V úkrytu

V úkrytu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365577/bmid_v-ukrytu-cNY-365577.jpg 4 384 126

Lydia Fitzsimonsová žije v dokonalém domě se svým milujícím manželem a synem. K úplnému životu touží po jediné věci. A je přesvědčená, že jí to manžel sežene. To poslední, co čeká, je smrt zaviněná její chorobnou touhou. Nicméně ani mrtvé tělo Lydii nezastaví. Akorát ji to ještě více popožene – ať to stojí cokoliv.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Lying in Wait , 2016

pavlinka0250
03.11.2019 5 z 5

Nevzdat se svého dítěte za každou cenu aneb jak všem zúčastněným zničit život.
Výborný psychothriller, skvěle napsáno a závěr knihy ? Tak to by mě ve snu nenapadlo, to člověk zůstane zírat a nevěří.
Rozhodně doporučuji *****

Aghatte
30.10.2019 3 z 5

No, fujtajksl vespolek. To byla zase matinka! Chudák syn. Ani thriller to nebyl, od začátku je jasná oběť (oběti, když počítáme sestru), pachatel i důvod, není co vysvětlovat.
Ale žít s tím. 376 stran psychického vypětí, to je i na mě dost. Četla jsem už ledasco, ale tady jsem zažila překvapení ve formě vážně povedeného závěru. A děkuji, že rok 2016 jen prohloubil tu mizérii. Život totiž není o happyendech. Když se to s**e od narození, tak to může chvilku vypadat lépe, ale uniknout není kam.

Malinko připomínky k překladu - Věta "když jsem byla spokojená, že jsem sama, šla jsem k lavičce a čekala jsem".... Moje děti ve slohu už by to měly červeně podtrhané. Nevím, zda to byla chyba či záměr, ale rozhodně to ruší.

Mesicnililie
26.10.2019 3 z 5

Napínavé s překvapivým koncem.

kocour_mikeš
26.09.2019 4 z 5

Napínavé, trochu odpudivé, ale nejde přestat číst ;) Dávám 80%.

janina3311
22.09.2019 5 z 5

Naprosto geniální psychothriller, který vás chytne od první stránky a jen tak nepustí. Konec se mnou naprosto zamával, protože člověk od něj čeká cokoliv, ale ani ve snu by ho nenapadlo něco takového... matka, která se nezastaví naprosto před ničím mě šokovala svojí zákeřností. Navíc je kniha napsaná úžasně a je velice čtivá, dokonce místy i pobaví... takže vlastně splňuje vše, co by měla skvělá kniha mít. Za mě doporučuji všemi deseti a Liz Nugent se rozhodně řadí mezi mé oblíbené autory :)

verca0794
14.09.2019 5 z 5

Napínavý psychologický thriller a konec naprosto nečekaný. Čtivé, začátek se sice může zdát zdlouhavý, ale na konci pochopíte, proč to nešlo přeskočit. Nemůžu jinak než 5*, protože něco takového jsem ještě nečetla. Šílený!!! Doporučuji!!!

monci6485
09.08.2019 5 z 5

Opravdu milující matka. Takhle chránit syna, klobouk dolů.. :-D

ZimníLidé
07.08.2019 5 z 5

To jako vážně? Co to bylo za konec? Taková podlost a zákeřnost ... Snad Liz brzy napíše další knihu :) Její tvorba mě moc baví.

rajcatko
07.08.2019 2 z 5

Příběh dlouhý tak akorát. Zápletka přijatelná, zpracování dobré, závěr trochu drsnější. Přesto nesdílím nadšení ostatních uživatelů, za mě slabší thriller, ale neurazil.

Česneksmedem
03.08.2019 5 z 5

Je to psycho. Nejprve jsem si myslel, že to snad odložím, ale nakonec z toho byla geniální pakárna. Je to tak šílené, že je to uvěřitelné.
Pokud máte rádi knihy Cormaca McCarthyho, tak se vám tato bude zřejmě také líbit.
Úchylné, úchylné, šílené.

esfinge
14.07.2019 5 z 5

Kniha se četla dobře, příběh odsejpal a za ten konec dávám hvězdu navíc. Ten byl opravdu nečekaný, originální a šílený.

Ráčkajda
05.05.2019 5 z 5

To tedy byla zvrácenost....super čtivé.

josska
23.04.2019 4 z 5

Kniha byla čtivá,zajímavá,,,a konec mě překvapil

Dela111
28.03.2019 4 z 5

Tak toto je řádně ujeté psycho...
První polovina knihy se jeví tak trochu jako nezáživná, ale je to jen proto, že autorka popisuje situaci tak, aby nám v druhé půlce bylo o to víc zle. Rodina žijící zdánlivě šťastný život - krásný dům, finančně zajištění, syn... a přitom je tam všechno špatně...
Číst tento příběh je svým způsobem náročnější než číst nějaký krvavý thriller. Povaha Lydie totiž víc připomíná běžný život, jen je to zvrácené počínání dovedené do extrému. A právě proto na nás čtení této knihy může působit hůř. No a aby toho nebylo málo, překvapí i závěr.

Je vidět, že Liz Nugent se specializuje na chorobné jednání hlavních postav. Její prvotina 'Hádanka jménem Oliver' byla vynikající. Tato kniha také, ale působí víc nechutně. Snad u třetí knihy autorka ještě nepřitvrdí, to už by bylo náročné možná i na žaludek ;-).

kasavubu
26.03.2019 5 z 5

Hodně vydařený thriller, který se četl jedna báseň. Psychologie jednotlivých postav byla skvěle vykreslená. S tak velkou manipulátorkou, jako byla Lydie, jsem se snad ještě nesetkala. Je až neuvěřitelné, co všechno jí mohlo projít. Závěr byl malinko předvídatelný, přesto jako celek hodnotím velmi kladně.

dendishek
22.03.2019 5 z 5

Hlavní vykreslenou postavou příběhu je patologická snobka, opičí matka s přehnanou fixací na svého syna. Největší "psycho" na této šílené dámě je fakt, že touha po dalším dítěti - tedy po novém životě, ji nezabránila v tom, něčí život vzít. Přijde mi to jako vcelku dokonalý paradox. Mnohé čtenáře, stejně jako mě, velmi překvapil závěr knihy. Hold, každý si zasloužil, co si navařil..

Šánka
17.03.2019 5 z 5

Opravdu velmi povedený temný psychothriller s výborně vykreslenými postavami. Lhaní předstírání a manipulace dovedou příběh do závěru, který je naprosto nečekaný a brilantní! Dovedu si představit, že na někoho může děj působit až morbidně, ne popisem nějakých krvavých scén, ale psychopatickým chováním manipulativní postavy.
Za mě čtivé, zvrácené a prostě ve svém žánru dokonalé !!!

If_odkolka
12.03.2019 4 z 5

Moje druhá kniha této autorky a opět velmi dobré. Plynule rostoucí napětí a strhující, nečekaný závěr. Doporučuji.

gordon13
24.02.2019 5 z 5

Naprosto špičkový psychothriller s perfektním koncem!! Myslela jsem, že už mě nic v knihách nemůže až tak překvapit, ale tohle je opravdu vynikající příběh, bravurně zakončený, bez přehnaných zvratů...výborně!

jasmína
24.02.2019 4 z 5

Kniha se mi sice líbila, ale.....

SPOILER : Kdyby mi milovaný muž řekl, že je jeho matka "vyšinutá", nejspíš bych mu věřila a asi by mi bylo divné, že je ve vězení někdo, kdo tam nemá co dělat.

Maminka mi chvilkama připomínala neviditelnou matku z filmu Psycho.