Útěk z afrického pekla

Útěk z afrického pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27919/bmid_utek-z-africkeho-pekla-w7s-27919.jpg 3 294 81

Útěk z afrického pekla série

V devatenácti letech se Barbora zamilovala do afrického černocha a odjela s ním do Ghany. Na začátku jejího nového života probíhalo vše v pořádku, ale později si Barbora začala uvědomovat, že se stává bílým otrokem. Jak utéct z tohoto pekla plného ponižováním, znásilňováním a strachu o své děti?

Licie84
04.03.2016

Mně se kniha libíla,ale co asi hlavní hrdinka čekala.?? Červená knihovna to není.. kniha je o naivitě a také ženské hlouposti..

Safinka
23.02.2016

Když jsem začala tuto knihu číst, tak nijak zvlášť mě nenadchla...Přesto jsem jí dočetla a snad se mi ještě nestalo, aby mě kniha rozčílila. Nechápu, prostě nechápu naivitu a dovolím si říct totální blbost těchto žen. Co autorka čekala? Pohádku...?

jindrusa
21.02.2016 4 z 5

Síla, ale asi nikdy nepochopím všechny tyhle ženy.

Jirinamac
09.02.2016 3 z 5

V mládí udělá člověk spoustu blbostí, ale co čekala za štěstí? Asi chtěla žít v pohádce a ta se nekonala

Nikuskaaa
22.10.2015 3 z 5

Vždycky mě překvapí naivita těchto žen, četla jsem už hodně knížek na podobné téma a myslím, že je čas s nimi přestat.

Dannielle
26.09.2015 1 z 5

Původně jsem neuvěřitelnou blbost Barbory vůbec nechtěla komentovat. Když letěla se starým chlapem přes půl světa zachraňovat kouzelného černého prince přišla mi maximálně trapná a směšná. Zbytek knihy jsem už jen kroutila hlavou. Je vůbec možné, že je někdo tak hloupý. Co vůbec čekala. Miliony dolarů a šťastně žili až na věky. Moc líto mi bylo jen její chudáka maminky.

Poutnice
15.06.2015 3 z 5

knizka je napsana ctive, jen pribeh je...tezko soudit. Osobne nemuzu skoro uverit, ze na neci "potrebuju ctvrt milionu dolaru na dan", muze obycejna holka, ktery neni jeste ani dvacet, nema zadny uspory, kontakty... odpovedet "ja ti je sezenu". A jeste sama od sebe, aniz by ji o to nekdo zadal. To je vec, kterou jsem absolutne nepobrala. Taky to, ze se na dalku zamilovala do Kena - vubec tam nepopisuje proc? Cim ji zaujal? Co bylo na nem tak magicky pritazlivyho, ze se rozhodla ho za kazdou cenu zachranit. A jak? Co chtela delat? Tohle nejsou otazky ke knize, ale na tu divku, tu, ktera se tak rozhodla a roztocila obri kolo silenosti, ktere ji staly pet let zivota v pekle :-( jsem rada, ze svuj pribeh sepsala, at uz jako varovani jinym nebo jen tak jako jakousi osobni ocistu, aby ze sebe tohle vsechno dostala a mohla to uzavrit a jit dal.

betae
06.01.2015 4 z 5

Myslela,že zamilovat se se v 19 do českého krasavce ,z něhož se postupně vyklubal alkoholik a dívkař a ztratit s ním několik let života je vrchol hlouposti. Vidím,že jsou mezi námi jiné kalibry. Budiž jsou podobné příběhy poučením pro další naivní dušičky. Knížka je dobře napsaná,čte se sama. Skoro ani nelze uvěřit,že je to skutečně možné,zvlástě množství napůjčovaných peněz.

bbianka
20.11.2014 5 z 5

Kniha je moc dobře a čtivě napsaná. Já ale nechci popisovat Bářinu naivitu. Podle mě to bylo celé docela dobře nachystáno, protože už před vstupem Báry do této záležitosti, někteří lidé Kenovi naletěli. Když je člověk opravdu silně zamilovaný, tak je ochoten podstoupit jakékoliv riziko, aby své lásce pomohl. Kdo toto smete jednoduše názorem – naivita – tak podle mě nebyl nikdy tak hluboce zamilován. Ale co se dělo pak později, tak to už byla hodně silná káva. Já jsem sice trpělivá a vydržím dlouho, ale toto bylo moc i na mě. To, že v tom Bára pořád pokračovala bych vnímala jako, že pořád doufala v nápravu jejích vztahu. I když já bych to už dávno vzdala, tak i tak mám pro to pochopení. Někdo potřebuje prostě více času, aby si uvědomil, že to prostě nikdy dobré nebude. Vydržela to 6 let, znám lidi, kteří se nechají mlátit i 20-30 let (ve své vlastní zemi) a pořád doufají. A co se týče toho, že pořád byla ochotna shánět další peníze – je v tom cítit pořád nějakou naději na zdárný konec a ono bylo vlastně už jedno jestli podepíše o jednu směnku víc nebo míň. Už dávno bylo jasné, že nebylo pro Báru reální to splatit, tak jedna směnka víc nebo míň je už jedno. Ona je vlastně potřebovala pro zachování svého nebo synova života. Báru bych za naivitu až tak nekritizovala, spíše všechny ty investory, kteří na tohle všechno přistoupili, to docela nechápu. Nešla bych do takových obchodů u nás doma a ne to ještě s někým v Africe, koho jsem nikdy neviděla a neviděla ani do hloubky obchodu. Toto je podle mě naivita. Autorku obdivuji za to, že dokázala jít s pravdou do knihy i když jí muselo být hned na začátku jasno, že se potká s velkým množstvím kritiky, co se její osoby týče. Většina lidí by zalezla pod kámen a snažila se vše co nejvíce ututlat. Je dobré, že se tento příběh dostal do povědomí a doufám, že snad to někdy někomu pomůže předejít podobné situaci.

1v8na
16.10.2014 4 z 5

bylo to velmi napínavé. V životě bych nemohla bydlet v Africe a podřizovat se jejím zákonům. JE to potupa pro bílou ženu.

justify
31.08.2014

Sice jsem četla mnoho knih, s podobným námětem ale žádná z autorek mi nepřišla tak hloupá. Tohle už ani není o naivitě, to je o blbosti autorky, které mi není ani trochu líto. Proč? To zjistíte až dočtete druhý díl - Návrat do českého pekla. Autorka si za své problémy může jen a jen sama. Jediný koho lituju jsou její děti, chudáci tak hloupou mámu si nezaslouží:-(

cleopatra11
22.08.2014 5 z 5

Věřím, že přesně takhle se to děje..nejenom v Africe, ale všude..Velmi pěkně napsané..Lásky s černými muži - některé holky jsou opravdu úplně naivní....Tato kniha bude mít v mé knihovně své stálé místo...

me.odstiny.knih
21.08.2014 4 z 5

Knížka byla čtivá. Začala to jako krásná pohádka a skončilo to jako horor. Docela by mě zajímalo jak to pokračuje dál co je tet s Bárou jak se má a co vlastně po návratu do vlasti dělá. A jak to dopadlo s Kenem.

_Michelle_
11.07.2014 3 z 5

Když se potká kombinace naivity a absolutní hlouposti s drzostí, vypočítavostí a lží vznikne kniha Útěk z afrického pekla.

hrosik3
28.06.2014 odpad!

Souhlasím s vitmar, neskutečně naivní slečna, řešící hlavně poníze, ten zbytek byla taková kulisa, kniha mi nic nedala, jen jsem žasla, jak může někdo tak naletět, když je neustále slyšet o podobných zkušenostech apod., další knihy mě nelákají ani náhodou

Nikusscha
30.05.2014 5 z 5

Kniha je opravdu hodně emotivní. Přečetla jsem ji za dva dny. Je velice čtivá a opravdu až zarážející, že tohle mohla Bára vůbec prožít a přežít. Nevycházím z údivu z lidské naivity a hlouposti. Tady se ukazuje, že lidé jsou nepoučitelní a dělají pořád ty samé chyby. Četla jsem už X příběhů s podobným nebo obdobným tématem a scénář je vždy stejný. Opravdu paní velice obdivuji, že si svoji svobodu vybojovala a je pro mě hrdinka. Proto dávám 5 hvězdiček.

Ramondia1
03.04.2014 5 z 5

Kniha je čtivá, je znát, že to není příběh vycucaný z prstu, ale realita. Je fakt, že autorka byla hodně naivní a nechápu to, jenže současně z příběhu je patrné, že doma před svou cestou do Afriky za svou "láskou" neměla moc dobré zázemí. Takže pro někoho, kdo se narodil v harmonické rodině, těžko soudit. Každopádně Barbora, i když byla hodně naivní, tak na druhé straně byla dost odvážná a průbojná na to, aby se od svého tyrana a současně také zločince, osvobodila. Je spousta žen, které na to nemají sílu ani ve své vlasti.

k.evelin
05.02.2014 3 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Stále jsem však nemohla uvěřit tomu, zda se tento příběh skutečně stal, v hlavě jsem měla plno otázek. Ptala jsem se poté mnoho lidí, co si o tom myslí, zda mohl být někdo tak důvěřivý a slepí. Bohužel v té době kdy se Barbora dostala do černého světa a do rukou šikovných manipulátorů, byla tato naivita a neprozíravost častá a plno lidí na ni doplatilo. Pokud je pokračování Barbořina příběhu, mile ráda bych si jej přečetla. Dost mě zajímá její a osud jejích dětí tady v České republice, jak ji přijala rodina, jak vyřešila své závazky a dluhy a jak se ji podařilo začít nově žít.

vitmar
21.10.2013 2 z 5

Ráda čtu příběhy žen z jiného státu. Toto však byla první kniha, kde jsem během čtení přemýšlela, jestli to má cenu dál číst. Bára byla až moc naivní. Neumím si představit, že bych několik let brala na sebe milionové půjčky a stále přitom věřila, že se mi to vrátí na splacení... Knihu jsem nakonec dočetla, ale další si od ní už číst nebudu.

1alena1
30.09.2013 4 z 5

Kniha je velice čtivá,ale příběh pro mě nepochopitelný. Sice už nejsem úplně mladá, ale ani ve věku hrdinky bych nemohla věřit evidentně nespolehlivým lidem, ktěří se točí kolem. A kdybych uvěřila, tak jednou, ale po tolika zkušenostech stále čekat na zázrak? Snad se časem dostanu k pokračování. Kéž by to alespoň někomu pomohlo jako poučení nebo varování.

Autoři knihy

Barbora Koudelková
česká, 1980
Milan Bárta
česká, 1970

Kniha Útěk z afrického pekla je v