Uzavírám vás do svého srdce - životopis Josefa kardinála Berana

od:

nehodnoceno
Uzavírám vás do svého srdce - životopis Josefa kardinála Berana

KoupitKoupit eknihu

Životopis přibližuje osobnost Josefa kardinála Berana a komplexně zachycuje jeho osud a dílo v kontextu zlomových událostí 20. stol. Po úvodních kapitolách následují tři hlavní části knihy: česká společnost a osud Josefa Berana v období po Mnichovské dohodě a v období nacistické okupace Československa (věznění v koncentračním táboře Dachau), poválečné období, perzekuce církví a internace českého primase, který odmítl podřídit katolickou církev komunistické moci. Beranův život se uzavírá v r. 1969 v Římě, kam mohl odjet až v r. 1965 na základě dohody Vatikánu a příslušných čs. orgánů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32499/uzaviram-vas-do-sveho-srdce-zivotop-v79-32499.jpg
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

WEIL
26.12.2011

Nyní nemyslím konkrétně jen kardinála Berana.

Někteří lidé projdou a přežijí těžké chvíle v životě, jiní ne. Někdy k tomu pomůže náhoda, jindy štěstí, ale žijí dokud to jde. Ostatně prvním pudem člověka je - pud sebezáchovy - vydržet ve světě který je mu známý co nejdéle.

Josef kardinál Beran byl pro římské-katolíky jistou vůdčí osobností, ale jak čas běží, tak i na něho současnost trochu zapomíná. Ale tak to chodí, dožije-li se český národ třeba roku 2500, tak co jim asi v té době bude říkat naše doba?

Štítky

katolická církev třetí odboj (protikomunistický, 1948-1989) náboženství křesťanství

Autor a jeho další knihy

Stanislava Vodičková

Stanislava Vodičková
česká, 1965

Uživatelé mají knihu

v Přečtených1x
v Knihotéce3x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit1x