Vánoční přání

Vánoční přání https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518012/bmid_vanocni-prani-ON1-518012.jpg 4 102 32

Zažijte pravou vánoční lásku! Libby si přeje k Vánocům jediné – aby už bylo co nejdřív po nich. Ztratila mámu, posledního člověka, který jí z rodiny zbyl, a zoufale se snaží zachránit rodný dům, a tak nemá na Vánoce ani pomyšlení. Dvacet let staré vánoční přání adresované její mámě ji však zavede do zasněženého městečka Holly Peak. Dávné rodinné tajemství jí zde pomáhá odhalit pohledný Adam Thompson. V městečku se svéráznými vánočními tradicemi se Libby za zvuků koled navěky změní celý život.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Love Always, Christmas , 2022

vikidala
26.12.2023 odpad!

Horší knížku jsem v životě nečetla. Koupila jsen si knihu na základě toho, že je doporučovaná jako super kniha, která vás naladí na Vánoce. Ovšem dialogy jsou tak stašně hloupé, až je mi z toho samotné trapně. Jakoby je psalo malé dítě ze základky v rámci nějaké slohové práce. Přiznám se, že jsem knihu přečetla jen do půlky, stále jsem čekala na nějaký obrat k lepšímu, ale do půlky se tomu nestalo, takže knihu musím odložit, opravdu se to nedá číst. Vůbec nechápu, jak může mít takový brak takhle vysoké hodnocení.

hana1039
20.12.2023 4 z 5

Tyto příběhy jsou pohlazení na duši...

Marfuška89
17.12.2023 5 z 5

Já autorku miluji! Všechny knihy knihy jsou opravdu vánoční a kouzelné. Ano, přiznávám: Jak si zamilovat vánoce je pro mě TOP! Ale víte co? Všechny knihy mají jiný příběh, jinou zápletku a jiné kouzlo. I tady mě autorka dokázala vtáhnout do příběhu. I tady jsem měla pocit, že jsem tam s nimi, že to prožívám také. Miluji ta té knize vše. Doporučuji

Andynka
17.12.2023 4 z 5

Každý rok si říkám, že už ty knihy od autorky budou stát za starou belu. Naprosto nechápu, kde bere pořád isnpiraci na Vánoční příběhy.
A tenhle byl opět kouzelný. Vánoce na vás dýchají z každé stránky.
Je to kýčovité, ale ja to prostě miluju.

kristy.books
13.12.2023 4 z 5

Karen Schaler patrí medzi kráľovné vianočných príbehov. Pokiaľ chcete nejaký "poriadny" vianočný príbeh so všetkým, čo k tomu patrí, jej knihy budú pre vás to pravé "orechové". Stačí sa pozrieť len na obálky a už som naladená na sviatky. V rovnakom duchu sa niesla aj táto novinka - mestečko, v ktorom to doslova žije Vianocami, sympatickí obyvatelia, ktorí držia pri sebe a podporujú sa, rozkošný psík, romantika, rodina, dávka emócií. Priznám sa, že od autorky som už čítala aj lepšie príbehy, no užila som si aj Vánoční přání.

Libby milovala Vianoce, no keďže jej nedávno zomrela milovaná mama, tento rok ich neplánuje sláviť a radšej bude pracovať. Všetko vianočné jej pripomínalo mamu, takže sa z nej stal taký menší Grinche. Ešte k tomu sa pridali aj finančné problémy a hrozilo, že príde o rodný dom, takže v poslednej dobe sa to na ňu valilo zo všetkých strán. Inak to bola dobrosrdečná a pracovitá mladá žena, ktorá bola vo svojom obore naozaj šikovná.

Adam ma zo začiatku štval, k Libby sa nesprával vôbec pekne a neustále ju z niečoho podozrieval. Postupne sa však ukázalo, že je to sympaťák a človek so srdcom na správnom mieste. Pre Libby sa stal oporou a pomáhal jej odhaliť staré rodinné tajomstvo a opäť sa naladiť na vianočnú náladu. Ona mu pomáhala vyhrať cenu pre jeho mestečko, ktorá by mu výrazne pomohla v jeho rozvoji. Romantická linka bola naozaj milá.

Prostredie mestečka Holly Peak sa mi veľmi páčilo, vládla v ňom tá pravá vianočná atmosféra. Mohli ste sa zapojiť do rôznych zimných a vianočných aktivít či ochutnať rôzne sviatočné jedlá a nápoje. Žila v ňom komunita ľudí, ktorá si bola veľmi blízka aj Libby prijala s otvorenou náručou.

Knihomolka97
11.12.2023 4 z 5

Vánoční přání je krásná kniha s dokonalou vánoční atmosférou.
Pokud hledáte knihu, která by vás naladila na Vánoce, pak tato je to pravá.
Hlavní hrdinka Libby se snaží vyrovnat se ztrátou milované maminky a na Vánoce nemá ani pomyšlení. Jenže se jim zkrátka nelze vyhnout!
Vánoce na vás dýchají snad z každé stránky a třešinkou je určitě to kouzelné prostředí. Při čtení se mi sbíhaly sliny na různá jídla a také bych si hned oblékla vánoční svetr a šla bruslit. A to nemám ráda bruslení. :-D
Příběh se odehrává během krátké doby, nechybí samozřejmě romantická linka, ale je spíš upozaděná, coz mě trošku mrzí. Mezi Libby a Adamem něco visí ve vzduch celou dobu, ale o nějaké velké romantice nebo jiskření moc nemůže být řeč. Naopak větší prostor dostalo odhalování rodinného tajemství.
Moc jsem si oblíbila Cece, která byla úžasná a plná elánu. Také psí společník s krásným jménem Rudolf neměl chybu.

Renike
02.12.2023 5 z 5

Mně se ta kniha moc líbila, hezkou vánoční atmosféru cítit v celé knize. Libby i Adam byli sympatičtí. Byla to jako pohádka :) Karen umí psát ty vánoční knihy.

MontynaS
02.12.2023 4 z 5

Hledáte-li vánoční příběh, tato kniha je přesně pro vás Vánoce a skvělá atmosféra je zde opravdu skoro na každé stránce. Libby a Adam jsou skvělá dvojka, jejich pošťuchování a škádlení je fakt skvělý! Příběh mě s němi opravdu bavil, co vše je potkalo a co zažili, neuvěřitelné a pak se objevila Cece a to je skvělá osoba, kterou si zamilujete. Blázen do Vánoc a všichni ji milují jediné za co strhavám jednu hvězdičku, je zbytečné natahování, kdy se Libby snaží odhalit rodinné tajemství. Za mě to mohlo být o chlup dřív

Šánka
29.11.2023 5 z 5

K předvánočnímu období patří nějaká vánoční knížka. Tak jsem již pátým rokem neodolala, koupila a pustila se do další novinky od Karen Schaler a dostala jsem přesně to, co mi takový příběh může nabídnout. Pohodovou vánoční atmosféru vyzdobeného městečka mnoha světýlky, ozdobami a stromečky, mnoho cukroví, vánoční zvyky a samozřejmě lásku.
A víte co, ty příběhy jsou tak pěkné, obálky naprosto kouzelné, že na mě ta pohádková atmosféra už teď aspoň na chvilku dolehla...

monika0181
15.11.2023 5 z 5

Vtipný vánoční příběh s předvídatelným koncem. Je to moje poslední kniha, která mi od autorky chyběla přečíst. Můžete se spolehnout, že ve ve všech knihách najdete příběh plný lásky a vánoční atmosféry. Jsou to příběhy "kratší", kde vývoj příběhu je týden dva, což je na mě dost málo na životní lásku, ale co je to vánoční romantika, tak i té pohádky sneseme víc. Všechny knihy jsou jednohubky, u kterých si opravdu odpočinete.

Medvědářka
10.11.2023 4 z 5

Vánoční knížka v listopadu? A proč vlastně ne.
Vánoční přání z Nakladatelství Baronet mě k sobě nalákalo na svůj název i malebnou obálku. Její autorku Karen Schaler jsem neznala, ale díky téhle knize silně uvažuji, že si pořídím i další její knížky.
V příběhu poznáváme Libby, která neplánuje letos slavit Vánoce vůbec. Nedávno přišla o svou mámu a tak nemá na svátky ani pomyšlení. Její maminka je milovala a vzpomínky na to akorát jitří pocity.
Když najde na půdě svých rodičů dvacet let staré neotevřené přání adresované její mámě, tak se něco změní. Zkusí najít tajemnou CeCe, která přání poslala a s tím jí pomáhá i pohledný Adam. Ten Adam, který ji nazval Grinchem, protože mu rozbila vánoční výzdobu rodičů.
Jak tohle hledání dopadne? Kdo je tajemná Cece? Najde Libby zase kouzlo Vánoc? To se dozvíte v tomhle příběhu.
Mě se kniha líbila, i když k ní mám maličké výhrady. Ty jsou ale ukamenovány tou pohádkovou atmosférou amerických Vánoc s jejich výzdobou a citem pro všechno to krásné kolem.
Začetla jsem se hned a bavila se nad výměnou názorů u Libby a Adama. To nenápadné jiskření tam prostě bylo od začátku. K tomu všeobjímající vánoční atmosféra malého města i se všemi jeho lákadly a je vymalováno.
Je prostě moc vidět, že naše autorka má tohle v malíčku. Jako scénáristka, novinářka, spisovatelka a moderátorka, která píše scénáře pro Netflix a má na kontě úspěšné vánoční filmy Vánoční kemp a další, tak se není prostě čemu divit.
Doporučuji všem, co si chtějí vychutnat kouzlo svátků, světýlek a výzdoby. Chtějí si odpočinout a nasát tu pravou atmosféru jedinečných dnů v roce.

Jaruš71
03.11.2023 4 z 5

Taková klasika od Karen, láska k vánocům, zasněžené příroda a lidské příběhy. Pohodové a nenáročné čtení.

Vánoce romantika

Karen Schaler