V tomto domě straší

V tomto domě straší https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301296/bmid_v-tomto-dome-strasi-0bm-301296.jpg 4 241 85

Román V tomto domě straší od irského spisovatele Johna Boynea, který proslul celosvětově knížkou pro děti Chlapec v pruhovaném pyžamu, je strhující poctou duchařským příběhům z devatenáctého století. Boyne mistrně využívá prostředky dickensovského stylu i klasické duchařské motivy. Je rok 1867 a Eliza Cainová se po smrti otce, jehož stála život návštěva přednášky Charlese Dickense, ocitne bez prostředků a přijme místo guvernantky na odlehlém norfolském sídle Gaudlin Hall. Řada neblahých zážitků, které jí otřásly už cestou tam, pokračuje, když ke svému překvapení zjistí, že jsou v celém domě jen dvě děti: Isabella a Eustace. Kdo je její tajuplný zaměstnavatel, se od nich nedozví a večer, když uléhá, ji vyděsí další nevysvětlitelná událost, jež ještě posílí čím dál neodbytnější dojem, že se tu děje něco zlého. Od příštího rána jako by na každém kroku narážela na přítomnost čehosi velmi zlověstného, co spolu s ní a dětmi obývá zdi Gaudlinu... Má-li sebe i děti zachránit, bude muset přijít na kloub dávno pohřbenému tajemství domu a čelit démonům z minulosti... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Plus

This House Is Haunted , 2013

Izu
17.09.2016 4 z 5

Trochu predvidatelny ducharsky roman, kterych je na trhu jako safranu.Libila se mi na tu dobu emancipovana hrdinka, ktera se nehrouti,ale pousti se do boje.A bude to tuhy boj !

ivousekk
10.09.2016 4 z 5

Venku 30 st a jakmile se na scene objevili duchove, naskocila mi husi kuze. A klimatizaci to nebylo. Dobre napsane, ani jsem nechtela odkladat a snazila se vyuzit kazdou volnou chvili. Dobre napsane, bezvadne se to cetlo.

PeM
05.09.2016 5 z 5

Tak nad touto knihou jsem si chrochtala blahem :-). Přesně můj styl. Příběh mě chytil od začátku (žádný pomalý rozjezd se zbytečným okecáváním) a děj mě držel napnutou až do konce.....dočetla jsem knihu v 0:15 a.....fakt jsem se bála zhasnout :-D. Doporučuju pro milovníky duchařských příběhů!

Illaa
17.08.2016 4 z 5

Proč jen těchto duchařských hororů není více. Bylo to přesně podle mého vkusu. Prostředí opuštěného starého domu bylo pro tento příběh ideální a dodávalo atmosféře na mrazivosti.

FiliaNoctis
09.08.2016 3 z 5

Vcelku vydarená "viktoriánska" ghost story. Kniha je písaná dosť napínavo, hoci príbeh sa v poslednej časti mierne zvrhne. Pre priaznivcov žánru to bude príjemne strávený čas :)