Válka světa: Dějiny věku nenávisti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dějiny věku nenávisti: Dvacáté století, od konfliktů, jež zvěstovaly příchod 1. světové války, po dozvuky války studené, je jednoznačně nejkrvavějším stoletím dějin člověka. Jak vysvětlit ten ohromný rozsah a intenzitu násilí v době, kdy na tom byla většina lidí díky vědeckým a ekonomickým pokrokům lépe než kdykoli předtím? Proč se pokrok zvrhl v genocidu? Ferguson hledá řešení paradoxu věku nenávisti, pátrá po vysvětlení, co se to s naší dobou vlastně stalo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21715/big_valka-sveta-CHQ-21715.jpg 4.615
Žánr:
Literatura naučná, Historie

Vydáno: , Academia
Originální název:

The War of the World: History's Age of Hatred, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Válka světa: Dějiny věku nenávisti

Protector
26.11.2020

Kniha je užasným vhledem do dějinného kontextu předchozího století, jenž dle mého dokáže v mnohém nahradit to málo, co dnes nabízí omezený rámec školní výuky (předvečer a vývoj II. světové války). Ovšem nelze si nevšimnout, že autor si vypomáhal úpravou některých informací tak, aby zapadala do jeho obecnějšího výkladu - například, v úvodu se snaží dokázat, že předválečné Německo nebylo o nic víc antisemitské, než-li Československo, což demonstroval poukazováním na problémy, jež se pojily k profesuře A. Einsteina na pražské univerzitě. Že se jednalo o německou část tehdy rozdělené Univerzity Karlovy už zapomněl dodat... Souhlasit se nedá ani z vykreslením situace kolem zániku Jugoslávie a už vůbec ne k jeho pohledu na kosovskou problematiku, kterážto pasáž se celkově jeví jako úlitba Američanům... Nicméně kniha i přesto obsahuje mnoho cenných a pozoruhodných informací, podaných v neobyčejně čtivé formě.

MichalTršo
11.06.2019

Docela dobrá publikace. Trochu sklamání z toho, že se kniha zaměřuje ze cca 70% na druhou světovou válku a nerozebírá i ostatní válečné knflikty tak obšírně.