Uvnitř mé hlavy

Uvnitř mé hlavy https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249221/bmid_uvnitr-me-hlavy-DRl-249221.jpg 4 789 208

Co když jsem si tě vymyslela? Alex je divná; alespoň tak ji vnímá její okolí. Přitom má jen vlasy červené jako kečup a fascinují ji živí humři v nádrži supermarketu, trpí paranoiou, že ji pronásledují komunisti nebo že jí někdo otrávil jídlo. Trpí totiž schizofrenií a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, jedinou její jistotou je mladší sestra Charlie a Kouzelná osmička, dětská hračka, se kterou se často radí. Pro jistotu má u sebe Alex taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, aby měla jistotu, že nejsou jen jejím přeludem. Za přelud považuje nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy. Nevymyslela si ho náhodou? Proč by zrovna on měl mít o jejií společnost zájem?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Made you up , 2015

pichova.veru
29.09.2016 5 z 5

Uzasna ,báječná,božská kniha. Z příběhu jsem nadšená :-)

KachnaN
24.09.2016 5 z 5

Přečteno prakticky na jeden zátah. Jsem nadšená. A možná i víc než to. Do knížky jsem se zamilovala už po přečtení prologu a každou kapitolou se mi do srdce dostávala víc a víc.

DiLay
20.09.2016 5 z 5

Nádherná knížka až je mi líto že už jsem ji docetla. :) :D

stolbice
13.09.2016 5 z 5

Výborná kniha, výborné čtení, prostě super :-) Chvílemi jsem si teda nebyla ani já jistá, co je skutečné a co ne :-) Skvělá oddychovka, doporučuji!

PandaGirl
11.09.2016 5 z 5

Uff, tak tohle bylo něco. Vzhledem k tomu kolik jsem na slyšela chvály, tak jsem nic neočekávala. Jsem od přírody skeptický člověk. Ale... Tohle překonalo všechny mé představy. Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Asi by to bylo tak čtyři a čtvrt (bohužel to databáze nedovoluje).
Tak zhruba tři hvězdičky za průměrnost středoškolského příběhu. Dlouho jsem si říkala, že hlavní hrdinka není dost šílená. Takové ty obvyklé klišé se tam objevovaly. Ale ten zbytek a to co vyhouplo knihu na 4-5 hvězdiček bylo skvělé. Navíc ta poslední čtvrtka knihy pro mě byla jako mičuda kopnutá přímo do mé tváře. Nešetřila jsem sprostými slovy k vyjádření mé naprosté neschopnosti to rozdejchat. A za to prostě obdiv.
Příběh je naprosto ... nelze popsat slovy. Navíc autorčin styl psaní je velice příjemný a rychle čitelný.

Ditules
02.09.2016 4 z 5

Skvělá knížka o tématu schizofrenie. Budete se smát a budete i plakat. A možná, že jednou osvobodíte i humra! :D

LillaDraken
30.08.2016 5 z 5

Kniha se mi vážně příjemně četla, nějaké ty hrubky, které se v textu vyskutují, jsem díky fajn ději i docela přehlížela. Čím víc se příběh blížil ke konci, tím víc jsem byla překvapená jistými událostmi, a konec jsem pak samozřejmě i obrečela, ale to u mě bývá normální, protože jsem cíťa

magnolia
30.08.2016 5 z 5

Dávám za dceru (15), protože to byla (konečně!) mnou doporučená kniha, která jí opravdu zaujala - a to mi udělalo radost (snad se taky brzy vytasí s komentářem :) A koukám, že není jediná...

Peace
29.08.2016 5 z 5

"Když začneš lidem tvrdit, že nejsi blázen, mají tě za blázna o to víc."

V žánru dívčích románů je kniha zjevením, která popisuje problematiku schizofrenie čtivě a citlivě.
Do příběhu a hlavní hrdinky jsem se prostě zamilovala a titul doporučuji celou svou knihomolskou duší!

Francesca14
29.08.2016 5 z 5

Konečně po dlouhé době nějaká dobrá kniha, kde šlo o víc než tuctový románek s "Panem Dokonalým". Tahle kniha má zajímavé téma a sympatickou hlavní postavu. Je - pravda - trochu děsivá, ale byla jsem vážně zvědavá, jak to skončí, stránky mi utíkaly před očima a neskutečně mě to bavilo.

Napůlanděl

Moc krásná kniha...

Radka_p
28.08.2016 5 z 5

Všetkými piatimi dávam všetkých päť hviezdičiek za krásne postavy, ktoré autorka v knihe vytvorila!!!

verden
26.08.2016 2 z 5

Nemôžem povedať, že by to bola úplne zlá kniha, čítala sa ľahko, zo začiatku ma bavila a bola som zvedavá ako bude Alexin príbeh pokračovať. Ale čím bližšie ku koncu som sa dostávala, tým mi dej pripadal stále viac mimo reality. Mohla by som si myslieť, že sa tým autorka snažila podčiarknuť zhoršujúci sa zdravotný stav hlavnej hrdinky, ale skôr sa mi zdá, že šlo o snahu o dramatické a napínavé vyvrcholenie s prekvapivým rozuzlením. Bohužiaľ, u mňa to nefungovalo. SPOILER Všetko, počnúc mŕtvou Charlie (čo bolo, mimochodom 'prekvapivé' odhalenie, s ktorým som sa stretla už tretíkrát), cez psychopatického McCoya, až po Milesovo zranenie mi pripadalo hlúpe a zbytočné. Škoda, že sa autorka namiesto snahy o umelú gradáciu deja nedržala trošku viac pri zemi. Takto vo mne po dočítaní zostali len rozpačité pocity a sklamanie.

Veeria
24.08.2016 3 z 5

Zvláštní příběh. Opravdu zvláštní. Ono na každého tato kniha zapůsobí asi jinak. Vyzdvihnout musím čtivost a postavy. Jinak mám však pocit, že jsem se s ní úplně neztotožnila. Ale nevadí...:)

Barbája
11.08.2016 5 z 5

Tohle byl druhý dívčí román, co jsem kdy četla. Možná bych ho spíš zařadila k psychologickým románům. Není to jen příběh o dívce co se zamiluje a její (pro mě přihlouplé) problémy s oblečením maku-upem a klukama. Je to o tom, jak vnímá svět a jak to má těžké, co prožívá.
Velmi se mi tato knížka líbila, je super na léto.
Nic mi tady nevadilo.
dávám 5 * ;) :)

AndyK
04.08.2016 4 z 5

Kniha mě nalákala nejen svou krásnou obálkou, ale i zajímavým tématem. Jaký asi může být život schizofrenní mladé holky? Jaké asi je, když se člověk sám sebe musí neustále ptát, jestli to, co vidí, je skutečné či jen výplod její fantazie - nemoci? A stíhá kromě toho i normální život? Možná jsem od knihy očekávala trošku víc z té odborné stránky, abych se o nemoci mohla dozvědět víc, ale ani tak mě nezklamala. Měla svou atmosféru a myslím, že si ji někdy přečtu ještě jednou...

denyjanostik
02.08.2016 5 z 5

Skvělé!
Jediné, co mě v knize rušilo, bylo pár překlepů v textu.. špatná koncovka, chybějící písmeno apod. Na můj vkus až moc častý výskyt :D ale dějově je kniha úžasná, přečtená jedním dechem! A obálka je taky krásná :)

AlexisG
31.07.2016 5 z 5

Po jakémsi krvelačnější knižním období jsem potřebovala něco hezkého a klidnějšího. Ačkoliv už nepatřím úplně do kategorie mladistvých, tato knížka mě oslovila hned. Nejenom kvůli tomu, že mě oslovila podobnost s mou přezdívkou a barvou vlasů ale zaujalo mě i téma schizofrenie. Byla jsem zvědavá jak se s tím autorka popere a musím říct, že se mi opravdu líbilo jak to bylo napsané.
Abych to zkrátila. Knížku mohu jen doporučit a jsem přesvědčená, že jednou po ní znovu sáhnu.

PetraBery
29.07.2016 4 z 5

Zajímavá kniha psaná z pohledu dospívající schizofreničky. Co je skutečnost a co je pouze v Alexině hlavě? Jaké to je, když je někdo "jiný"? Líbil se mi průběh vztahu mezi Alex a Milesem, celkově knihu hodnotím rozhodně kladně.

Mishak
21.07.2016 4 z 5

Čím dál víc mě začínají bavit tituly YA literatury! Mají čím dál lepší témata než jenom milostné trojúhelníky - velmi vítaná změna. Čím dál častěji tyto knížky čtu, i když k YA čtenářkám už věkově dávno nespadám...
Kniha byla čtivá, zpočátku spíše zdlouhavá - chyběly mi tam schizofrenní stavy hlavní hrdinky. Dostavily se hojně v druhé polovině příběhu, což jsem s radostí uvítala a knihu dočetla jedním dechem! Konec byl nádherně zamotaný a hlavně díky němu dávám knize 4 hvězdičky (původně jsem tápala mezi 3,5, což samozřejmě nejde). Příjemná kniha =)