V mámově postýlce

V mámově postýlce https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35783/v-mamove-postylce-35783.jpg 5 13 6

Podtitul: (stolní kniha rodinná). Soubor hluboce lidských povídek a pohádkových apokryfů na téma nejznámějších pohádek. Pohádky vyprávěné neobvyklým způsobem - hledání odpovědí na otázky, které se nabízejí v pozadí pohádky, zkoumání různých motivů jednajících postav, hledání nových souvislostí, se střídají s kratšími příběhy ze života rodiny, ve kterých autor mistrně, lehce s vtipem a nadsázkou i s pochopením pro každodennost líčí problémy v životě člověka, ve vztazích mezi lidmi.... celý text

ujira
29.08.2021 5 z 5

Malý český literární skvost.

hrdlickova_61
09.11.2020 5 z 5

Je to pěkné, nápadité, neotřelé, milé. Co se mi líbilo nejvíc, to je povídka o otcovské řeči. A také název knížky, který se ke všem jejím kapitolám výborně hodí : o)

Kaaczula
04.06.2020 5 z 5

Pohádkové příběhy o rodině, klasické pohádky s moderním koncem k zamyšlení. Rozhodně pobavilo.

Katka2382
21.05.2020 5 z 5

Takové milé a nevšední povídky.

yellowbanna
20.01.2019 3 z 5

Povídky z rodinného života mě bavily o něco více než "dopsané" pohádky. Líbily se mi absurdní zápletky a logika postavená na hlavu. Na náhodné sáhnutí do knihovny rodičů docela fajn.

Čtenářská výzva 2019 - 9. Kniha, která má na Databázi knih v době čtení méně než 10 komentářů

mončičáček
26.11.2017 5 z 5

Krásně napsané příběhy ze života proložené pohádkami s klasickými náměty, ale překvapivými závěry. Ani jeden příběh nemá šťastný konec, ale k zamyšlení čtenáře rozhodně přiměje. Doporučuji nejen těm, kteří si chtějí připomenout klasické příběhy svého dětství, budete překvapeni...