Císař táhne do války

Koncem roku 1370 náhle umírá v Avignonu papež Urban V. a na jaře následujícího roku na Karlštejně těžce onemocní císař Karel IV. Jeho nejbližší už mají vážné obavy o jeho život. Dominikán Pavel se domnívá, že oba případy spolu souvisejí a jsou dílem neznámého traviče. Ale než může dokončit svoje pátrání, využije Ota Braniborský zrodu Wittelsbachů situace a hodlá na smrt nemocného císaře zbavit jeho říšského trůnu. A dominikán Pavel, tento středověký James Bond, musí na stará kolena zachraňovat, co se dá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251642/cisar-tahne-do-valky-251642.jpg 4.232

Kniha Císař táhne do války

angelika29
14.02.2018

Zatím jsem z této série přečetla všechny knihy a moc se mi líbily. Velmi dobře se všechny díly četly, ostatně i jako jiné knihy pana Bauera. Jsou velmi čtivé a bylo dobré, kdyby si čtenáři uvědomili, že jsou to romány ne knihy faktů. jen další tak krásné knihy

Dandulka
18.04.2016

Další osudy Karla IV. a jeho přítele a agenta dominikána Pavla. Celá série se pomalu chýlí ke konci, už aby vyšel další díl.

Zdenda20
28.10.2015

Kniha je čtivá a má přímočarý děj. Dominikán Pavel je takový James Bond. Předchozí knihy se mi líbily víc.Ale pro zimní večery je to pěkné čtení.

Iwíček
02.10.2015

Kniha se čte téměř sama, ale za mě jen 85 %. Více se dočtete v mé recenzi, která je vyvěšena v záložkách.