Už je tady zas

Už je tady zas https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171270/mid_uz-je-tady-zas-oRl-171270.jpg 4 1256 313

Co kdyby Hitler v roce 1945 nespáchal sebevraždu, ale jen usnul? A co kdyby se probudil roku 2011? Jak by se asi tvářil a našel by v našem světě spojence, kteří by ho podpořili? Od těchto otázek se odvíjí román německého spisovatele Timura Vermese nazvaný Er ist wieder da. Román, který okupuje přední místa německých literárních žebříčků. Prodalo se ho zatím téměř půl milionu výtisků a skoro sto tisíc kusů ve formě audioknihy. Satirický příběh se překládá do sedmnácti jazyků včetně angličtiny, španělštiny, francouzštiny a češtiny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Er ist wieder da , 2012

DominikV
14.09.2016 3 z 5

Vše tu bylo v komentářích zmíněno již přede mnou. Proto jen rychle- občas jsem se sice upřímně pousmál (Hitlerjugend Ronaldo), ale to je bohužel vše. Celkově vzato se jedná o průměrnou knihu s výborným nápadem, ze kterého se dalo vytěžit daleko ale opravdu daleko víc.

Taji
01.09.2016 3 z 5

Nápad zajímavý, takže jsem se velmi těšila. Občas jsem se i zasmála, ale to bylo asi tak vše. Z takového materiálu by se dalo udělat mnohem víc. Naprosto průměrně dílo, ale stále mnohem lepší než filmové zpracování. Čteno v originále.

astroweb
09.08.2016 4 z 5

Překvapivě skvělá kniha chytla mě hned od prvních stran, trochu jsem se obával, že autor zmírní tempo, pak příběh začal dostávat ještě jiný rozměr, než pouze satiricko fantastický, přibyla satira na současnost , a to nejen německou.

Red_Fox
05.08.2016 3 z 5

Nebylo to špatné, ale že bych se smála, až bych se za břicho popadala... tak to opravdu ne.
A to mi černý humor nevadí.
Škoda, myslím, že z toho šlo vytřískat víc.

Nicméně mě kniha alespoň přinutila zopakovat si něco málo z historie.

mcleod
30.07.2016 5 z 5

Kniha je výbornou politickou satirou, která je tvořena dvěma rovinami. První je klasicky pojatý humor založený na nedorozumění, kdy Hitler mluví o politickém boji a ovládnutí Evropy a jeho okolí o televizní produkci a sledovanosti. I toto je vtipné, druhá rovina (nejvíce obsažená v perfektně zvládnutých úvahách Hitlera) je však ještě zajímavější. Autor, který sám má velký přehled, jehož dokáže dokonale využívat, totiž u čtenáře předpokládá podobně velkou orientaci nejen v současných německých politických a společenských tématech, ale i v jeho nacistické historii. Na takto zaměřené vtipy není autorem nijak výrazně upozorňováno a nejsou nijak vysvětlovány... u několika nenápadných vtipů jsem si uvědomil, že bych je nepochopil bez znalosti historických a politických detailů, předpokládám tak (protože nejsem zrovna odborníkem na nacistické dějiny Německa), že mi jich několik proklouzlo bez povšimnutí. A právě takový styl erudovaného a propracovaného humoru (a literatury obecně) mám přesně rád. A právě díky úvahovým pasážím je kniha (klasicky) výrazně propracovanější a vtipnější než stejnojmenný film... a to i přes jeho nespornou originalitu.

TerezD
26.07.2016 2 z 5

Myslela jsem si, že do ruky beru satirickou knihu, u které se odreaguji a pobavím. Po přečtení mám pocit, že to až tak vtipné čtení nebylo. Mrazilo mě z toho, že Hitler působil jako sympaťák.
Když si vzpomenu jaké zvěrstva toto monstrum dělalo a tady, v knize, je vystižen jako pohodář. Je mi z toho smutno. Lidé pomalu zapomínají na všechna zvěrstva, kterých byl schopen...

AnneD
16.07.2016 2 z 5

Kdo jiný by měl psát knihu z pohledu Adolfa Hitlera, než Timur Vermes, který studoval historii a politologii. To autorovi nesmím upřít, poněvadž myšlenky a politické názory Hitlera byly napsány velmi přesvědčivě a dozvěděla jsem se i mnoho nových informací.
Jinak jsem ale čekala o mnoho víc, po 100 stranách jsem se velmi přemáhala, abych knihu vůbec dočetla. Pořád jen to samé dokola - kapitola s myšlenkami, poté krátký děj (skoro vždy) v televizi. Čekala jsem, že se na konci dozvím, jak se tu zase ocitl. Bavila jsem se na již zmíněných prvních 100 stranách. Poté už mi nebylo příjemné, že mi má být Hitler sympatický.
Z nápadu se určitě dalo vytřískat víc.

irena0595
15.07.2016 1 z 5

Pribeh me nezaujal, a autor nedokázal vystihnout pravou osobnost Hitlera..

rarášek
05.07.2016 3 z 5

Nevím, co bych o této knize napsala. Snad jen, že mi moc nesedla. Nějaký ten vtip tam byl, ale po této knize už asi moje ruka nesáhne. To je asi vše. :)

Andy0892
19.06.2016 3 z 5

Čekala jsem poučení, ale hlavně jsem dle reakcí okolí čekala, že téma "Návrat Hitlera" pojme mnohem zábavněji a bude to kniha u které se odreagujete. Omyl. Potenciál rozdílnosti "jeho světa" s naším byl nevyužitý. Možná kdyby byl styl psaní a humor trochu jiný...
Pro toho kdo se rozhoduje podívat na film, doporučuji rozhodně přečíst knihu, protože film, byl mnohem mnohem únavnější. Ale jak se říká - sto lidí, sto chutí...

iveta3689
16.06.2016 1 z 5

Jedním slovem - nebavilo. Musela jsem se nutit k dočtení. Nepřipadalo mi to jako satira, spíš naopak. Styl psaní tomu také dost napomáhal, byl naivní a nudný. Potenciál tématu by tu byl, ale zpracování nenadchlo. Určitě nemám chuť na další knihy autora.

Shannon
14.06.2016 4 z 5

Kniha pobaví, ale také donutí člověka se zamyslet nad dnešní společností. Povedená knížka, která se velmi dobře a rychle čte. Jen ten konec bych by se mi líbil asi trochu jiný...

Tatsume
04.06.2016 4 z 5

Kniha mi byla doporučena jakožto zábavná. Mno, moc jsem se nesmála, ve spoustě věcí má autor pravdu...

zork
23.05.2016 5 z 5

Zaujímavá kniha, ktorá má úchvatná hneď od začiatku. Ani raz sa mi nestalo že by som sa nudil a chcel preskočiť na ďalšiu stranu. Čakal som iný záver, ale určite môžem knihu len odporúčať.

yaoiyuri
20.05.2016 3 z 5

Upřímně jsem od knihy čekala mnohem víc. Vůbec není vtipná, spíše jen lehce úsměvná. Některé pasáže jsou skvělé a mrzí z nich v zádech, jelikož se zdá, že se mu to zase povede. Nicméně jsem čekala mnohem větší kontroverzi a více konfliktů s moderním světem (takových scén je vzhledem k tloušťce knihy opravdu poskrovnu). Naopak některé detaily mi přišly zbytečné a nezáživné a děj prakticky nikam neposunovaly – jedině snad Hitlerovy názory na rasovou politiku dokázaly v knize opravdově vykreslit zrůdnou podstatu jeho osobnosti. Přesto tato kniha nutí v mnoha ohledech člověka k zamyšlení.

Yorika
15.05.2016 3 z 5

Kniha měla být úsměvná.Mrazilo mě však z ní v zádech.Hitler působí jako celkem fajn chlápek od vedle,se kterým by jste možná i zašli na pivko a nadávali na politiku,na dnešní svět a marnost všeho.Lidská paměť je krátká.Velmi krátká.Po dočtení této knihy,jsem si musela znovu přečíst historii Třetí říše,jen abych si připomněla,jak zvrácený,krutý a chladnokrevný Hitler vlastně byl.A na pivko bych s ním rozhodně nezašla.

Melanka
12.05.2016 odpad!

Vydržela jsem do půlky, ale nedočteno. Nuda a humor..., no prostě německý. Z nápadu by se přitom dalo vytřískat spousta zábavných situací. Film si taktéž odpustím.

marmar123
29.04.2016 odpad!

nedocetl jsem. kniha mi vubec nesedla, prislo mi, ye se autor prilis nuti do komicko-tragickych situaci, prestoze chapu, ze toto je smyslem tohoto pribehu,

Gee.Rocks
19.04.2016 5 z 5

K zamyšlení, k pobavení. Člověk vidí, co se v každém z nás skrývá a jak je nám všem vlastní házet vinu na druhé.

meriluk
19.04.2016 3 z 5

Čakala som niečo vtipnejšie. Čítalo sa to ľahko a občas som sa zabavila, ale nie je to kniha, od ktorej by som sa nevedela odtrhnúť od začiatku do konca.

Adolf Hitler prvotina satira humor zfilmováno německá literatura nadsázka černý humor

Timur Vermes
německá, 1967
2013  72%Už je tady zas
2023  59%U: Ztraceni v metru
2019  63%Hladní a sýti

Kniha Už je tady zas je v

Přečtených1 709x