Vádemékum pro...

Vádemékum pro... https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96633/bmid_vademekum-pro-cRO-96633.jpg 4 13 4

Výbor z šesti knih polského humoristy a satirika, dlouholetého spolupracovníka polských Szpilek, je nejen humorným komentářem lidského zápolení, ale i malým satirickým návodem, jak se v různých situacích zachovat.

Literatura světová Humor
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Vademecum dla... , 1970

Ithaka
14.01.2021 5 z 5

Na střední škole nám učitel dějepisu doporučoval k prostudování pouze Vademecum pomocných věd historických. Naštěstí se našli i jiní učitelé, kteří měli ve svých knihovnách zcela jiná Vademeca a jedním z nich bylo i to Wittlinovo se skvělými ilustracemi Vladimíra Jiránka. Dostalo se mi do rukou krátce po revoluci a od těch dob se mi střídavě z knihovny ztrácí a zase se v ní objevuje, podle toho, kdo se zrovna potřebuje pobavit. Fantastický průvodce pro každou životní situaci býval v sedmdesátých letech minulého století úzkoprofilovým zbožím knihkupeckých pultů. I dnes je to malý poklad.

jik60
12.12.2019 5 z 5

Pokud se chcete zasmát dělaje si srandu z lidské inteligence... pardon hlouposti... pardon..., nerad bych někoho urazil... no v každém případě tady nešlápnete vedle.

hanpari
22.07.2019 5 z 5

Nevysoký počet hodnocení této báječné knihy, zejména v porovnání s jinými tituly, dává tušit, že máme co do činění s národem, který si říká Tango v zemi samby. Tolik T. Hill.

Pokud si vzpomínám, četl jsem ji víc než často, takže některé rady znám nazpaměť. Humoristická literatura ve své nejlepší podobě.

soukroma
31.03.2018 5 z 5

Naprosto skvělý průvodce životem s notnou dávkou humoru. Četla jsem v minulém století, knihu nemám u sebe, ale velice často si na ni vzpomenu a hodlám ji vydolovat a zase se kochat a smát.
Jen se divím, že je zde zcela zapadlá, bez komentáře, bez drahně hodnocení, bez reedic - veliká škoda tohohle pokladu, který aspiruje na výšiny Literárních poklesků páně Leacocka.

satira humor polská literatura

Jerzy Wittlin