Vánoční pohlednice

Vánoční pohlednice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380667/bmid_vanocni-pohlednice-Ic9-380667.jpg 4 71 37

Obrátila v promrzlých rukou pohlednici s obrázkem rodiny shromážděné u vánoční tabule. Výjev se tolik liší od toho, co prožívá ona, ztuhlá zimou na zledovatělém dláždění, bez střechy nad hlavou… Po otcově smrti zůstanou Alice a její těžce nemocné matce jenom dluhy. Obě truchlící ženy jsou odkázané jen na neochotnou podporu nepřející tety Jane. Ta se však snaží nepohodlného břemene co nejrychleji zbavit a pokouší se Alice provdat za svého mnohem staršího příbuzného. Když to Alice odmítne, teta ji nechá zaměstnat u svých zámožných známých jako vychovatelku, aby si vydělala na byt a stravu. Malá Flora je však rozmazlená a nezvladatelná, a Aliceiným jediným spojencem je pohledný strýc Rory, který se rozhodne uplatnit Aliceino výtvarné nadání ve své polygrafické dílně. Ne každý jí však úspěch přeje, a když se ji její nepřátelé snaží zdiskreditovat, Alice nezbývá než věřit, že ji před nadcházející nepřízní osudu zachrání právě ona vlídná, sváteční nálada Vánoc…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Christmas Card , 2016

insta.kniha
01.06.2019 3 z 5

Do půlky knihy sice čtení pěkně utíkalo, ale postrádala jsem určité napětí. Ano pár "akcí" se odehrálo, ale nijak zvláštních při kterých bych si řekla "páni, chci vědět jak to bude dál".
Pak se přišlo pár změn, které pohnuly dějem. Bohužel, jak rychle přišly, tak se i vyřešily a bylo po napětí.

Celkový příběh pěkný, ale jako by nebyl dotažen do konce. Pro oddychové čtení fajn.

prcek19
22.05.2019 4 z 5

Kniha mě zaujala svou obálkou, ale když si ji nakonec přečtete, tak Vás zaujme i svým příběhem..nebo aspoň u mě to tak bylo..obdivuji Alice, jak se s jejich životem vyrovnala, bojovala a nakonec za to byla odměněna..rozhodně doporučuji

alexis818
09.03.2019 5 z 5

Krásný příběh,moc hezky se to četlo a bylo to takové čtenářské pohlazení.Sladké,příjemné a moc potřebné po těch všech thrrilerech a válečných románech.Spokojenost.

DominaCZ
04.03.2019 5 z 5

Jednoduché, sladké, ale životně reálné a nesnadné.
Ještě k tomu ta obálka a vidina starých pohlednic... so nice.
škoda že se ke mně dostala až po vánocích.

Kamiliana
15.02.2019 1 z 5

Vánoční pohlednici považuji za zatím nejslabší dílo autorky. Mám pocit, že na začátku knihy sama netušila, jak vše vyvede do konce. Scéna, ve které se dozvídáme, kdo je čí matka, kdo bratr a sestřenice, je pro mě bludný výplod. 2* dávám za sympaťáka Roryho a původní výborný nápad oprášit historii vánočních pohlednic.

Ladiva
14.01.2019 3 z 5

V tomto romantickom koktaily sú namiešané všetky romantické prísady: pekné a chudobné dievča, ktorému to myslí, lakomá príbuzná, malá sirota, panská domácnosť aj zločinecké brlohy, správny mladý muž. Najviac ma ale dostala internátna škola pre dievčatká z lepších rodín, kde to vyzeralo ako v najhoršom sirotinci. Na druhej strane sa to číta príjemne, všetky starosti môžete pustiť z hlavy a relaxovať.

babyboar
07.01.2019 4 z 5

Romantický zamilovaný příběh s napínavou zápletkou a slaďoučkým happy endem zasazený do Londýna 19. století. To je jasná vánoční oddechovka! Hvězdičku ubírám nikoli autorce, ale překladatelce a českému vydavateli. Překlepy a chyby v překladu jsou místy až do očí bijící.

bookcase
05.01.2019 4 z 5

Příjemná historická romantická pohádka.

Hankie
01.01.2019 4 z 5

Mily pribeh, takova delsi "harlequinka" na 376 stranach :)

Knižní střípky
01.01.2019 5 z 5

Tak toto bylo nádherné vánoční počteníčko, Londýn, rok 1862, příběh začíná pár dní před Vánoci, všude je plno sněhu, opravdu radost číst, pěkně doma, v teple, u rozsvíceného stromečku. Hlavní hrdinka Alice je moc sympatická hrdinka, nebojácná, se správně nastavenými životními hodnotami. Moc se těším na autorčiny další dvě knihy. Po všech těch thrillerech s nesympatickými hrdinami bylo toto krásné osvěžení.

nai.ivka
29.12.2018 5 z 5

Nemůžu si pomoct, pět hvězdiček za pěknou červenou knihovnu :)

pip11
27.12.2018 5 z 5

Mile mě tato kniha překvapila. Upoutala mě od samého začátku a celý příběh je moc pěkně napsán. Příjemné čtení na zimní období.

veronika0382
21.12.2018 5 z 5

Vánoční pohlednice je román s promyšlenou, a opravdu nečekanou, zápletkou, rodinným tajemstvím, láskou a také ukazuje krutost té doby. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Bobina74
12.12.2018 4 z 5

Kniha, která se prostě musí číst v zimě, kdy je člověk unaven a nechce se mu o ničem přemýšlet, ale jen tak plout na stránkách knihy. Proč ne?

Danago
29.11.2018 3 z 5

Autorka píše moc pěkně, ale je to taková trochu jiná červená knihovna. Příběh Alice, její matky i malé Flóry je romantický a podmanivý. Na předvánoční čas je to ideální čtení. Určitě vás vánočně naladí.
Bohužel, mě se moc líbila první kniha autorky , kterou jsem vzala do rukou, ty další mi připadají napsané příliš, jako podle jedné šablony, jen s jinými postavami a trochu jiným příběhem, vše je moc předvídatelné. Takže pokud by byla tato kniha ta první, byla bych z ní nadšená...

zuzana2599
19.11.2018 5 z 5

Vánoční pohlednice se mi líbila, stejně tak jako předešlé dvě knihy Dilly Court. Je to moc hezký příběh z Londýna, roku 1862, kdy se Alice se svou matkou musí nastěhovat ke své tetě Jane, která je nesmírně krutá, zlá a lakomá … Kniha se moc krásně četla, já ji stěží odkládala, je to příběh s kapkou romantiky, ale přeslazený není.. Ráda si zase přečtu knihu od Dilly Court.

Lenka_S
21.10.2018 5 z 5

Taková ta oddychovka, která končí tím ...a všichni žili šťastně až do smrti :-). Je ale pravda, že se našlo pár momentů, které mě dokázali překvapit. Například zjištění, kdo je Fořinou biologickou matkou, nebo kdo jsou její příbuzní, hlavně teta z otcovy strany.