací a rezignací. Vyměnili jste jedno za druhé a ztratili jste se.“

wlado
06.04.2019

Kniha pripomínajúca Kingov Čierny dom. Výborné čítanie, pri ktorom som sa nenudil, aj keď je kniha veľmi rozsiahla.

Sany87
20.03.2019

Kniha se mi moc líbila. Doporučuji.

nai.ivka
21.01.2019

Tak tady jablko nepadlo daleko od stromu a jsem ráda, že až pan King nebude psát, bude tu pan Hill.

Monni
07.01.2019

Prvních 200 stran jsem myslela, že knihu odlozim. Vůbec mě nechytla. Potom se kniha rozjela a byla čtivá ačkoliv jsem tušila jak to dopadne. Konec mě docela překvapil. Díky konci tomu dávám 4*. Jinka bych dala asi jen 3*.

Monačte
06.01.2019

Vánoční říši jsem si chtěla stihnout přečíst ještě v roce 2018 kvůli výzvě. Nepovedlo se, ale těsně, takže by se to možná počítat dalo... Příběh je fantastický, hororový, ale uvěřitelný. Klidně se to všechno mohlo stát. Stačí když všechny neuvěřitelné skutečnosti nahradíte nemocnou myslí některých hrdinů a možná se budete bát i vlastních rodičů. Kdo ví, jestli to co vidíme, opravdu vidíme, nebo se to děje jen v naší hlavě?

smajiska
06.01.2019

Moc se mi líbil nápad a námět. Zaujalo mě, jak se kniha pomalu přelívá do několika žánrů. Začíná to skoro jako pohádka pro děti, pokračuje detektivkou a končí jako horor. Každopádně mě čtení bavilo, rozhodně sem se do knihy nemusela nutit, což je přesně to, co oceňuji. Ke konci už jsem občas přeskakovala popisy okolí, když sem chtěla vědět jak bude děj dál pokračovat, ale to je trochu můj zlozvyk... Každopádně sem ráda, že je po Vánocích, protože jinak bych se na ně asi netěšila :D Jo a nečíst před spaním! Noční můry zaručeny ;)

allyce
03.01.2019

Mé první setkání s autorem, o kterém jsem nevěděla zhola nic. Po první třetině knihy jsem začala mít vtíravý pocit, že mi to něco připomíná.... vzpomněla jsem si na Kingovu Christinu a říkala si, že se autor po něm trošku opičí. No bodejť, když je to jeho syn. Podle mého je opravdu nadaný, ale ještě nějakou dobu bude trvat, než se přiblíží otcově genialitě. Fantazie, děj, hororové prvky, to všechno v této knize je, ale chybělo to mrazení v zátylku, kdy cítíte plíživé zlo.... To mistr King umí bravurně a přesně tohle jsem při čtení Vánoční říše postrádala. Taková hororová pohádka.

Metla
03.01.2019

„Fantazie je jen realita, která čeká na uskutečnění.“

Máte rádi Vánoce? Jako dítě jsem je zbožňovala, jako mladá trubka jsem k nim přistupovala vlažně (na co stromeček, hodíme baňku na palmu, na co cukroví, neztloustneme), jako máma se snažím udělat z těchto svátků zážitek pro dcerku a při té příležitosti se sama vracím do dětství, akorát s podstatně větší porcí povinností. Příroda nespolupracuje, sníh je na Štědrý den vzácností, ale vše ostatní se dá přizpůsobit, aby výsledkem byly rozzářené dětské oči a provoněná domácí pohoda. Pohoda, s jakou se ve „Vánoční říši“ nepotkáte.
Joe Hill uchopil americké vánoční motivy, zahalil je do černého rubáše a hojně pokropil krví. Vytvořil z oblíbeného křesťanského svátku nefalšované, mrazivé peklo, ve kterém není nouze o násilí na všemožné způsoby a úspěšně klíčící zárodky nočních můr... nezletilci v mé blízkosti budou povinně ukazovat chrup a jestli zahlédnu někoho v plynové masce, dávám se s jekotem na úprk!
Zhltla jsem úvodních 200 stran, plných úžasné imaginace, připomínajících nejlepší momenty z Kingova „To“, a říkala si: „Krucinál, ještě nejsem ani ve třetině a stalo se toho tolik!“ Děj napěchovaný událostmi spěchal kupředu rychlostí šinkansenu, než se z dětské hrdinky Vicky stala komplikovaná dospělá žena a tempo zvolnilo. Také bohužel zmizela jistá míra fascinace a okouzlení příběhem. Krátce jsem s Vicky měla problém, ztratila mé sympatie, dokázala je nicméně získat zpět a zajistit, ať jí nadále držím palce. Zůstal výborný horor, kde projevy citů střídá zběsilá akce, napínavé scény se prolínají s takřka poetickými pasážemi, v popředí pak zůstávají dva motivy: síla fantazie a síla lásky - především pouto mezi rodiči a dětmi.
Fyzické násilí není tím nejhorším, s čím se v románu setkáte, tady se devastují a kradou lidské duše. Jestli myšlenku, že se vnitřní světy mohou stát skutečnými, šmahem zamítnete jako 3,14čovinu, asi byste se dílům Joe Hilla měli raději vyhýbat. Tento spisovatel rád ohýbá realitu do nevšedních forem a ne každý je psychicky nastaven přistoupit na daná pravidla (přesněji jejich absenci, kdy je možné cokoliv). Já jsem s Hillovou tvorbou spokojená, už si nemusím dělat starosti, kdo mne bude fascinovat, napínat a děsit, až se Stephen King vydá na věčnou cestu k Temné věži. V téhle rodině je naštěstí dost talentovaných šílenců... zde se přímo nabízí citát z knihy:
„Nejsi cvok! Jsi kreativní.“
Ještě kdyby pánové z Kingova klanu lépe zvládali finální kola, z těch se jim někdy stává bramboračka. Chtělo by to rozhodně méně duchů babiček, co v nouzi dobře poradí, a imaginárních otců, kteří na poslední chvíli povzbudí správnou větou. Na popud Hillovy mámy byla sice poslední kapitola „Vánoční říše“ přepracována vkusněji, ale... ale. Pořád to smrdí kýčem.
Za úvodní třetinu 100%, za zbytek 80%, v rámci žánru sakra povedená kniha. Dovolím si kacířskou větu: dle mého názoru syn v pár ohledech otce překonal, chybí mu akorát rafinovanost v práci s charaktery, hlavně s vedlejšími postavami. Mírně nasněžilo, na parapetu poskakují sýkorky, má užvaněná čertice spí, v domě je vzácný klid, mám tedy vánočně mírumilovnou náladu. Proto ode mne Joe Hill opožděně dostává na stromeček čtyři blyštivé hvězdy a k tomu jednu vachrlatou jako dárek. 90%

MartyManCZ
30.12.2018

Crazy. Mindfuck. Autor asi taky při psaní inhaloval perníkovej kouř, jinak to neni možný :)) a je to strááášně dlooouhý.

lazarus
06.12.2018

Nebylo to úplně nejhorší, ale je v tom příliš cítit stopa mnohem literárně vyspělejšího otce. Příběh a myšlenka nápadité, podání už dost kulhá. Tam kde taťka dokáže po psychologické stránce rozpitvat klidně padesát postav na román, tam synátor jen chrlí popisy věcí a snaží se být dostatečně akční. No, pro mě nedostatečně a bez tatínkovi pověstné lehkosti. Joseph bude své umění muset ještě nějakou dobu brousit a otesávat a snad se jednou dočkáme opravdu vyprávění hodno jeho vzoru.

KlariN
05.12.2018

Jablko se svalilo přímo ke kořeni stromu. Dosud nejlepší román Joe Hilla.

danny_21
22.11.2018

Tak jsem se konečně dostal k prvnímu dílku syna mého nejoblíbenějšího autora a musím říct, že jsem měl velká očekávání vzhledem k pochvalným recenzím. Zklamaný rozhodně nejsem, Joe se potatil - jak by taky nešlo nebýt ovlivněný - v řádcích je cítil tátův styl jak formou budování příběhu, tak i skladbou slov a bohatému popisnému jazyku. Je sice ještě předčasné doufat, že by syn navázal na tátu tam, kde v nejlepším skončil, ale bylo by to rozhodně hezky sentimentální. Rozhodně se s panem Hillem společně vydáme do dalšího příběhu - 80 %

evickakyticka
21.11.2018

Vánoce jsou za rohem, tak proč se nenaladit nějakým vánočním čtením, že. I když tady to byly Vánoce trochu jinak. Netradiční hlavní postavy se mi líbily - šílená matka, šílený záporák. I vedlejší měly něco do sebe. Dobrácký Joe a praštěná knihovnice. Taky most, kterým se člověk může dostat, kam potřebuje. Potud vše o.k., ale nemůžu se zbavit pocitu, že vše okolo už byla jen omáčka, která by se mohla zredukovat na méně stran a byla bych přidala jednu hvězdu navíc.

Janniska
19.11.2018

Řekla bych že syn jde úspěšně ve šlépějích svého otce.

snimcibdim
04.11.2018

Koktejl v němž jsou přesně ty ingredience, které mají v tomto typu literatury být a to v dokonalé rovnováze a harmonii. Originální příběh se zápletkou, která není zrovna vždy předvídatelná, napětí, dobrodružství, "bububu" a nadpřirozena tak akorát.
V knize jsou i dvě zajímavá témata - jedno o síle myšlenky, fantazie a vnitřního světa - a druhé týkající se rodinných vazeb mezi rodiči a dětmi. Obojí je sice zpracováno poněkud americky spielbergovsky, ale vzhledem k žánru a k tomu, že autor nepřekročil hranici toho, co já považuji za vkusné, mi to nevadilo. Vždyť horor není nic jiného než pohádka pro dospělé - a dobrá pohádka má říkat, co je dobré a zlé. Tak proč si neříct že náš vnitřní svět je dost mocný na to, aby mohl měnit i vnější realitu a že rodiče a děti se mají mít rádi i když to někdy jde ztěžka.
A velmi oceňuji, že J.Hill to nevymaloval jen vyloženě černobíle.

PS: jsem ráda, že jsem si knihu nenechala na Vánoce, jak jsem měla původně v úmyslu. Nechtěla bych hned teď koukat na vánoční stromeček. :-D

Jeegles
14.10.2018

Autor se potatil, tahle knížka se mi hodně líbila. Pocity ze čtení si dokážu vybavit i teď, cca rok poté, co jsem ji četla. Doslova mě mrazilo.

Retez
05.10.2018

Pohodová knížka na dlouhé podzimní a zimní večery. Skvělý popis postav.

polly23
31.08.2018

Knihu jsem si vybrala na čtení kvůli zajímavé obálce a nádhernému autu na ní.
Je to zvláštní kniha,Vicky mi byla sympatická postava...musím uznat,že konec mě překvapil teda.
Nemůžu říct,že by kniha byla dobrá,ale není ani špatná,takový zlatý střed.

Sahir
09.08.2018

skvělé

gabice4
07.08.2018

Knihu jsem četla kvůli výzvě...... A vůbec toho nelituji, ocitla jsem se úplně v jiné realitě,...... Mohu rozhodně doporučit.

Alma-Nacida
30.07.2018

Knihu mám do výzvy a vůbec jsem nečekala, že to bude takovej fičák. Moc jsem si ji užila, přiměřeně jsem se bála a čekala jsem úmrtí jiných postav, než pak skutečně umřely. A ten úplný závěr po poděkování je bezkonkurenční. :-) Jsem cíťa, a tak mi trochu vadily nemrtvé děti, a proto ty 4 hvězdy. ;-)

Lymril
14.07.2018

K Vánocům moje maminka dostala Vánoční říši, zatímco já Cizinku. Po pár stránkách jsme usoudili, že nejlepší bude si knihy vyměnit. Myslím, že lépe jsme udělat nemohli. Jak ona, tak já jsme naprosto unešené z prohozených Vánočních dárků. :D

Faila
28.06.2018

Perfektní! Poslední stránky jsem hltala a měla jsem co dělat, abych nepřeskočila až na konec a už konečně zjistila, jak to dopadne. Zajímavý nápad, podle mě skvěle zpracovaný. Je to velmi napínavé, místy opravdu strašidelné. Propracované postavy, uvěřitelné, ale zároveň velmi pozoruhodné. Joe Hill mě, stejně jako jeho tatík, zatím nikdy nezklamal a mám z něj velkou radost.

Atanone
15.05.2018

Musím říct, že mám po přečtení takový vánoční pocit..
Vážně - líbí se mi,jak autor přemýšlí. Kniha není jen nějaký prvoplánový horror,kromě scén,které mi způsobují mrazení v zádech je v ní i něha,moudrost a snění.. Podle mě je to příběh o různých podobách lásky.
Měla jsem pocit,že Vicky a Loua dobře znám,že už jsme se někde potkali a jen pokračujeme v něčem,co už kdysi fungovalo. A závěr knihy mě opravdu dostal. Moje první kniha od Joe Hilla, a hned se zasekla pěkně hluboko.
Taky mě při čtení napadlo,nakolik si lidé uvědomují sílu svojí představivosti a psychiky. Věci,které se odehrají v naší hlavě nás můžou ochromit a dostat nás na invalidní vozík a nebo naopak nás z něj zase zvednout.
Na svůj imaginární sáhodlouhoseznam zařazuji další knihy tohoto autora a dávám za 5,neb nemůžu jinak.
Jo,abych nezapomněla - Zkratky fakt existují

Petruse21
23.04.2018

Příjemně mrazivé čtení jako od jeho táty. Děkování jsem nepřeskočila, takže jízdenku do Vánoční říše nedostanu - uf!

clomba
19.04.2018

Nemuselo to být tak dlouhé a možná i toho "statického šumu" mohlo být méně :-) Jinak ale velmi zajímavý a hlavně skvěle napsaný příběh. Od Hilla si určitě ještě něco přečtu.

azraelka
15.04.2018

Budu se opakovat, ale syn svého otce nezapře.
Stejně jako S. King dokáže J. Hill vtáhnout čtenáře do příběhu, zamilovat si hlavní postavu a vymyslet děsivého zloducha.

DAVRE
08.04.2018

Kniha se dobře čte a nechává čtenáře v napětí, co a jak se stane. Otec se v synovi nezapře. Moje první kniha a věřím, že ne poslední od syna krále hororu. Symbolický je i počet stran knihy, že by záměr? Za mně určitě doporučení.

ludek.n
19.03.2018

Vánoční říše je opravdový dárek pro čtenáře, kteří mají rádi Stephena Kinga nebo Neila Gaimana. Hillův styl je totiž v lecčems připomíná, přičemž si bere od každého to nejlepší, co mohou dát. Od jednoho si půjčuje jeho pohádkovou snovost, od druhého pak mrazivou drsnost, a oboje přizpůsobuje svým potřebám. Následně z těchto ingrediencí míchá omamný koktejl zábavy. Ne, že by se zcela vyvaroval hluchých míst, ale síla jeho příběhu a promyšlená struktura knihy je všechny doslova a do písmene převálcuje a eliminuje. Hill měl šťastnou ruku a naladěnou mysl i na vynikající závěr, který vystřihl jako z partesu a nezavdal pochybnost, že by si snad nezasloužil svých pět hvězd.

koprolda
09.03.2018

Bavil jsem se skvěle a chytlo mě to hned od prvních stránek. Četlo se to samo a kapitoly ubíhaly jako když se koukáte z okna rychlíku projíždějícího zastávkou. Než jsem se nadál, byl konec. Zajímavé a realisticky napsané postavy, měl jsem co dělat abych nefandil i těm “zlým”. Jenom ten konec mohl být trochu lepší, jaký by si zasloužil zbytek knihy. Celkový dojem mi to však nezkazilo.

Petra186
16.01.2018

Moje první kniha s touto pro mě sci-fi tématikou a ještě tolik stránek :). Musím říct, že jsem víc než mile překvapena! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a příběh mě bavil, bylo to tak zvláštní, až skoro reálné. Určitě doporučuji i čtenářům, kteří by po tomto žánru nesáhli.

Toffee
12.01.2018

Čtivá, ale místy trochu rozvleklá. Takový naředěný King. Je ale vidět, že jablko nepadlo daleko od stromu a Joe se hezky potatil.

zuzca.h
07.01.2018

Rolničky rolničky co to zvoní v nich maminčiny kostičky, vánoce a sníh. Zajímavě pojatý příběh s hororovým podtextem. Moc se mi líbí ten nápad, že existují cesty do našich snových světů, které nejsou až zas tak snové jak by se na první pohled zdálo, a také to, že to co je pro jednoho dobro dobrem pro ostatní rozhodně být nemusí.
Kniha je celkem čtivá, i když místama děj trochu vázne, což ale podle mě na kvalitě zrovna tédle knihy neubírá. Rozhodně si ráda od tohoto autora přečtu i další knihy.

LenkaWal
07.01.2018

Knížka skvělá, i když jsem ji musela na dlouho odložit a dělalo mi problém ji dočíst. Ale to spíš bylo mnou. Začátek mě bavil hodně a dětská Vicky, byla strašně sympatická. Pak to pro mě trošku ztratilo tempo. Ale nemyslím, že by se ztratila kvalita příběhu. :-)

Možná spoiler - nejspíš ne:
Poděkování jako seznam hodných jsem přeskočila, abych zjistila jestli je tam seznam zlobivých. Pobavilo mě, že zlobiví jsou ti ,co přeskakují poděkování. Trest mě asi nemine.

smazenaryba
06.01.2018

"Motor se prudce probral k životu s nepravidelným, skoro divošsky triumfálním zařváním, ale hned poté se uklidnil do tichého příjemného bublání. Krémová kůže na předních sedadlech byla pohodlnější než zdravotní matrace, na níž spal. V době, kdy se Přízraky vyráběly, se auta stavěla jako tanky, aby vydržela. Byl si jistý, že tohle auto ho přežije.
Měl pravdu."

A toto nenapísal King ? Nie, nie, zrovnávaniu sa ani ja nevyhnem. Vianočná ríša je a nieje Kingova kniha. Je ňou pre to, lebo Hill si osvojil veľa otcovych trademarkov (spoilovanie deja, sentiment, námety na pomedzí fantasy a hororu). Nieje ňou pre to, lebo jej chýba ľahkosť a sebavedomosť, akou King dokáže rozprávať. Je ňou pre to, lebo Hill dokázal stvoriť rovnako dobré ikonické postavy ktorým fandíte (áno aj tým záporným), nieje ňou pre to, lebo tieto postavy nedokázal využiť na maximum.

Takto by to vyzeralo, ak by sme Vianočnú ríšu zrovnávali s milovanými Kingovými klasikami. Ak by sme ju však zrovnávali s Kingovými novšími dielami, tak povieme, že Hill nám naservíroval to, čo sme si od jeho fotra priali a nedostali (na pár výnimiek) už pekných pár rokov. Čo sme si priali? No predsa zasrane slizkého záporáka, ktorý cicia život z malých detí, nablýskané démonické auto, ktoré vás dokáže zamknúť do dimenzionálnej bubliny, potetovanú kočku cestujúcu míle behom sekúnd za pomoci Zkratky, či psychopata s plynovou maskou z Kórejskej vojny, ktorý keď ide o otvory, tak si medzi pohlaviami príliš nevyberá.

Takže asi takto. Hilla budete mať radi z rovnakých dôvodov ako jeho otca a ikeď literárne sa tak celkom nechytá (méta je dosť vysoko), tematicky vás poteší ako...ako dieťa, ktorému poviete, že ho zavediete na miesto, kde sú vianoce každučký ďeň.

V28
31.12.2017

Perfektně vymyšlený a čtivý příběh s parádním tempem, které vydrží až do konce knihy. Joe Hill potvrdil, že opravdu nespadl daleko od stromu jménem Stephen King.

kilometr
29.12.2017

Kniha se začátku četla parádně,ale jak už je téměř tradicí,opět neuvěřitelně zpackaný závěr,který autor i přes opravy prostě nezvládl.

katerina5544
21.12.2017

Neuvěřitelně čtivá kniha, nemohla jsem se odtrhnout. V podstatě mi přišlo, že čtu Stephena Kinga, přijde mi to úplně stejné, což mně ale nevadí :) určitě doporučuju!

Calinda
18.12.2017

U této knihy se mi opět potvrdilo, že knihy od Kinga nejsou nic pro mě. Tato sice není přímo od Kinga, ale je to jeho styl, takže ani jeho syn nebude mým oblíbeným autorem. Kniha má být hororem, ale horor v takovéto formě a v knižní podobě pro mě rozhodně není hororem, nýbrž neuvěřitelnou slátaninou, nebála jsem se ani chvilku a napětí taky žádné, spoustu omáčky kolem (i to bývá bohužel u Kinga zvykem). Knihu jsem sice dočetla, protože nerada odkládám rozečtené knihy, ale dala jsem si slib, že je to naposledy, co věnuji čas knize, která mě nebaví.

Darknessfriend
25.11.2017

Výborná kniha která me vtahla, chytnula a odvezla do vánoční říše, naštěstí diky Vicky muzu byt zpět.. byla to super jízda na šileně, krvavě zvraceně temné fantazii chlápka jmenem Charles Manx. Davam plny počet, když se ponorite do tehle mrazivě hororove vánoční nadilky, ztratíte uplne pojem o čase a o to tady právě jde doporučim ji vsem co se nebojí Hezké vánoce.

Andynka
17.11.2017

Parádní příběh o životě mezi realitou a fantazií . Rozhodně Joe Hill nezklamal.

moonula
14.11.2017

Musím napsat,že kniha byla fakt dobrá.Horory nečtu,ale miluju pohádky a toto svým způsobem byla pohádka pro dospělé.
Už dlouho jsem po té knize pokukovala a váhala jestli ji číst,příležitost mi ji sama vložila do rukou a tak jsem neváhala a začetla se.Od začátku byla a vlastně je skvělá.Ráda bych ji viděla i ve filmovém provedení.Snad jednou bude.Manxe by mohl hrát Mickey Rourke.Pasoval by na tu roli úplně skvěle.Tato kniha je vlastně moje první od tohoto spisovatele.Možná sáhnu ještě po nějaké jiné.Snad se bude taky líbit jako tato.

MartinSt
18.08.2017

Určitě 100x lepší než Ohnivý muž, kterého jsem zkusil od Joea jako první, a kterého jsem bohužel odložil. Knížka se do mě zajímavě zakousla, ne tak, abych jí přečetl jedním dechem ale dost na to ,abych na ní pořád myslel a dotáhl jí do konce. Sice jsem si jí představoval úplně jinak (víceméně bych posledních 50 stran rozepsal na 350 a byl bych spokojený), ale líbilo se.

jindrich5708
21.07.2017

"Krev z hedvábí nevypereš." Příběh temný jako vánoční stromeček na kterém vypadlý proud zhasl světýlka, prskavky dohořely a poslední svíčka zhasla. Ze schránky jsem si donesl obálku s rolničkou a zdá se mi, že vím co v obálce bude. Jízdenka do Vánoční říše...... Líbilo se mi to:)

nycol
05.07.2017

Druhá autorova kniha v mých rukách, až tady v komentářích zjišťuju, po kom má geny. Ohnivý muž se mi líbil víc, ovšem tahle kniha je taky dobrá.

Knihožroutová
06.05.2017

Dokonalé.

Kdyby někdo známý, chtěl doporučit nějakou Kingovku, možná bych mu doporučila právě tohle, i když to vlastně vůbec není od Kinga, ale od jeho syna. Jenže oni píšou skoro stejně a King má někdy své hodně vykecávací móresy, nebo různé úlety, kterým musíte postupně přijít na chuť. Vánoční říše je prostě sázka na jistotu i pro začátečníky King-žánru .

Damato
28.04.2017

Stephena Kinga miluji, tuto kníhu jsem začala číst proto, že jsem chtěla poznat, jak se geny "potatily". Dočetla jsem, ale možná byla chyba, že jsem věděla, kdo ji napsal a čekala jsem mnohem víc - takové to čtení bez nádechu a výdechu, kdy u Kinga čekáte na něco, co přijde v tom nejméně očekávaném okamžiku a v napětí jste celou dobu četby. Tady mi to trochu chybělo- ale moje chyba, neměla jsem čekat nečekané, vždyť to přeci vím.

mitko
13.04.2017

Dosť príjemné počteníčko, hororové ledva ledva, za to s príjemne šialenými hlavnými postavami a záporákom, ktorý to svojim spôsobom myslí dobre. Joe Hill sa asi miluje rozpisovať lebo veľa situácii tam bolo zbytočne písaných dopodrobna, čo len zbytočne naťahovalo knihu. Čítalo sa to dobre, ale že by mi okrem zábavy dala ešte niečo navyše to nie...

zahadum
12.04.2017

Nebolo to zlé, bolo v tom veľmi silne poznať,že syn sa inšpiruje u otca ale ako už v knihách predtým som si všimol,že Joe silne a zbytočne naťahuje príbeh a tým trpí dynamika príbehu.Veľmi kladne hodnotím opisy situácii a psychológiu postáv, scéna v márnici patrí k silným knižným zážitkom. Silných 70 %.

Marllo
04.04.2017

Tleskám!!! Paráda!Doufám v kvalitní filmovou adaptaci.( Rohy ušli ale furt tam dost chybělo k dokonalosti .) ) Tato kniha ne jen že je nejlepší od Hilla, ale hned od začátku mi brnkala do noty představa jak se této látky ujme Tim Burton a do role Manxe splaší Iana McKellena ( Gandalf, Magneto) který by se mi na tuto postavu náramně hodil. Nezbývá mi než jen doufat v podobný osud. Až potkám kašnu tak hodím minci s tímto přáním :D

ArwenAragorn
30.03.2017

Moje první kniha od syna Stephena Kinga. Možná právě proto jsem čekala něco víc. Fantazie by tady byla ale chybělo mně víc napětí, spousta děje se mně zdála zbytečně nastavovaná, prostě-nechytla jsem se.

Marika Vanova
29.03.2017

Vánoční říše mě nakonec chytla. Původně jsem si ji vybrala v knihovně podle obálky, ta mě oslovila. Horory nemusím, ale tohle by ještě šlo. A Vánoce miluju.

martina.culik
24.02.2017

Úplně jiný pohled na Vánoce...

rybizka
12.02.2017

Těšila jsem se na horor,byla jsem zvědavá na synátora Kinga,celkem vysoká hodnocení. Právě proto jsem měla velká očekávání. Nebyla to špatná kniha,ale taková průměrná fantasy. Zajímavé téma,propracovaný charaktery,ale kazil to zdlouhavý a natahovaný děj.

dagusa
15.01.2017

Prave jsem docetla,ze zacatku nic moc,ale potom me kniha chytla tak,ze se nedalo prestat a hltala jsem ji az do konce ve zvedavosti,jak vse dopadne.Tenhle zanr moc nemusim,ale tohle byla vyjimka-povedlo se!

Charmedka
14.01.2017

Joe Hill se hodně potatil a jsem za to velmi ráda, jelikož King má nástupce, který může časem převzít řemeslo. Jsem ráda, že Joe Hill jde ve stopách svého otce a nesnaží se na 100% odlišit, naopak, King se tam nezapře. Vánoční říše rozhodně není pohádka, je pořádně syrová a naprosto bez cenzury, což bývají i Kingovy knihy. Je těžké nesrovnávat, ne-li zcela nemožné.

Vánoční říši jsem přečetla během čtyř dnů, děj plynul tak rychle, stránky se otáčely v podstatě samy a najednou byl konec. Joe Hill stvořil naprosto úžasný svět plný koled, mrtvých dětí, telefonátů ze záhrobí, výborného záporáka, který se ani záporákem být necítí a pochvaluji si perfektní hororový konec, který jsem si maximálně užila. Sice nedávám všech pět hvězdiček, ale rozhodně jsou to lepší čtyři a hodlám si pořídit i další knihy a už teď se těším, až se do nich pustím.

Sheemas
05.11.2016

Vánoční říše opravdu není vánoční pohádka, ale hodně šílená jízda, s kterou se svezete až na konec knihy velmi rychle. Autora jsem před touto knihou neznala, pouze jsem viděla film Rohy (to je taky šílená jízda) a proto jsem netušila co můžu čekat. Vánoční říše mě opravdu překvapila, nečekejte žádné romantické pohledy do zasněžené krajiny, ale pěkně hororový příběh, kdy nebudete vědět čemu věřit. Jednoznačně doporučuji a já jdu hledat další knihu od tohoto spisovatele.

callahanh
22.09.2016

Jablko tady opravdu nepadlo daleko od stromu a Joe Hill dost připomíná svého otce v jeho nejlepších letech. Jakoby se Stephen King "převtělil" a zvolil si nový pseudonym, protože tohle téma je typicky kingovské. Je pravda, že Hill mohl trošku ubrat z objemu, protože kniha je někdy až moc dlouhá a některé popisy jsou zbytečně natahované a není to úplně strhující. To je ale asi jediná výtka, kterou ke knize mohu mít. Jinak je v ní totiž úplně vše - skvělé téma, děsivý záporák, který věří, že koná dobro, silná hlavní hrdinka, která bojuje s vnitřními démony, napětí a několik parádně hororových scén, v nichž figurují strašidelné děti. Autorovi se taktéž daří výborně pracovat s psychologií postav a snad žádná tu není jednorozměrná, ale jejich motivace jsou pochopitelné a pořádně rozvedené. Možná je škoda, že konec není tak efektní a úderný, jak by se k předchozímu ději hodilo, Hill má ale pořád ještě čas se pořádně "vypsat". Máte-li načteného Kinga a chybí vám, jeho syn je hodně dobrou alternativou. 70% PS: Chválím i hodně povedenou českou obálku.

blanickaa1
27.05.2016

Páááni, to teda byla jízda :D Čím, se ta Vicky sjížděla? Měla halušky nebo to byla skutečnost? A co rozpitvaný Manx? Jak mohl žít? Co to jako sakra bylo? :D Klid... čtenář vše postupně pochopí. Jedním slovem paráda. Jsem nadšená. Jo a bezplatnou jízdenku do Vánoční říše neočekávám, protože jsem poctivě přečetla i poděkování.

Lidudu
17.05.2016

Tak tahle knížka, to byla fakt sranda. Čtu, čtu... a mám zvlášní pocit. Je mi to nějaké povědomé. Hloubám nad tím a nemůžu přijít na to, kde už jsem se s tímhle setkala. Kouknu se tedy na autora, projedu ho googlem a šmankote! ten chlap je mi taky povědomý. To už jsem vystresovaná, že se mi vrací z nějakých nadpřirozených důvodů vzpomínky na minulý život, kde jsem pravděpodobně s tímhle Hillem navštívila Vánoční říši nebo co. No a pak si přečtu životopis a on je to synek samotného Kinga.
Ať Joe chce nebo ne, tátovi je dost podobnej jak tváří tak i psaním. Ale jen podobný. Vánoční říše je fajn čtení, taková "náhražka" Stephena Kinga. Něco jako když nemáte kafe, tak si uděláte Caro. Je to dobrý, ale něco málo tomu chybí. Ale to je v pořádku. Joe má čas a já nepochybuji, že tátu dožene a bude přístím Mistrem. Vánoční říše je toho důkazem. A my fandové Kinga můžeme jen děkovat, že se mamce s taťkou podařilo vyrobit takového šikulu.

vercaambrosova
09.05.2016

Zatím nejlepší co jsem od něho četla.

Finn69
25.04.2016

Výborný, napínavý příběh, který se čte jedním dechem hluboko do noci, protože prostě nejde přestat. Má to všechno, co má správný horror mít - napínavý děj, uvěřitelné postavy se kterými žijete, zloducha který si myslí že zlo je dobro a dobro zlo, záhadný svět za světem, hrůzu i dobrý (?) konec.
No a co, že Stephen King píše detektivky, budeme číst Joe Hilla!
Je to tak dobré, že si dokonce začínám myslet že sám Mistr King vystupuje pod jménem svého neexistujícího syna, aby tak zakryl skutečnost že je nesmrtelný upír, který hodlá psát dalších nejméně 50 let :-)

Kamil2
17.04.2016

Název knihy ve mě evokoval nějaký vánoční rodinný "doják", autora knihy jsem doposud neznal a odrazoval mě šílený počet stran. Kniha tak u mne nějaký čas ležela ladem - chyba. Moji pozornost si znovu získal Hill až zjištěním, že je synem S. Kinga a v Tv běžel film na motivy jeho knihy Rohy. A tak jsem Vánoční říši vzal do ruky a vydal se s Viky po polorozpadlém mostě k domu Charlese Manxe... Fantasmagorní příběh úchylného dědka, ještě úchylnějšího muže s plynovou maskou, jednoho starého Rolls Royce a Victorie coby náctileté teen a o mnoho let později pološílené matky zoufale bojující o záchranu syna ze spárů úchyla - to mě zatraceně bavilo.

Patapuf
21.02.2016

Není to tak strašidelný, jak se píše.... je to prostě jenom otravnej uchylnej dědek a starý auto... ale příběh tím neztrácí na poutavosti a je napínavej až do konce.....

Dr_Lecter
07.01.2016odpad!

Zoufalá nastavovaná kaše a nuda. Zásadně knihy dočítám, ale tady jsem trpěl jako zvíře. Příběh je vcelku nesmyslný, nedá se do něj vžít, postavy jednají podivně a často nelogicky. Kdyby se z knihy odstranilo libovolných 200 stran, čtenář by to možná ani nepoznal. Redakčně a překladatelsky ovšem odvedena vynikající práce, to musím uznat. To však bohužel příběh nezachrání.

anibeni
03.01.2016

Zajímavě hororový příběh odehrávající se v několika rovinách.. ze začátku jsem měla trošku problém to pobrat a zjistit, kdo je kdo a hlavně v které době, ale pak už to šlo, kniha mě k sobě připoutala a nutilo mnne to číst stále dál..

katy238
02.01.2016

Kniha je krásná a příběh neobvyklý, má mnoho rovin a každý nemá tu trpělivost je všechny studovat a dávat dohromady. Kdo ovšem příběhu porozumí, toho nepustí, tak je to i se mnou.

Peršanka
16.12.2015

Napadá mě: mnoho povyku pro nic, marseillské mýdlo, kočička a pejsek vaří dort a další nepůvodní příměry. Snad by bylo lepší, kdyby Joe svoje dobré nápady předával otci, který psát umí. Trpělivost mi došla před půlkou, tak se nedozvím, co všechno musela Vicky obětovat, aby došlo na happyend.

koumes731
04.10.2015

Skvělá záležitost, první půlka strhující, ve druhé se častěji měnilo tempo, ale vyhovovalo mi to. Určitě mi to nepřišlo zdlouhavé ani natahované.

rasputin
14.08.2015

Někdo si myslí, že je příběh zdlouhavý. Já ten pocit nemám. Klidně bych četl dál. Budu si muset příběh o Vánoční říši přečíst ještě jednou.

chanahd
18.07.2015

Originální příběh, ale zdlouhavý.

Hawkey
14.07.2015

Skvělý nápad, Joe! Vánoční říše.. půjčila jsem si to už jen kvůli tomu názvu. Má první knížka od Vás.. a líbila se mi. Bylo to čtivé, zábavné, tajemné. Příběh podle mého názoru nemá brutální spád, který by šokoval.. dospívá do téměř jasného konce, což mě trochu štvalo. Poslední část knihy byla slabší.. konec heroický..béčkový.
Lístek si do Vánoční říše objednávat nemusím, naštěstí nejsem na seznamu zlobivých - poctivě jsem přečetla poděkování!

martin6849
24.06.2015

Začátek knihy je super, pak to podle mě dost ztrácí dech a já se nějak nemůžu dokopat k tomu, abych to dočetl. Už rok jsem tak ve dvou třetinách a nejde to dál...

Dejvid1982
10.06.2015

Joe Hill se prostě potatil. :-) Plný počet bodů.

puellaa
21.05.2015

Nooooo tak super!!!! Někde jsem slyšela že si s tatínkem řekli, že každý napíše něco na stejné téma - tak teď už jen přečíst Doktor spánek a můžu porovnávat.

trudoš
20.05.2015

Joe Hill se projednou rozepsal a oproti předcházejícím románům předkládá tentokrát dílko prakticky dvojnásobné. To se bohužel trochu podepsalo na zápletce. Ta je rozdělena na dvě „poloviny“ - první dvou set stránková část hýří nápady a zvraty, děj se řítí kupředu silou parní lokomotivy. Jenže následujících čtyři sta stran už drobně drhne. Je v podstatě jasné, kam bude příběh směřovat a autor nijak výrazně zápletku nezašmodrchá. Což vynikne o to víc, když pamatujete, jak těch předchozích dvě stě stran dějově excelovalo.
Joe Hill je však jedním z těch mála spisovatelů obdařených uměním vyprávět. Navíc dle mě v mnoha ohledech dokáže pracovat s imaginací lépe a uvěřitelněji než jeho otec. Vánoční říše tak představuje komplexní román, ve kterém sice ne všechny detaily fungují úplně na výbornou, ale jako celek je to ohromující a vskutku děsivé čtení.

Shimy
21.04.2015

Zpočátku jsem si říkala, sakra, tak synáček nebude takový terno jako jeho otec, ale pak jsem se postupem knihy přesvědčila o opaku. Nelíbila se mi hlavní postava, ani její feťácká kamarádka Maggie, ale tak nějak to k tomu příběhu patřilo a kdyby to bylo nějak jinak, už by to asi bylo úplně zase o něčem úplně jiném. Bála jsem Manxe, díky jeho skvělému popisu, jeho pošahaného úchylného pomocníčka a především dětí ve Vánoční říši, při jejich popisování mi totiž pomalu naskakovala husí kůže. A 666 stránek? Prostě se opravdu nezapře, a budu se moc těšit na další knihy od něj.

Terva
19.04.2015

Je vidět, že jablko nepadlo daleko od stromu a syn Stephena Kinga se dává po stopách svého otce.
Naprosto náderná kniha.
Doporučuju!!!

Pár citátů:

Zdála se jí nesouvislá řada nehybných obrazů:
plynová maska na betonové podlaze,
mrtvý pes s rozbitou hlavou u silnice,
les vysokých stromů ověšených slepými bílými anděly......

V tomhle městě nemá nikdo takovou fantazii, aby byl schopnej něco ukrást........

noral
13.04.2015

Byla to moje první a taky poslední kniha od tohoto autora, naprosté zklamání. Byla to zdlouhavá nuda, která nemá nic společného s hororem, protože jsem se ani jednou nebála, ale spíše nudila. Autor se rozhodl, že napíše knihu o 666 stránkách, ale nedošlu mu, že to taky o něcem musí být. Kdyby to zkrátil o polovinu, možná by to mělo i nějaký spád. Nápad dobrý, ale to je vše.

gan112
26.03.2015

Veľká sila tohto diela pre mňa vychádza z deja samotného. Nejde totiž o slová ale o činy postáv ktoré knižke dávajú „dušu“. Formálne ide o brilantný kúsok, o ukážku jednoliatého, takmer bezchybného štýlu, ktorý by sa mohol prednášať na teórií literatúry. Plus je plný skvelých pre mňa inovatívnych literárnych a literárno-grafických nápadov. Na druhej strane tu máme jednoduchosť príbehu (alebo skôr nápadu či témy) ktorá ma zasiahla len pár minút po dočítaní. Asi si budem protirečiť ale keby som mal knižku niekomu prerozprávať tak z holého deja by si dotyčný povedal že je to kišé brak. Opak je pravdou. Aj keď nejaká hlbšia myšlienka v zmysle fylizofie tomu trošku chýbala. Všetko ostatné však zapadá a to nielen po stránke prepracovania románu skutočne do detajlu, ale aj z toho nevysvetliteľného čara nachádzajúceho sa prenášaním skrytých ťažko sformulovateľných myšlienok z pera, na papier a tudiž z jednej hlavy do hláv našich. Hill si zaslúži znova môj obdiv ako spisovateľ stratég. Píše s nadhľadom (ale fakt veľkým), a veľmi trpezlivo. Vianočná ríša je horor, sci-fy, triler, životopisný román, rodinná dráma, detektívka všetko v jedom a v symbióze (široký žánrový záber trošku zaváňa populizmom, neva treba sa uvolniť). Dej je popretkávaný mini príbehmi vedľajších postáv ktoré sú takto živšie, uveriteľnejšie a nenarúšajú harmóniu, ako by tomu bolo keby sa postava, hoc vedľajšia, len pohodila do textu. Hlavné postavy sú zaujímave (nebudú vám ľahostajné, aj keď ku koncu sú troška moc, ale pochopiteľne rozcitlivené). Záporáci sú! Tak trocha v "". A najviac sa mi páčili vo fázach kedy odhalili svoje hrôzostrašné komické rysi. Každá kapitola má akoby nosnú metaforu v duchu ktorej sa dej zohľadňuje, s ktorou sa dej pasuje a porovnáva. Pridáva to príbehu niečo naviac no hlboko súvisiace. Hill rozhodne rozumie tomu čo čitateľ chce a rozvrhne príbeh tak aby sme sa spolu s ním rozhodovali čo bude nasledovať. Takto rozvrhnutý dej je snom každého spisovateľa a je to na jeho práci najťažšie. Zo stredu takto rozpracovanej knižky by ju už vedel dopísať každý, a zaujímavo. Ťažko sa mi hľadajú negatíva, snaď pár logických chybičiek a to že som bol zmetený pri prechádzaní skratky, lebo som nevedel či si mám predstaviť noc, či deň (nie som expert na geografiu usa, mohlo pri tom byť myslené viac na eur. čitateľa). Ale kto vie ten vie. A Joe Hill vie aj to že na Vianoce by mala byť rodina pohromade. P.S. : Knihu treba dočítať až do absolútneho konca lebo úplný záver deja sa odohrá až za poďakovaním v „kapitole“ – Poznámka k písmu. Ale myslím že komu sa knižka páčila tak ako mne , určite tento detail postrehol. Odporúčam.

fereny
12.03.2015

Docela se to vleklo a úplně mě to nestrhlo, ale jinak hezky propracované.

ThrisaManx
10.02.2015

Kniha je báječná. Díky ním jsem v noci nespala, abych nemusela přestávat číst a v hodinách nedávala pozor. Obdivuji autora za to, že dokázal napsat takové dílo. Opravdu, jablko nepadá daleko od stromu. Stejně geniální, jako jeho otec. Jen místy jde vidět, že to psal opravdu chlap:)

Lenka.Vílka
13.01.2015

Zacne to dokonalou obalkou, pokracuje skvelym pribehem a konci komentarem, ve krerem pisu: dokonala obalka, skvely pribeh. Ctete, ctete!

Faustka
21.11.2014

"Cesta do Vánoční říše je dlážděná sny!" ... Neskutečná jízda. Joe Hill je stále lepší a lepší.

Denisa.knizky
15.11.2014

Stoji za precteni, velmi ctiva kniha ale neni to kniha, kterou si budu za rok pamatovat. Trochu me zklamal zaver, presto, ze pokud by autor chtel muze na nej navazat druhym dilem.

aannyy
24.08.2014

Nedočetla jsem - únosy dětí a celkově celý ten příběhy byl na mě trochu silné kafe.

petaSk
06.08.2014

Zase ten známý guláš - zlý chlap s tajemnou mocí, který jde po dětech, odpadlická hlavní hrdinka hledající cestu ke své rodině, nějaká ta špína, aby příběh působil "reálněji" - drogy, domácí násilí, sebepoškozování, znásilnění. Škoda, že je to jen takové pozlátko bez hloubky a větší nápaditosti hlavně v příběhu. Sem tam mají postavy záblesky zajímavosti, ale jinak je to bohužel velká sázka na jistotu - stejný námět, stejné "šokující" věci ve čtivém kabátě s tuctovými postavami. Jak už tady někdo psal - dobrá práce s detailem.
Nenadchne, neurazí.

Pett
27.07.2014

Tak tohle byla jízda! Dokonalá atmosféra... Kinga můžu hodně, leč jeho poslední věci byly pro mě bohužel takové víceméně rozpačité... zde jsem si to tedy náležitě vynahradila... "Kingovský" nádech mě pohladil, ale jinak jsem se pořádně nadechla snad až po dočtení... promodralá, bez nehtů a totálně spokojená :)

Jančislava
24.06.2014

Zajímavé téma a vcelku dobře napsané. Napětí, záhada, fantazie, trochu strachu, to vše obsahuje, ale chvilkama mi to přišlo trošku zdlouhavé a předvídatelné a proto 4 hvězdy. Jinak jsem spokojená, nevěděla jsem úplně, co od toho očekávat, ale byla jsem mile překvapená a spokojená. Tudíž doporučuji :-)

Baiba
22.05.2014

Tátu nezapře, a ani se o to nepokouší, což je sympatické. Výborně napsané postavy, cit pro detail, temná atmosféra, to všechno zvládl dobře, jen ten příběh mě příliš nestrhl, bohužel, i když tomu všechny atributy nasvědčovaly, to děsivé, plíživé temno jsem necítila. Ale jako odreagování v každodenní rutině matky na mateřské román fungoval dobře :)

eraserhead
17.05.2014

Kde začít a co napsat? Že Hill pokračuje tam, kde já jsem s jeho otcem skončil? To by asi nebylo fér, když jsem s jednou výjimkou nečetl žádnou knihu jeho otce po roce 2002 a tedy nevím, zda ten důvod, proč jsem ho přestal číst zůstal zachován. Nějak se dot oho motám. Každopádně, opět jsem se dobře bavil, stejně jako u Černé krabice, opět mě bavilo to moderní uchycení starého dobrého horroru, opět jsem skřípal zuby, když jsem si v anotaci přečetl hlášku o temné fantastice (jděte laskavě do..., horror je něco nečistého, nebo co, že se to slovo bojíte napsat, nebo se bojíte, že vyděláte méně, protože fantastika táhne více, než horror?). Docela mě zaujaly Hillovy odkazy na otcova díla i matku, a vůbec jsem to nevnímal nějak negativně nebo jako známku neoriginality, naopak. Že z toho je otec cítit ještě více, než z Černé krabice? Člověk nemusí být nutně jeho synem, aby psal podobně jako King, dělá to spousta jiných autorů a zrovna Hill je jedním z těch, u kterých to neznamená nic špatného. třeba právě proto, že dál rozvíjí to, co se mi na tvorbě jeho otce líbilo a zčalo mi připadat, že se to z ní vytrácí. Proč tedy jen tři hvězdičky? Protože mi ten román přišel strašně natahovaný, mnohé kapitoly mi přišly prostě zbytečné, nudné, pro příběh nedůležité, jednoduše vata. Mělo to snad být proto, aby měla kniha 666 stran? Sympatické číslo bych klidně oželel, kdybych si nemusel při čtení připadat jako na houpačce, jednou hodně vysoko, ve vzduchu, bez styku s reálnou zemí, podruhé u země, v bahně a prachu, bez naděje pozvednout se zpět k výšinám. Minimálně o sto stránek by to mohlo být hubenější, o to by to bylo záživnější. Až mě to při čtení hrozně mrzelo, protože Hillovi to docela jde.

Sobotikova
16.04.2014

Když srovnám poslední knihu od Kinga,kterou jsem četla Lunapark a Vánoční říši, tak musím říct, že aspoň v tomto ohledu syn přerostl otce. Střídavě jsem si lebedila blahem a chvíli zase strachem. Super počtení. První kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele přečetla a určitě nebude poslední.

DennisMoore
01.04.2014

Páni, páni, to bylo počtení... Joe Hill mi dělá větší a větší radost. První třetinu knihy pojal jako strhující prolog, postavy namaloval jako živé, atmosféra je dusivá a hororové podnebí mrazivé asi jako sladkým sněhem zasypané svahy Vánoční říše. Charles Talent Manx se sice chová jako nesmírně nevypočitatelný, přesvědčivý psychopat, ale mnohem větší hrůzu mi naháněl Muž v plynové masce. Možná proto, že byl "skutečný", ne nadpřirozený. Ohromně mě také potěšily narážky na ostatní Hillova díla (Rohy, Černá krabice i Zámek a klíč), různá pomrkávání typu "jedna z postav poslouchá Frobisherův sextet Atlas mraků" (kdo četl Atlas mraků, ten ví), komiksové, sci-fi a fantasy šťouchance... Bylo toho příjemně hodně. A já chci další knihu! Klidně k Vánocům.

kormoran78
19.03.2014

Joe Hill se pro mě stává důstojným nástupcem svého otce, Stephena Kinga. Píše obdivuhodně lehce a příběh plyne a plyne a noc postupuje a vám se nechce jít spát, protože na další stránce se může stát ještě něco zajímavějšího. Díky tématu pořád věříte ve šťastný konec a ono to nakonec třeba úplně nedopadne dle vašich představ. Pane Hille, díky, těším se na další knihu.

babsi66
10.03.2014

Působivá obálka s ještě působivějším obsahem. Osobně mě příběh bavil víc než mnohé z Kingových knih. A vůbec mi nevadí, že mi knížka od základu zpřeházela režim tří dní, protože ji jednoduše nešlo jen tak odložit.

borknagar
08.03.2014

Dobrá kniha nadějného autora. Hill má do taťky stále daleko, ale co není teď, může za pár let být. Příběhem jsem se bavil a čtení nebyla ztráta času. Pochválit musím obal knihy (povedený, u nakl. Beta-Dobrovský malý zázrak) :) Trošku mi vadilo řádkování textu a zbytečný nárůst stran (pochopte, nemám nafukovací knihovnu), ale chápu záměr: 666 pekelných stran :)

Mikisan
26.02.2014

Luxusní záležitost! Jo, jo...potatil se!

Bloodymary
02.02.2014

Další povedené dílo tohoto nadějného autora, které mě zaujalo ještě více než Černá krabice. Kniha, ačkoliv patří k objemnějším, se četla sama, nedokázala jsem se od ní odtrhnout, dokud jsem příběh nedočetla. Zaujala mě myšlenka vnitřních světů i rozličných prostředků, jak se do nich dostat. Na závěr nezbývá než dodat, že autorův styl psaní se čím dál víc podobá stylu jeho otce, což rozhodně není na škodu :-)

Poslední templář
Poslední templář