Uzavírám vás do svého srdce - životopis Josefa kardinála Berana

nehodnoceno
Uzavírám vás do svého srdce - životopis Josefa kardinála Berana

Životopis přibližuje osobnost Josefa kardinála Berana a komplexně zachycuje jeho osud a dílo v kontextu zlomových událostí 20. stol. Po úvodních kapitolách následují tři hlavní části knihy: česká společnost a osud Josefa Berana v období po Mnichovské dohodě a v období nacistické okupace Československa (věznění v koncentračním táboře Dachau), poválečné období, perzekuce církví a internace českého primase, který odmítl podřídit katolickou církev komunistické moci. Beranův život se uzavírá v r. 1969 v Římě, kam mohl odjet až v r. 1965 na základě dohody Vatikánu a příslušných čs. orgánů....celý text

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:

WEIL
26.12.2011

Nyní nemyslím konkrétně jen kardinála Berana.

Někteří lidé projdou a přežijí těžké chvíle v životě, jiní ne. Někdy k tomu pomůže náhoda, jindy štěstí, ale žijí dokud to jde. Ostatně prvním pudem člověka je - pud sebezáchovy - vydržet ve světě který je mu známý co nejdéle.

Josef kardinál Beran byl pro římské-katolíky jistou vůdčí osobností, ale jak čas běží, tak i na něho současnost trochu zapomíná. Ale tak to chodí, dožije-li se český národ třeba roku 2500, tak co jim asi v té době bude říkat naše doba?

katolická církev třetí odboj (protikomunistický, 1948-1989) náboženství křesťanství

Stanislava Vodičková

Stanislava Vodičková