Úvod do psychologie

Úvod do psychologie
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387074/bmid_uvod-do-psychologie-Q0p-387074.jpg 4 28 28

Úspěšná publikace renomovaného odborníka a vysokoškolského pedagoga vychází ve druhém vydání a přináší aktualizované základní poznatky o vědecké psychologii, které by měly tvořit nezbytný znalostní fundament každého zájemce o studium tohoto oboru. Autor s didaktickou pečlivostí charakterizuje stěžejní psychologické pojmy a zároveň čtenáře seznamuje s historií i aktuálním směřováním oboru. Důraz je kladen na vyčlenění základních psychologických jevů, procesů a činností, díky nimž se člověk ve světě, v druhých lidech i v sobě samém orientuje a zvládá nároky smysluplného života. Klíčové kapitoly jsou věnovány tématu osobnosti – její skladbě a vývojovým fázím. Nastíněny jsou také základy sociální a vývojové psychologie.... celý text

Přidat komentář

Mickhesh
15.06.2022 5 z 5

Četl jsem druhé revidované vydání a mohu jen doporučit. Poskytuje základní okénko do problematiky psychologie a doporučuji pro začínající zájemce pro toto odvětví, nebo jen lidi, které tyto věci zajímají. Na světě by možná bylo lépe, kdyby si každý přečetl tuhle knihu a trochu pochopil tak, co se kolem něho děje. Kniha je napsána srozumitelně i pro laiky. 100%

j.friso
12.04.2021

Veľmi užitočná úvodná kniha do psychológie. Samozrejme, vo svojej relatívne menšej rozsiahlosti plne nenahradí tradičné, takmer tisíc stranové učebnice psychológie ale tie témy ktoré si kladie uviesť a zovrubne pokryť - všeobecná psychológia (a história psychológie), sociálna psychológia, vývojová psychológia - tie myslím že pokrýva veľmi pútavo, zrozumiteľne a zároveň s vedeckou fundovanosťou pričom pravidelne odkazuje na kľúčové, zaujímavé výzkumy.
Rovnako, kniha bola podľa mňa pečlivo koncipovaná z hľadiska didaktiky.

Pokojne by si podľa mňa autor mohol dovoliť navýšiť stranovú dotáciu - do väčšieho detailu opísať už zavedené obory psychológie a najvýznamnejšie plus by premňa bolo keby ďalšia verzia knihy pokrývala aj obor klinickej psychológie.


Elevant
17.03.2020 5 z 5

Přehledná a zajímavá kniha vhodná zejména pro laiky, kteří si chtějí osvojit základní poznatky psychologie. Každá kapitola končí shrnutím tématu a seznamem další doporučené literatury, kterou si čtenář může víc rozšířit znalosti. Tuto učebnici používám k důkladnějšímu nastudování učiva z hodin psychologie na škole a jsam velmi spokojený.

Mira7
14.07.2018 5 z 5

Hledal jsem publikaci, která nebude sice "pro pokročilé", ale bude odborná, vysvětlující a současně srozumitelná pro laika nestudujícího obor psychologie. Zvolil jsem tuto knihu a má očekávání splnila beze zbytku. Hutný a přitom čtivý text poskytne základní informace o psychologii jako vědě.

molt
06.04.2018 5 z 5

Roli úvodu do psychologie splňuje tato kniha dokonale. Kvalitní učebnice.

ela111111111
03.10.2017 5 z 5

Lehce srozumitelný základ