Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Po dvojici bestsellerů přichází princ Ládík s další knihou – tentokrát o cestě do Arménie, Gruzie a Náhorního Karabachu. Ladislav Zibura se vydává do těch nejzapadlejších vesnic, aby mohl poslouchat příběhy místních a načerpat něco z jejich moudrosti. Alkohol teče proudem a mladý dobrodruh důvěrně poznává kulturu plnou pohostinnosti, rozhodných slov a sovětské nostalgie. Své zážitky z kavkazského putování Zibura líčí s tradičním humorem a sebeironií, pro které ho čtenáři nenávidí a milují.

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355873/uz-nikdy-pesky-po-armenii-a-gruzii-3IQ-355873.jpg 4.21072
Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno, BizBooks

Kniha Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

KnihovniceVěra

Snadné a zábavné čtení, které odhaluje bezstarostnou povahu cestovatele Ládíka, který se bez přípravy vydává jen tak objevit charakter zakavkazských národů a místní krajinu. Vadilo mi, že tam nebyly žádné mapy ani fotky a tak od tohoto autora již nic asi hned tak neotevřu.

Madi

Deník alkoholika, teda vlastně Prince Ládíka. Škoda, že jsem si nedělala čárky vždycky když se objevilo -stakan vodky- .

Zasmála jsem se asi jednou, od půlky už nebavilo vůbec.

nikol1774

Ladislav Zibura je pro mě velkou inspirací. Zkloubil dohromady dvě mé vášně a to čtení a cestování. Cestujeme jinak než on, ale zážitky máme podobné a tak se tato kniha zařadila mezi mé oblíbené.

kuba1991

Láďovy knížky vždycky mne dokážou rychle vtáhnout do děje a už nepustit.Příběhy má strašně pěkně a vtipně popsané.Dokáže si udělat srandu sám ze sebe a ještě si všechno dokázal(snad?)pořádně zapisovat do deníku při tom všem ,,každodenním,,popíjení vodky s domorodci.Akorát si myslím,že by bylo fajn kdyby v knize byli i nějaké fotografie z toho výletu.Jinak knížka moc fajn a těším se na další čtení.

kotatkoz

Pro Ziburovi knížky bych komentáře mohla psát stylem Ctrl+C - Ctrl+V aneb pořád tak nějak stejné, ale v podstatě stejně dobré. Styl psaní, co chytne masy, ale samozřejmě se najde i pár jedinců, které nenadchne. Není to typický cestopis, prostě jen cesta mladíka určitým územím - tu zajímavá památka, tu střet se zvířetem, domorodcem nebo turistou, občas nějaký zádrhel nebo drobné překvapení. V cestě po Arménii a Gruzii mě zaujala předevsím závěrečná část o Karabachu, neboť jsem o něm neměla ani tušení... Myslím, že jako lehká inspirace, kam vyrazit to není špatné, jako oddechové čtení rovněž ne - já si frontu na novou Ziburovo knížku stoupnout nepůjdu, ale až se mi dostane do ruky, ráda si ji přečtu :)

floribar

Knížka je zajímavá a asi hodně lidí nadchne, ale pro mě nebyla. V podstatě pije, spí a zase jde.

klara.franta

Po dvou cestopisech od Zibury nemůžu vynechat ani tento. Mě to prostě baví :) jediné cestopisy, co mě baví...

JáraTym

Klasický Ziburův cestopis, ve kterém se kromě pěší chůzi autor věnuje i cyklistice a auto stopu. Vydává se, bez jakýchkoliv plánu, poznat Gruzii, Arménii a Národní Karabach. Vtipné, a optimistické situace, doprovázené letní atmosférou, kterou zobrazují nádherné ilustrace. Skvělá kniha, zajímavý cestopis, poutavé, ale přitom oddychové čtení. Nutno si přečíst.

Anglické listy
Anglické listy