V zóne smrti

V zóne smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510376/bmid_v-zone-smrti-Y8Z-510376.png 4 262 262

Mladá novinárka a amatérska horolezkyňa Cecily Wong sa spolu so skupinou skúsených horolezcov vydáva do Himalájí – má tam podniknúť svoj doteraz najnebezpečnejší výstup na ôsmu najvyššiu horu sveta - Manaslu. Jej ambíciou je získať interview od slávneho horolezca Charlesa McVeigha, ktorý chce výstupom na túto horu úspešne zavŕšiť svoj pokus o zdolanie štrnástich osemtisícoviek za jediný kalendárny rok, navyše bez prídavného kyslíka. Cecily, ktorá na dosiahnutie svojho cieľa obetovala vzťah s priateľom aj úspory, si uvedomuje, že podobná šanca sa jej tak skoro nenaskytne. Úspech by znamenal prelom v jej kariére, no ak sa jej nepodarí získať od McVeigha exkluzívny rozhovor, zlyhá na celej čiare – v práci i v celom svojom živote. Keď však jeden z horolezcov zahynie naoko nešťastnou náhodou, Cecily sa začne obávať, že ich expedícii hrozí nebezpečenstvo. A keď príde o život ďalšia horolezkyňa, je už príliš neskoro na návrat. Mladá žena, uväznená na nebezpečnej hore v jednej z najodľahlejších končín sveta, bude musieť zviesť nielen boj s prírodnými živlami, ale aj s neľútostným vrahom, ktorý si vyberá jednu obeť za druhou...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Breathless , 2022

Nuttelka
15.11.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Má první kniha, která se odehrává v tomto prostředí a jsem opravdu nadšená! Jitka Ježková je jedničkou v tomto oboru a vtáhne do děje od prvního písmenka - od prvního nadechnutí :-) Úžasné prostředí, spousta zajímavostí ohledně horolezectví a zápletka se moc povedla. Něco je samozřejmě trošku přitažené za vlasy, ale na napětí to vůbec neubírá. Obdivuju všechny, kteří se vydají zdolat jakoukoliv horu a musí se smířit úplně se vším, i se samotnou smrtí... Tleskám, opravdu moc povedené!

brixie
14.11.2022 1 z 5

Zklamání, od knihy z edice světový bestseller bych čekala více. Líbil se mi popis prostředí, pocitů, to ano, ale chybělo mi napětí, překvapení….Děj se chvílemi dost vlekl.

bagel
10.11.2022 4 z 5

Děj byl místy trochu zdlouhavý a pak zápletka o to více urychlená, ale přesto hodnotím knihu velmi dobře. Knihy o horolezectví mě moc nelákají a a proto bylo pro mě zajímavé dovědět se, jak výstup na osmitisícovku probíhá.

dominika2585
09.11.2022 4 z 5

Autorce patří jedno velké díky. Připadala jsem si, jako bych tam byla. Krásné popisy prostředí, autorka skvěle využila své vlastní zkušenosti z Manáslu. Příběh mě bavil, nejvíc jsem si oblíbila postavu Elise. Charles zde byl popisován skoro jako nadčlověk, což jsem mu trochu nevěřila.
Představa toho, že někdo vraždí v místech, kde je smrt už tak všudypřítomná, mi přijde trochu absurdní. Proto hvězda dolů.

hana1039
07.11.2022 5 z 5

Audiokniha:
Skvělý thriller z prostředí, které nám jsou, myslím,docela málo,, servírováno,, , příběhy, které si zaslouží náš zájem o tyto nevšední zážitky, zvláště když se jedná o pokoření velehor,i když tomu, bohužel, bývá i naopak...Cecily mě že začátku dost štvala svou naivitou,je to proboha jen novinářka a né zkušená horolezkyně! Ale postupně se dávala dohromady a chtěla,, pokořit,,sama sebe...Autorka psala ze svých horolezeckých zkušeností a o to víc to bylo uvěřitelnější... Interpretace Jitky Ježkové super,jako vždy a ty hudební vsuvky taky navodily tu správnou atmosféru....

Majulle
06.11.2022 1 z 5

Jsem asi jediná ale mě bohužel kniha ničím nezaujala. Musela jsem přeskočit poslední stránky a jen se ujistit kdo je vrah. Příjde mi že se kniha zbytečně vlekla. Dvě hvězdičky dávám jen za změnu prostředí a originalitu :)

Opatov
05.11.2022 4 z 5

Thriller z nevšedního prostředí. Hlavní postava Cecily se účastní horolezecké výpravy, aby získala životní reportáž. O život skutečně půjde.....
V knize se postupně setkává několik lidských osudů a psychických traumat. Zajímavý námět.

lucie8854
04.11.2022 4 z 5

Povedený thriller, moc se mi líbilo nevšední a zajímavé prostředí a to jak se ho autorce povedlo vykreslit. Konec mi přišel takový zvláštní, prekombinovany. Ale jinak jsem si čtení moc užila. 4*

Majuš333
03.11.2022 5 z 5

'Krutá zima. Daleko od lidí. A někde tu číha vrah.'

Najprv ma uchvátil dokonalý prebal knihy... Moje omámenie ešte umocnila anotácia... A všetko zavŕšila predstava príbehu: Zbožňujem, keď sa expedícia vydá na zasneženú horu, kde na nich číha vrah...
Takže som sa na 'Smrt v ledu' nadšene triasla asi tak, ako sa moja štvornohá Láska Bella nadšene trasie na cukríky Tic Tac :)
A určite nie som sklamaná... Bolo to strhujúce, mrazivé, skrátka výborné!

'Když uslyšela venku zvuk, rozbušilo se jí srdce.
U dolního okraje jejího stanu zaslechla kamínek. To jen zafoukal vítr, pomyslela si.
Ale když sebrala odvahu znovu se nadechnout, uslyšela zvenčí něco jiného - pískání. Čtyři tóny. Hluboký, hluboký, vysoký, hluboký. A pak kroky. Pomalé těžkopádné kroky. Blížili se.
Srdce jí bušilo jako splašené.'

gordon13
31.10.2022 5 z 5

Moc povedený thriller! Neskutečně šikovná spisovatelka, nejen, že napsala skvělou knihu, ale ona ji prakticky prožila. Opravdu klobouk dolů před jejím výkonem!
Skvělý, napínavý a velice mrazivý příběh z úžasného prostředí.
Ani minutu jsem se nenudila. Perfektní!!

ddkk
31.10.2022 4 z 5

Zajímavý thriller, který se odehrává v nejvyšším pohoří světa. Kdosi smrtelně nebezpečný se pohybuje mezi horolezci a ohrožuje všechny...Kdo to je a proč vraždí?

Autorka využila osobní zkušenosti z Himálají a docela věrohodně je zakomponovala do příběhu nezkušené novinářky Cecily oblažené šestým smyslem, díky kterému tuší, že za údajnými nehodami jejich kolegů je cosi mnohem nebezpečnějšího...

Nebylo to špatné, ale za světový bestseller bych si knížku netroufla označit. Místy mi chybělo více napětí, místy příběh ztrácel tempo. Nicméně za neotřelé prostředí a nápad dávám za čtyři.

Luccinda
29.10.2022 4 z 5

Thrillerů vychází každoročně tolik, že je těžké najít něco, co tu ještě nebylo. Autorce knihy Smrt v ledu se to ale podařilo. Příběh se odehrává v Himaláji na osmé nejvyšší hoře světa - nepálské Manáslu. Novinářka Cecily musí absolvovat výstup na samý vrchol hory, aby získala rozhovor se světoznámým horolezcem a nastartovala tak svoji kariéru. Že je něco špatně si uvědomí ve chvíli, kdy začnou členové jejich výpravy za podivných okolností postupně umírat.

Musím říct, že to prostředí se autorce podařilo vykreslit na jedničku. Od průběhu výpravy přes vybavení až po samotný výstup na horu, všechno bylo skvěle popsané a kdyby nebylo těch pár mrtvých, měla bych pocit, že čtu spíš nějaký dobrodružný román. Knížce ale rozhodně nechybělo napětí, i když větší spád nabral příběh až v poslední třetině. Konec byl možná maličko uspěchaný, mrzelo mě, že samotný výstup na vrchol Manáslu vzala autorka jen z rychlíku. Vesměs ale Smrt v ledu považuju za velmi povedený thriller.

libuse6749
21.10.2022

Před čtením si připravte teplé ponožky, teplou deku a teplý čaj, vše budete potřebovat.

K tomuto nevšednímu thrilleru z originálního prostředí. jsem se dostala úplně náhodou. Spolu s novinářkou Cecily a dalšími vybranými členy se vydáme na výstup na osmitisícovku. Dobýt vrchol Manáslu byla totiž podmínka pro získání reportáže snů, která Cecily konečně proslaví. V zóně smrti ji však čeká ještě jedno nebezpečí, které nečekala, vrah.

Atmosféra vás doslova pohltí a budete se cítit jako součást týmu. Popisy příprav, výstupu, rizik i dalších aktivit jsou uvěřitelné a barvitě pojmenované, že vás bude v hodně momentech lézt i mráz po zádech. Autorka se totiž v roce 2019 stala nejmladší Kanaďankou, která vystoupila na vrchol osmé nejvyšší hory světa – Manáslu v Nepálu.

Napětí se stupňuje s počtem přečtených stran, a i když budete mít tušení, kdo za tragickými nehodami stojí, budete se těšit z toho, jak to nakonec celé dopadne.

Grohlinka
20.10.2022 3 z 5

Sve dojmy z knihy pisu v noci, hned po docteni. A jsem nadsena. Ze zpusobu psani autorky je jasna jeji zkusenost s horami a respekt z nich, atmosfera me vtahla a ja si tak pripomnela zazitky z nekterych svych narocnejsich putovani a vyletu za dobrodruzstvim, at uz to bylo seznamovani s novými lidmi, nasledovane jistou pospolitosti cele skupiny, bolest pri vystupu, uzasne zadostiuciceni pri dosazeni vrcholu hory a strach pri sestupu, ktery me osobne bolel vzdycky nejvic. Diky teto knize doufam, ze jeste zaziju nejaka takova dobrodruzstvi. Dekuji.
Linku s vrahem, ktery byl jasny hned na zacatku, bych si klidne odpustila, ale jinak atmosfera bylo neskutecne verohodna, verim, ze clovek, ktery nic podobneho nezazil to nikdy nepochopi ani nedoceni. Ale za sebe muzu doporucit vsem milovnikum hor a dobrodruzstvi.

Renatecka
14.10.2022 3 z 5

Příjemný, zajímavý a neotřelý thriller, ale víc jak na tři hvězdičky to nevidím.

Leona333
12.10.2022 5 z 5

Původně jsem si chtěla nechat knihu na chladnější, zimní počasí, abych si tu autentičnost více užila - podtrhla... No, nevydržela jsem. ; )
Příběh je vskutku mistrovsky ledový a to nejenom díky horám, všudypřítomnému chladu, ale i díky lidským povahám a skutkům, které zde autorka tak znamenitě popisuje...
A i když je závěr tak trochu předvídatelný..., stejně mi to nedalo! Knihu jsem nemohla odložit z rukou dříve, dokud se Cecily neposadila na houpačku, odkud vzhlížela k místu, které je na zemi nejblíže k nebesům...

LenkaMacak
08.10.2022 5 z 5

Úžasná kniha, skvěle napsaná! Konec jsem trošku vytušila, ale vůbec mi to nevadilo. Moc se mi líbilo prostředí hor, bylo poznat, že autorka na Manáslu vylezla- velký obdiv!!

kneslova
08.10.2022 3 z 5

Nevím proč , tahle kniha mě nezaujala ,
Možná zfilmovaná by byla lepší

nada3314
05.10.2022 4 z 5

Úžasný thriller! Vždy je fajn, když autor do svého příběhu zanese i vlastní zkušenosti tím, že autorka sama pokořila nejednu horu, dokázala vytvořit fantastickou atmosféru, a tady to bylo opravdu hodně znát. I já jako totální nelezec jsem se skrz to dokázala vcítit do hlavních hrdinů a celý výstup jsem prožívala s nimi. Ne jednou mi byla ukrutná zima a teplé ponožky mi při čtení byly parťákem :-)

Vše se točí kolem výstupu na horu Manaslu v Himalájích. Sešla se tu opravdu povedená partička vedená Charlesem McVeighem, který potřeboval „obecenstvo“ pro svůj výstup, který se zapíše do knihy rekordů – bude první, který zdolá 14 hor nad 8000 m bez přídavného kyslíku a to vše do jednoho roku. Dále s nimi půjde znalý průvodce, filmař, generální ředitel firmy, která výstup zponzoruje a slavná influencerka z instagramu... Všechny tyto aktéry si Charles nevybral jen tak náhodně - měl k tomu dobrý důvod, ale to bych už moc prozrazovala… O naše hosty se bude starat tým šerpů – to jsem si taky musela vygooglit (Šerpové jsou etnikum obývající pohoří Himálaj v Nepálu, konkrétně jeho nejvyšší část u hranic s Tibetem (dnes část Čínské lidové republiky).

Hlavní hrdinkou tohoto thrilleru není však Charles, ale novinářka Cecily, pro kterou je to příležitost snů – vystoupat na jednu z nejvyšších hor a přitom napsat reportáž o slavném Charlesovi – tohle se ještě nikomu nepodařilo. Pokud Cecily vystoupá až na vrchol, dostane svou reportáž, která by ji mohla vynést na výsluní. Co ji však čeká si nedovede představit ani v těch nejhorších snech. Kolik lidí musí umřít, aby konečně někdo uvěřil, že toto není náhoda, ale že někde v hoře číhá vrah? Celou dobu čtení jsem o Cecily měla vážně velký strach.

Při dočítání knihy jsem nejednou lapala po dechu. Napětí je krásně vystupňované a já jsem vůbec netušila, jak toto dopadne! A ten úplný konec? To je třešnička na dortu, takový zvrat jsem fakt nečekala, ale moc jsem si ho užívala. Pro mě opravdu velké překvapení, že i já nemilovník zimy a všech zimních sportů, zhltnu tuto „horolezeckou“ knihu na posezení. Moc doporučuji!

Hvězdinka
01.10.2022 4 z 5

Výborné zachycení prostředí, je znát, že autorka čerpala z vlastních zkušeností a zážitků. Postupujeme krok za krokem až na samotný vrchol osmitisícovky, všude mráz, sníh, laviny, vítr a k tomu všemu několik mrtvol a jeden psychopat. Zajímavé čtení, doporučuji.