Medzi nebom a zemou

Medzi nebom a zemou https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525791/bmid_vango-1-diel-medzi-nebom-a-zemou-6549474d75ef7.jpg 5 322 88

Vango série

Dobrodružná výprava naprieč kontinentmi z čias, keď moria križovali parníky a nebo vzducholode. Jedného dňa vyvrhne more na breh malého chlapca. Jedinou stopou, ktorá otvára dvere do jeho minulosti, je tajomné písmeno V vyšité na vreckovke. Po rokoch strávených pod láskavou opaterou pestúnky Slečny, sa Vango rozhodne opustiť svoj idylický ostrov a vyplniť prázdne miesta svojho životného príbehu. Kým je? Ako sa dostal na odľahlý ostrov? A čo sa stalo s jeho rodičmi? Počas svojej cesty sa Vango dostane do Neviditeľného kláštora, rajského miesta skytého pred zrakmi okolitého sveta, ktoré pre mníchov vybudoval otec Zefiro. V očarení jeho osobnosťou sa Vango sám rozhodne pre kňažské povolanie, no vo chvíli, keď na námestí pred chrámom Notre-Dame čaká na vysviacku, ho obkľúči polícia a obviní ho zo zločinu, ktorý nespáchal. Padnú výstrely, no nie od polície – Vanga prenasleduje aj ktosi ďalší. Počas úteku vylezie na vrchol jednej z notredamských veží a zmizne v útrobách vzducholode, ktorá práve prelieta nad parížskou katedrálou. Na palube Graf Zeppelinu, ktorú riadi slávny kapitán Hugo Eckener, sa začína nielen Vangova cesta k hľadaniu seba samého, ale aj dobrodružná výprava naprieč medzivojnovou Európou, ktorá sa odohráva viac vo výškach ako na zemi, a počas ktorej musí mladý hrdina čeliť nielen prefíkanému komisárovi, medzinárodne hľadanému zločincovi či nacistickým pohlavárom, ale aj Krtici, tajomnému dievčaťu, s ktorým ho spája ďaleko viac, než len záľuba v behaní po parížskych strechách.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Monokel

Vango, entre le ciel et la terre , 2011

tweety207
08.08.2014 4 z 5

Vango je skvělá kniha. Autor je skvělý vypravěč a vy se dokážete okamžitě přenést do míst, která popisuje tak živě, jako byste viděli film. Kniha je fakt rozsáhlá a děj pořád nabírá na obrátkách. Proto mě opravdu zamrzel závěr, kdy se vše vyřešilo pomalu na 10 stránkách. Jako by si autor řekl, že už je kniha moc tlustá a popsal příliš mnoho stránek a musí to hned ukončit. Nebo mu vydavatel doporučil, že jestli to neukončí, tak už mu víc stránek nevydají. Najednou prostě přijde rychlé vysvětlení a to mě zklamalo. Jenom proto nemohu hodnotit knihu na 100%.

Lora Vei
25.06.2014 5 z 5

Vango je skvostná kniha. Napínavá, naprosto určitě vás vtáhne hned do několika příběhů, které vypráví. Opravdu úchvatná, přečtěte si ji, neváhejte! Miluji ji!

lusinka.9
24.05.2014 5 z 5

Nádherně napsaná kniha

Hellou
27.04.2014 5 z 5

:-) tak přesně takový knížky mám ráda! Škoda, že nebyla delší :-)

Banánovník
14.04.2014 5 z 5

Vango je něco úžasného. Strhující dobrodružství, které hltáte jako člověk, který už týdny nejedl. Spousta dokonale propojených souvislostí, skvělých kladných i záporných postav... Celý příběh je neuvěřitelně čtivě napsaný, takže ani na chvilku nemáte pocit, že by vás knížka něčím nudila. Rozhodně se nemusíte zaleknout tloušťky knihy - přečtete ji ani nebudete vědět jak. Určitě doporučuji!

kniholka
25.01.2014 5 z 5

Poprvé v životě jsem letěla vzducholodí. A litovala jsem, že let nemůže pokračovat ještě alespoň jednou tak dlouho.

zubajz
19.01.2014 5 z 5

Vango se čte úplně sám. A na konci jsem trochu litoval, že není ještě delší. A že je to docela špalek.

kamibe
28.12.2013 5 z 5

Ten Flombelle je neuvěřitelný! Nejúžasnější na jeho knihách mi připadá to, jak nemám nejmenší problém se začíst do příběhu původně určeného dětem, přestože jsem dospělá už hodně dlouho! Tolik souvislostí a tak skvěle propojených! Tolik doteků na nejjemnějších úrovních! Těším se s touto knihou každý den (dostala jsem ji k Vánocům) a jsem ráda, že je tak tlustá, že ji nemohu přečíst na posezení, neboť rychločtení ještě neovládám a asi bych ho v případě takovéhle četby ani nechtěla použít.