V zajetí klamu

V zajetí klamu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458683/bmid_v-zajeti-klamu-o8e-458683.jpg 4 156 45

Pro rozvedenou Lizzy Rileyovou znamená přestup jejího osmiletého syna Toma na místní akademii nový začátek. Lizzie má pocit, že škola s tak skvělou reputací a vynikajícími výsledky bude pro jejího syna to pravé. Tom potřebuje stabilitu a jistotu. Jenže na téhle škole je něco zvláštního. Rodičům není povolen vstup na školní pozemky, na oknech jsou namontované mříže a ředitelovo chování je značně znepokojivé. Proč Tom chodí domů vyčerpaný a nepamatuje si nic z prožitého dne? Kde se na jeho pažích vzaly ty podivné modřiny? A když se Lizzie snaží získat informace od ostatních studentů, proč mají strach promluvit?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Katto

Don’t Tell Teacher , 2019

lupo
30.07.2021 5 z 5

To co se zdálo na první pohled jasné, na konci knihy se to rázem změní.

Damonka12
24.07.2021 3 z 5

Příběh sám o sobě velmi dobrý, jen mi přišel trochu natahovaný.

Hella
30.06.2021 3 z 5

Tohle vůbec nebylo špatné. Jen to nemohu více rozebrat, protože bych nutně musela prozrazovat děj a to byste nebyli rádi. Takže jen: Doporučuji.

bookcase
29.06.2021 5 z 5

Tak to byla pecka od prvních stran, kdy jsem se nemohla odtrhnout. Rozuzlení jsem teda nečekala.

RADOST
13.06.2021 4 z 5

Rádoby tajuplný příběh matky s dítětem, skrývajícími se před nevydařenou minulostí. Autorka se snažila příběh vybalancovat k co největšímu napětí a zvědavosti čtenáře. První polovina působí jak natahovaná žvýkačka pozvolna ztrácející příchuť. Nevěrohodné je i líčení neustálého obrovského vytížení jedné profese, dokumentované však pouze útržkovými epizodami ze dvou kauz. V poslední třetině se začíná rýsovat rozuzlení. Nebylo zas tak velkým překvapením. Čtvrtou hvězdičku dávám této průměrné knize za zajímavý námět.

veruptackova
19.05.2021 5 z 5

4,5*
Kdybych měla popsat jedním slovem tuhle knihu, bylo by to ORIGINÁLNÍ. Tohle je totiž podle mě po dlouhé době psychothriller, který neřeší po milionté jedno a to samé. Konečně je tu jiná zápletka a já opravdu většinu knihy nevěděla co si myslet. Nestává se mi často, že děj neodhadnu a právě kvůli tomu má u mně tahle kniha plusové body.

Trochu jsem se bála délky, protože přece jen u tohoto žánru mám raději knihy okolo 300 stran, ale Suzy K. Quinn dokázala napsat tak čtivou knihu, že mi vyšší počet stran absolutně nevadil a napětí si udržela od začátku do konce.

Opravdu doporučuji!

alexis818
16.05.2021 5 z 5

Moc hezky příběh, velmi čtivý, skvělé napsaný a překvapivý konec. Líbilo se mi to.

sgjoli
13.05.2021 3 z 5

Od téhle knihy jsem měla vysoká očekávání, ale nakonec jsem vlastně rozpačitá a trochu zklamaná. Z velké části bude ale chyba u mne. Hlavně proto, že jsem asi nesprávně pochopila anotaci a čekala jsem od knihy dějově něco trochu jiného, než mi kniha nakonec dala.
Pořád jsem měla potřebu se soustředit na jednu konkrétní dějovou linku, na kterou jsem byla velmi natěšená, že jsem se nedokázala knihu pořádně vnímat jako celek. Veškeré zvraty, které se v knize nakonec děly, šly nakonec směrem, který mi příliš neseděl...
Problém jsem měla také s tím se začíst. Prvních cca 70-90 stran jsem se do knihy vůbec nedokázala ponořit, nečetlo se mi to dobře. Výsledkem bylo, že jsem měla potřebu přeskakovat - a to mi bohužel zůstalo po značnou část knihy. Závěr samotný mi bohužel přišel dost uspěchaný a ledabyle napsaný. Vzhledem k tomu, jak se spousta věcí v průběhu knihy řeší celkem detailně, tak v tom konci mi to přišlo šup šup odbyté, se spoustou akce, ale bez nějakého propracovanějšího ukotvení a ukončení.
Takže celkově na pomezí 2,5-3 hvězd z 5. Bohužel jsem se s knihou moc nepotkala...

PepkazDepka
16.04.2021 2 z 5

Podpriemerny pribeh.. Uz v prvej polovici mi bolo jasne kto za tym vsetkym je a ze to nebude uplne tak ako sa nas snazi autorka presvedcit, takze sa ziadne prekvapenie nekonalo.. Za mna viac menej nuda..

jasmína
15.04.2021 5 z 5

Kniha byla pro mě s hodně překvapivým koncem......

A četla se výborně.....

Naty_books
11.04.2021

Nejprve musím pochválit tu božskou obálku, už jen ta vás navodí na tu správnou mrazivou atmosféru. Od knihy jsem měla velká očekávání a ty kniha splnila. Do knihy jsem šla s tím, že už jsem o ní všechno věděla, kvůli spoilerům. Mamka jí totiž taky přečetla a tak jsem si to vyspoleirovali navzájem. Autorka píše čtivě a já nemohla přestat číst. Knihu jsem za pár dní zhltla. Postavy byly skvělé popsané a ta jejich psychologie. Zpočátku mě nebavili tak dvě kapitoly kate, kterou jsem si potom hrozně oblíbila. Celkově všechny postavy byly skvělé. Jedné postavy - vlastně dvou mi bylo líto. Měla jsem v knize asi čtyři nejoblíbenější postavy a to Kate, Toma a Margaret (další zmiňovat nebudu kvůli spoileru). Možná že právě kapitoly téhle postavy mi tam chyběly, ale chápu proč tam nebyli. Opět mě bavilo hrozně moc číst tu minulost a i když jsem věděla jak to doopravdy je, tak jsem si občas říkala ,, Má mamka vážně pravdu?". Na konci ten obrovský zvrat mě překvapil i přesto že jsem ho věděla, takže vás taky překvapí a ten krásný dojemný konec, z kterého vám bude do pláče. Atmosféra a prostředí knihy je taky skvělé. V knize ani nechybí Romantika. Kdybych nevěděla jak to potom skončí, tak by se mi i líbila a byla by skoro jako pohádková, no nic no... Díky knize jsem začala taky poslouchat Johna Lennona a The Beatles. Skvělé písničky, které se ke knize hodí a k téhle knize už prostě pro mě budou patřit. Za mě je tohle skvělý psychothriller, který mě úplně dostal a kniha se mi líbila více jak Kruh. Možná to je i tím, že se tady řeší hodně podobné téma, ale zároveň se tady řeší ubližování dítěti. Přijde mi, že to má větší hloubku. Ještě musím zmínit, že se mi líbilo, že je zde vysvětlené chování dané postavy což třeba v knize Kruh úplně nebylo. Já určitě můžu všem doporučit.

L.Helena
10.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Poutavá knížka, nesmírně dobře se mi četla, dala jsem ji prakticky na jeden zátah. Závěrečné odhalení přišlo jako blesk z čistého nebe, možná by se mi víc líbilo, kdyby během děje byl sem tam nějaký drobný náznak… nebo jestli tam byl, tak mně teda nedošel. Snad kdyby dostal trochu víc prostoru Olly… Ale jak jsem již zmínila, čtení jsem si skutečně užila a pokud od autorky vyjde další psychothriller, určitě si ho přečtu.

Knižní střípky
25.03.2021 5 z 5

Toto je mé druhé setkání s psychothrillerem z produkce nakladatelství katto (první byl Kruh) a musím říci, že jsem opravdu nadšena. V ZAJETÍ KLAMU předchozí titul dokonce v mých očích předčil. Z mého úhlu pohledu jsem zde neshledala naprosto žádná hluchá místa, vše mělo svůj smysl a význam a z konce jsem ještě stále v šoku, protože jsem tentokrát neodhalila, jak se bude příběh vyvíjet. Jelikož zde jedním z hlavních hrdinů byl malý chlapec v ohrožení, zasáhla mě kniha ještě více. Vyvolala ve mně spoustu emocí, přišpendlila mě k sobě a nepustila až do konce. 416 stran a já se nenudila u jedné jediné. Knihu doporučuji a budu doporučovat, kudy budu chodit.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

ArwenAragorn
07.03.2021 3 z 5

60%
A teď mám moc, o jaké se mi ani nesnilo.

Čtivý psychologický román s neočekávaným a šokujícím rozuzlením. Za další klad považuji výborně vypracované postavy. Moc jsem si oblíbila sociální pracovnici Kate.
K přečtení ho mohu doporučit.

Danago
27.02.2021 3 z 5

Knížka rozhodně mohla mít o dost stránek míň , autorka se docela dost zbytečně opakovala. Myslím , že čtenář to čím si Lizzy a Tom prochází pochopí i kdyby to bylo popsáno polovinou textu. Naopak možná by bylo fajn uvést v knize více detailů a ne jen náznaky toho co se opravdu dělo. Na podobné téma jsem zatím četla jenom autobiografii , kde těch detailů bylo opravdu hodně. Takže za mě na beletrii, to byl zajímavý a nový námět. Kdyby se kniha tak netáhla a neopakovala hodnotila bych více hvězdičkami.

Hvězdinka
19.02.2021 3 z 5

Rozhodně čtivé, přečteno za dva dny. Mám načteno hodně thrillerů, a proto mě konec nepřekvapil. Nenechte se ošálit anotací, jinak budete v zajetí klamu....

Ivuska.09
08.02.2021 4 z 5

V zajetí klamu - kniha, na kterou jsem dostala spoustu doporučení. A souhlasím, je to povedený příběh. Minimálně v tom směru, že rozhodně má potenciál k tomu, aby své čtenáře zaujal. Co se týče samotného závěru, pro mě zase tak nečekaný nebyl. Nicméně i tak ale mohu říct, že mě děj absolutně pohltil a čtení jsem si užila.

MishkaPlacha
05.02.2021 5 z 5

Střídaní vyprávějících postav, zajímavá zápletka a děj, který jsem myslela, že bude směřovat úplně jiným směrem. Čtivý a zajímavý příběh na jeden víkend.

poki1982
01.02.2021 4 z 5

Lizzy i Tom mi byli od začátku sympatičtí a velmi rychle jsem si je oblíbila. Nechápala jsem chování ředitele a neskutečně mě vytáčelo, že se Lizzy nemůže dovolat spravedlnosti. Uprostřed se kniha trochu opakovala, ale čtenářský zážitek mi to rozhodně neubralo, chápala jsem pocity, které tím autorka chtěla čtenáři předat. Jako máma jsem byla z knihy až zdrcená a ze závěru šokovaná.

Šebestová3
25.01.2021 1 z 5

Za mě ne...zbytečně tlustá kniha. Opakující se nekonečné úvahy matky, co že se to jejímu synkovi ve škole děje, laxní úřednice ze sociálky a jejich nudné rozhovory...a jak se tim tak trápíte a přemýšlíte, proč ta matka nezasáhne a kde to má vlastně hlavu a patu, tak vám dojde, jak to celý je....už pomalu v půlce knihy. Na tohle téma už jsem četla lepší.

útěk thrillery tajemství škola učitelé, učitelky psychologické thrillery

Suzy K. Quinn
britská, 1979
2020  79%V zajetí klamu
2018  71%Deník uštvané matky

Kniha V zajetí klamu je v