Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka

Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471423/bmid_adam-ze-zbraslavi-a-pripad-kralovsk-DYb-471423.jpg 4 71 28

V královských službách série

První díl historických detektivek s pátračem Adamem ze Zbraslavi Adam ze Zbraslavi, řečený Pater, je důvěrníkem Václava III. a patří do královské družiny, která se však brzy stane terčem výtek pro nevázaný způsob života. V srpnu roku 1306 doprovází Václava na jeho osudné cestě do Olomouce, kde je mladý panovník zavražděn. Václav se však Adamovi stačí svěřit, že se stal otcem dcery Alžběty, kterou nehodlá zapřít, třebaže se přednedávnem oženil. Adam mu přislíbí, že bude nelegitimní královskou dceru Alžbětu Přemyslovnu ochraňovat. Adam spatřuje v olomoucké tragédii trest za hříšný život a chce napravit alespoň ten svůj. Uchýlí se do cisterciáckého kláštera na Zbraslavi, kde však dlouho nezůstane. V klášteře v Pohledu, kde se Alžbětě dostává výchovy a vzdělání dojde k neobjasněným vraždám. Adam si uvědomí, že obavy o Alžbětu, s nimiž se mu svěřil Václav, ale i její matka Markéta z Landštejna, jsou skutečně oprávněné. Ve službách Václavovy sestry Elišky Přemyslovny začne proto pátrat po tom, kdo by mohl usilovat o život levobočné dcery.... celý text

ivoiro
01.07.2022 5 z 5

Tohle byla velice příjemná knížka, která mne navnadila na další díl.

babicka_amalka
18.06.2022 3 z 5

trochu rozvláčné, ale hlavně "drhnou" časové vztahy a věk malé Anežky;
vzhledem k tomu, že otec zemřel v 16 letech a že ona vystupuje těsně po jeho úmrtí již jako poměrně vyspělá rozumově i vědomostmi, nějak to kulhá - dokonce i vzhledem ke "zvyklostem" té doby;

Modrina
18.05.2022 5 z 5

Abych si orazila od Oldřicha z Chlumu, sáhla jsem po téhle knížce. :D Příběh se mi moc líbil, dobře se četl - další díl si rozhodně ráda přečtu.

bagel
03.01.2022 3 z 5

Lepší průměr, logika příběhu někdy trochu drhla.

galinek
02.01.2022 5 z 5

Musím souhlasit, krásný detektivní příběh. A konečně byl opět čas na knížku, ...tak to má být:-)....

alnahu
04.10.2021 5 z 5

Skvělá historická detektivka z pera mé oblíbené autorky.Příběh Alžběty Přemyslovny a jejího ochránce Adama ze Zbraslavi .Alžběta byla nelegitmni jedinou dcerou krále Václava III. a proto měla u dvora spoustu nepřátel.Příběh podle autorky z části fiktivní ale Alžběta Přemyslovna skutečně existovala a byla poslední Přemyslovna z rodové linie této královské dynastie. Příjemné ,krásné čtení.

zuzana2599
11.07.2021 5 z 5

Adam ze Zbraslavi u mě získal plný počet hvězdiček. Tato historická detektivka byla dokonalá. Autorka mě v ní úplně dokázala vtáhnout do děje a tak jsem se najednou ocitla u dvora posledního Přemyslovce Václava III. a byla jsem svědkem jeho vraždy v Olomouci, v roce 1306. Václav III. po sobě zanechal nemanželskou dceru Alžbětu, které někdo usiluje o život. Pátráním po vrahovi a ochráncem Alžběty je pověřen Adam ze Zbraslavi, milý a statečný mladý muž. Kniha má jen něco málo přes dvě stě stran, historická pravda se prolíná s fikcí, výborně se čte.
Těším se na druhou část trilogie, jistě to bude znovu krásný čtenářský zážitek !

Marla
20.06.2021 5 z 5

Historická pravda spojená s dohady a fikcí, zabalená do dobrodružného příběhu. Tohle autorka umí, už dlouho jsem nečetla detektivku obklopená encyklopediemi a s Googlem, který si opravdu zamakal:). Moc hezký se to četlo, už se těším na další díl!

Hana Whitton (p)
česká, 1950