Vandrovní apatykářka

Vandrovní apatykářka https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481266/bmid_vandrovni-apatykarka-tS2-481266.jpg 4 60 24

Vandrovní apatykářka série

Durynsko na prahu 18. století. Klára je dcerou vandrovního apatykáře Martina, který se na cestě beze stopy ztratí. Rok nato zmizí i Klářin bratr Gerold a rodina se octne v obrovské nouzi. Mladá Klára se srdnatě vypraví ke knížeti, aby ho požádala o pomoc. Chce se stejně jako její otec vydat na cesty a prodávat léky. Ale cesta je drsná a plná nebezpečí. A to největší hrozí z vlastní rodiny: strýc Alois se chce zmocnit pokladu, který jeho bratr, Klářin otec, údajně schoval. Vrchnost a církev mladou ženu dokonce nařknou z čarodějnictví. Klára však není sama, neboť jí po boku stojí vynalézavá kamarádka Marta, a kromě toho je zde i Tobias, kterého Klára tajně obdivuje a miluje… Nová úspěšná historická série bestsellerového dua Iny Lorentzové!... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Wanderapothekerin , 2017

lucakuca
21.04.2022 2 z 5

Kde se vzala tu se vzala německá (ještě) nevinná a hrdá Angelika je zde (než potkala Peyraca a hluboko před Nicholasem)!
Tolik nebezpečenství a tolik dobrodružství s Martou po boku a Tobiasem kdesi v okolí! Až jsem si mohla oči ukroutit! Nevinnost a poklad zvítězí nad rodiči a tradicí!
Vandrovní apatykářka může jít opravdu v ruku v ruce s knihou Potulný apatykář. Amen.

Lenka_S
02.04.2022 4 z 5

Hezký příběh putování mladé neohrožené dívky po kraji, na které jí potká nejedno dobrodružství a nakonec i láska.

DK197
06.03.2022 3 z 5

KNIHA: Vadrovní apatykářka Je příběh spjatý s magií, ale mnohem víc se soustředí na všední prostý život. Je to příběh o lásce, ale city prostupující těmito stránkami, jsou spíš jen nenápadnou okrajovou nitkou, která na konci všechno spojí. Mnohem víc nás zajímají Klářina setkání a různé trampoty. Takže se nebojte přeslazeného rýpání v emocích, nebo detailních sexuálních scén – to tady opravdu nenajdete. A přes děsivost některých zápletek je vše psáno velmi lehkou rukou (čti: za mě tedy občas mírně hloupé, či naivní), tudíž u téhle knížky nemusíte přemýšlet, můžete odpočívat. Vypnout hlavu, relaxovat, nechat se unést proudem času nazpět. Naivní, nebo ne - některé z nás to přesně takhle ocení... A mimochodem, je to uzavřené. Takže přestože jde o začátek série, můžete se do toho na zkoušku pustit, aniž byste měli pocit, že vám něco unikne, pokud nebude chtít pokračovat.

zuzana2599
02.03.2022 5 z 5

Na začátku 18. století přebírá Klára po zmizelém otci živnost a stává se tak vandrovní apatykářkou. Klára chce prodejem léků pomoci své rodině, ale cesta s krosnou je velmi strastiplná, namáhavá a hlavně plná překážek. Není na ní ale sama, potkává novou přítelkyni Martu a mladého muže, kterého nejprve obdivuje a pak přijde láska...
Vandrovní apatykářka je první díl nové série německého autorského dua a já se již nyní těším na další Klářiny osudy. Tento historicko - dobrodružný příběh s jemnou dávkou romantiky se mi pěkně četl, odpočinula jsem si u něj a zavítala jsem tak trošku do jiné reality. Snad bych příběh jen malinko přikořenila, pak by byl dokonalý !