Útěky z pekla ekniha

„Na vlastní oči jsme v Osvětimi viděli přípravy k zavraždění milionů maďarských Židů, proto jsme cítili jako povinnost uprchnout a informovat o tom svět,“ sdělili po válce slovenští mladí muži. Za nesmírně dramatických okolností se jim útěk zdařil a jejich zpráva o osvětimské vyhlazovací mašinerii se dostala až k předním státníkům svobodného světa. Unikátním svědectvím přispěl i muž, který přežil vzpouru ve vyhlazovacím táboře Treblinka a následný útěk napříč Evropou. Jiní utíkali z německého zajateckého tábora podzemní šachtou, tajně kopanou po dlouhé týdny, protože se za každou cenu chtěli vrátit ke svým bojovým jednotkám ve Velké Británii. A byli i další… Dějem nabitou mozaiku několika těchto unikátních příběhů zpracovali do dramatické a čtivé podoby autoři, kteří se touto tematikou zabývají již po celá desetiletí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277728/uteky-z-pekla-5oa-277728.jpg 4.146
Literatura faktu, Válečné, Historie
Vydáno (ekniha), Epocha (ČR)

Kniha Útěky z pekla

hnilda3
27.07.2020

Velmi zajímavé informace, i když něco pro mě nebylo nové. Trochu mě mrzelo, že ve knize bylo docela dost překlepů.

Jessybelle
08.03.2020

Šest silných příběhů o tom, co by nemělo být nikdy zapomenuto!

Anna27
13.09.2019

Knihy pana Cílka jsou výborné. Opět silné příběhy, které si my v dnešní době nedokážeme představit. Ten strach, to skrývání se, trápení kvůli ničemu, jen kvůli původu. Ta doba byla šílená a tahle kniha ji přesně zachytila.

babystar
23.07.2019

Zajímavé příběhy z 2. světové války o statečných lidech, kteří se i v hrozných situacích nevzdávali a svými útěky z koncentráků či zajateckého tábora chtěli ukázat světu nacistické zločiny. Docela mne zarazilo, že smrt příslušníků RAF, kteří utekli ze zajateckého tábora, vyvolala v Anglii obrovský ohlas, ale smrti statisíců židů ve vyhlazovacím táboře Osvětimi nechtěl svět věřit a zástupci Červeného kříže se velice rádi nechali obalamutit např. "divadýlkem" v Terezíně. A už úplně nechápu, že se dnes vyskytuje nemálo lidí, kteří prohlašují, že holocaust je výmysl. Ještěže některé koncentráky osvobodili Američané, kteří nadělali i fotky, jinak by svět prohlašoval, že nacistické vyhlazovací tábory jsou "komunistická a židovská propaganda".

dagmar5477
28.03.2019

Skvěle zpracovaná kniha.

Nestorkea
27.11.2017

Útlá knížečka popisující příběhy některých přeživších. 4 z 5ti jsem už znala z jiných knih, většinou od autorů, kteří je sami prožili. Takže tato kniha byla pro mě spíš takovým připomenutím.

Allebith
12.11.2017

Jedná se jistě o velmi specifické čtení, které není vhodné do každého rozpoložení a pro každého čtenáře, nicméně hodnotím-li provedení, úroveň, smysl a záživnost, pak musím uznat, že jde o geniální dílo! Díky autorům i přeživším za taková svědectví.

Sarah01
28.05.2016

Zajímavé a neuvěřitelné příběhy útěků za 2. světové války - z koncentračního tábora Osvětim, ze zajateckých táborů, z vlakových transportů, o vzpouře a útěku vězňů v Treblince. Příběhy málo známé. I když pomsta nacistů byla mnohdy strašná, přesto se už tehdy svět měl možnost dozvědět, jaké hrůzy se v těchto táborech děly.

Mengeleho děvče
Mengeleho děvče