V zajetí klamu

V zajetí klamu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458683/bmid_v-zajeti-klamu-o8e-458683.jpg 4 156 45

Pro rozvedenou Lizzy Rileyovou znamená přestup jejího osmiletého syna Toma na místní akademii nový začátek. Lizzie má pocit, že škola s tak skvělou reputací a vynikajícími výsledky bude pro jejího syna to pravé. Tom potřebuje stabilitu a jistotu. Jenže na téhle škole je něco zvláštního. Rodičům není povolen vstup na školní pozemky, na oknech jsou namontované mříže a ředitelovo chování je značně znepokojivé. Proč Tom chodí domů vyčerpaný a nepamatuje si nic z prožitého dne? Kde se na jeho pažích vzaly ty podivné modřiny? A když se Lizzie snaží získat informace od ostatních studentů, proč mají strach promluvit?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Katto

Don’t Tell Teacher , 2019

Marta_P
21.01.2021 5 z 5

Tak u této knihy se opravdu konal wow efekt. Svižný příběh, postavy sympatické, člověk se s Lizzy velmi lehce sžil a v knize jí fandil. Vnímala jsem její pocity a bezradnost, jako bych je sama prožívala. Autorce se příběh opravdu povedl na výbornou, kombinace se sociální pracovnící tomu dodala úhel pohledu navíc a to se mi líbilo.

MMacicekk
18.01.2021 5 z 5

Přiznám se, že se mi dlouho nestalo, aby mě autorka takhle vodila za nos. Vše jsem jí „sežrala“ i s navijákem. Zápletka je tak neprůhledná, že ji odhalíte až na samém konci a věřte, že vám zůstane pusa dokořán. Svůj podíl na tom měla i chytře napsaná anotace. Celou četbu mi v hlavě vířily různé teorie, co by za Tomovým chováním mohlo být. Proč se najednou z hodného chlapce stane „chodící mrtvola“ s občasnými agresivními výpady? Čím více se blížíte závěru, tím více fandíte Lizzy, aby se nenechala jen tak odbýt. Stejně tak držíte pěsti Kate, která má ta správná vodítka, jen si je neumí poskládat dohromady. Pak přijde šok. Doslova. Při odhalení mnou projely doslova všechny nastřádané emoce, které jsem konečně mohla vypustit, ale nakonec úplně z jiného důvodu.

Andrea7272
16.01.2021 5 z 5

Pěkné čtení....a konec - překvapení , které jsem nečekala. Doporučuji !!!

mysterygirl
11.01.2021 3 z 5

Uprimne... Většina knihy me az tak nebavila, porad dokola se tam resilo to same.. Nemastne, neslane, ale cetlo se to dobre. Ovsem poslednich 100 stranek teprve byla prekvapiva jízda

Bobina74
22.12.2020 5 z 5

Tento psychothriller je neuvěřitelnou hrou autorky se svými čtenáři. Nemáte šanci odhalit celé zákulisí zápletky, jediné co vám autorka umožní, je sledovat napínavý děj, ale dál vás nepustí. Pěkně si to užijte až do samého konce, protože dřív odpovědi na své otázky nedostanete. Příběh vás bude bavit, okamžitě se ponoříte do děje. Autorka buduje stísněnou atmosféru už od samého začátku knihy a v čtenáři tak okamžitě převládne pocit děsivého očekávání věcí příštích. Více v recenzi od Kniha za knihou ;-).

útěk thrillery tajemství škola učitelé, učitelky psychologické thrillery

Suzy K. Quinn
britská, 1979
2020  79%V zajetí klamu
2018  71%Deník uštvané matky

Kniha V zajetí klamu je v