V čo verí ten, kto neverí?

V čo verí ten, kto neverí? https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396879/bmid_v-co-veri-ten-kto-neveri-rVd-396879.jpg 4 6 2

Na začiatku roka 1995 navrhol časopis Liberal kardinálovi Martinimu a Umbertovi Ecovi, aby spolu začali viesť dialóg. Táto knižočka následne v roku 1996 priniesla listy, ktoré si títo dvaja velikáni napísali, a bola preložená do šestnástich jazykov.

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Don Bosco

In cosa crede chi non crede? , 2014

freejazz
08.01.2020 4 z 5

je iné hrať sa na vlastnom piesočku bez oponenta a iné reagovať na myšlienky iného človeka. žiaľ, umenie viesť polemiku na vysokej úrovni už nie je vlastné našim generáciám - je to veľmi na škodu, pretože z debaty takýchto iskrivých mozgov mohlo vzniknúť vynikajúce dielo. nebolo to síce úplne slabé, ale... ALE...
čítať sa oplatí.

Garik
09.03.2019

Myslím, že v tejto „debate“ bol Eco Martinimu takmer vyrovnaným súperom, no nestačil mu. Dokonca aj ja, laik, som postrehol v niektorých jeho úvahách logické nedostatky, nedôslednosť a nedotiahnutosť do konečných dôsledkov. Je jasné, že vzhľadom k veľmi obmedzenému priestoru pre argumentáciu im obom museli ostať kvantá nevystrieľanej munície, ale som presvedčený, že Martinimu jej ostalo omnoho viac.

rozhovory

Autoři knihy

Carlo Maria Martini
italská, 1927 - 2012
Umberto Eco
italská, 1932 - 2016

Kniha V čo verí ten, kto neverí? je v