Uvnitř mé hlavy

Uvnitř mé hlavy https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249221/bmid_uvnitr-me-hlavy-DRl-249221.jpg 4 789 208

Co když jsem si tě vymyslela? Alex je divná; alespoň tak ji vnímá její okolí. Přitom má jen vlasy červené jako kečup a fascinují ji živí humři v nádrži supermarketu, trpí paranoiou, že ji pronásledují komunisti nebo že jí někdo otrávil jídlo. Trpí totiž schizofrenií a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, jedinou její jistotou je mladší sestra Charlie a Kouzelná osmička, dětská hračka, se kterou se často radí. Pro jistotu má u sebe Alex taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, aby měla jistotu, že nejsou jen jejím přeludem. Za přelud považuje nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy. Nevymyslela si ho náhodou? Proč by zrovna on měl mít o jejií společnost zájem?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Made you up , 2015

AjinQa
17.07.2016 5 z 5

Taková příjemná knížečka. Já ji měla přečtenou za dva dny, protože se četla úplně sama.
Trochu jsem se u knihy bála, že mě nebude bavit, protože jsem si kvůli anotace říkala, jestli to nebude klasické klišé. Ale zas to tak nebylo.
Příběh svižně plynul a nebyla stránka kde bych se nudila. Místy byla kniha i vtipná, což je u mně velké plus. Ještě jsem nečetla žádnou knihu na toto téma a tato nezklamala.
Alex a ostatní postavy byly fajn. Hlavně teda Miles. Jak jinak.
Knihu doporučuju, nejsou to vyhozené peníze. Já dávám 5*.

kalinkacz
15.07.2016 4 z 5

Tak dlouho jsem na tuto knihu čekala, no a společně s čekáním se zvyšovala i očekávání vůči tomuto titulu... První polovina knihy je takové to milé young adult počtení, nic moc se v ději neděje, ale vždy je kniha něčím ozvláštněná... V této knize je to schizofrenie hlavní hrdinky Alex, která celý příběh vypráví a tak máme možnost, stejně jako ona, pochybovat o realitě i o své fantazii... Druhá polovina knihy je velice svižná a v ději se hodně posuneme... No a nad koncem už jen budete kroutit hlavou a užívat si každou stranu... Rozhodně se jedná o letní čtení, které si nemůžete nechat ujít!

Petřička008
10.07.2016 5 z 5

Knížku jsem měla vyhlídnutou, zaujala mě anotací i obálkou. Nelituju koupě, po začtení bylo těžké se odtrhnout... Moc se mi líbila ta romantická linka, žádná přehnaná slaďárna.

anetka.repova
10.07.2016 3 z 5

Co o knize napsat, po dočtení jsem nebyla schopna knihu popsat. Byla jsem ráda, že jsem ji dočetla, přeskočila jsem poslední stránky, kde se psalo o proslovech. Fakt jsem byla ráda, že jsem ji dočetla.

Nicméně nebyla špatná. Jen jsem čekala více akčního děje. myslela jsem si, že zde bude trochu více seznámení se ze schizofrenií a jak se více projevuje. Bohužel asi jsem čekala víc.

Kniha byla čtivá a to jsem občas koukala jak moc. Jde vidět, že je to autorčin první písemný projev. Má co zdokonalovat. Téma super, děj nic moc. Anotace Vám toho naslibuje více.

Za mě průměr.

AnykaLovesBooks
09.07.2016 5 z 5

Tenhle žánr moc nečtu, ale když jsem si přečetla, že je to psáno z pohledu schizofreničky, tak jsem jí brala, a nelituji! Je to fajn oddechovka, taková přímo do léta. Určitě jí někdy budu číst znova :) Je velmi čtivá a rozhodně doporučuji!

Adris
02.07.2016 3 z 5

Byla jsem natěšená na zajímavou zápletku, avšak dočkala jsem se spíše uhozeného děje, který jsem mnohdy nechápala (totiž - nechápala jsem návaznost různých situací, které jsem si měla asi domyslet), slabé byly i akční a dramatické chvilky. Byla čtivá a nenudila, ale... No zkráka je vidět, že je to prvotina.

kneslova
24.06.2016 5 z 5

Je to moc pěkně napsaná kniha, která mě vzala za srdce. Ano, já ji považuji za skvělou i s hlavními hrdiny příběhu.

Terr7
18.06.2016 5 z 5

Tahle kniha se četla úplně sama, byla naprosto úžasná. Hlavní postavy byly dobře zpracované a samotná kniha byl zajímavý nápad a hlavně poutavě zpracovaná. Tuhle knihu jsem 100% nečetla naposled. Proto rozhodně 5 hvězdiček.