V šeru dávných věků

V šeru dávných věků https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439407/bmid_v-seru-davnych-veku-qCQ-439407.jpg 4 119 8

Vidlička
24.08.2022 5 z 5

Jazykově byl páně Štorchův projev pro mě překvapivě těžko kousatelný i na prahu čtyřicítky, natož pak pro děcka, pro která jsou jeho knihy primárně určeny. Nicméně v jeho době se tak prostě psalo. Pro mě má ovšem pan Š. hlavně nedostižný nádech nostalgie a jeho příběhy jsou něco tak jiného a kouzelného, že dávám pět bez přemýšlení!

milicent2
06.06.2022 5 z 5

Krásné a stále živé vyprávění o příchodu Slovanských kmenů do nové vlasti. Překrásné ilustrace, i dnes je musím obdivovat.

Boby17
24.08.2020 4 z 5

Některé knížky je třeba číst v určitém věku a tahle mezi ně patří. A také je velmi poznat vývojový posun češtiny, potřebovala by jazykovou korekci. Jinak ale není špatná. Obdivuji autora, jak z pár kousků archeologických nálezů dokázal vytvořit poutavé příběhy pro mládež. Trojka by byla málo, tak dávám čtyři hvězdy.

kuruteku
21.04.2020 4 z 5

Dětská četba. Ale kolik autorů "dospělé četby" zpřístupní/zbeletrizuje/zdramatizuje tehdejší dobu? Kolik historiků by dokázalo nějak popsat míchání kmenů, předpřipravování dnešních národů, které vlastně dovznikly před necelými dvěma sty lety? Souběžně čtu historii o Balkánu a teď se mi přimíchal Paul Feval Železný muž. Takže plastický obraz historie lidstva se rodí v hlavě. A Eduard Štorch do ní skvěle zapadá, i když je to obsahově čtivo lehké a čas na jazyku zapracoval.

FilipV77
26.03.2020 5 z 5

Možná to tak skutečně bylo :)

Rade
31.10.2016 5 z 5

Moje dětská srdcovka. Od Štorcha po Lovcích mamutů moje nejoblíbenější. Dokonce si pamatuji, že jsem ji četla ve čtvrté třídě.:)

de_baques
31.10.2016 4 z 5

Zajímavá kniha z doby bronzové odehrávající se na území dnešní Prahy. Autor sám přiznává, že historická přesnost se v jeho díle s pochopitelných důvodů hledat nedá, ale příběhy mají své kouzlo a autor dobře pracuje se čtenářovou fantazií.

gabrimi
30.03.2013 4 z 5

Touto knihou své příznivce určitě Eduard Štorch nezklamal tehdy a nezklame ani dnes. Doporučuji.