Útěk z afrického pekla

Útěk z afrického pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213963/mid_utek-z-africkeho-pekla-213963.jpg 3 296 81

Útěk z afrického pekla série

V devatenácti letech se na dálku zamilovala do afrického černocha a odjela za ním do Ghany. Na pobřeží Atlantského oceánu prožila nádherný měsíc a myslela si, že je to jen začátek celoživotního štěstí. Příliš pozdě přišla na to, že se stává bílým otrokem nigerijské mafie.

sandys
23.08.2013 5 z 5

Kniha se moc pěkně čte, napínavé jen mi chyběl konec. I když se žena dostala zpět do ČR, tak mi chybí jak se k ní postavila naše země a spousta těch záhadných lidiček. Jinak každopádně doporučuji!!!

Nikar
23.08.2013 4 z 5

Mám z knihy rozporuplné pocity. Na jedné straně hrozně zajímavé, přečetla jsem jí jedním dechem, opravdu mě zajímal konec. Je to varování pro všechny holky, dívky, ženy, které se zamilují do muže jiného vyznání, z jiného kontinentu, sbalí se a odjedou za ním a při tom o něm nic neví. Na druhou stranu ji nechápu, byla tak naivní, pořád mu věřila, pořád a pořád mu dávala peníze, nepřišlo ji divné, že potřebuje peníze a přitom mrhají na hotel, výlety apod? Co čekala, v co doufala? A pak jeho chování vůči ní, synovi. Vždy jsem chtěla vědět, co bylo dál, někde jsem v komentářích četla, že je i pokračování. Vzhledem k tomu, že mám ráda skutečné příběhy, porozhlédnu se po ní.

stefi61
26.06.2013 5 z 5

Tuto knihu by si měl přečíst každý do prožije nějakou tu "letní lásku" ať už s bělochem či černochem a naivně doufá ve šťastný zvrat a osudovou lásku do konce života. Myslím že tato knihu ho z tohoto omylu stoprocentně vyléčí, protože je zde skvěle poukázáno na rozdíl světů a kultur, kterou ani ta největší láska nepřekoná

bobina58
20.06.2013

VELMI ČTIVÁ A ,NAPÍNAVÁ PRAVDIVÝ PŘÍBĚH ČESKÉ ŽENY,KTERÁ SE NA DÁLKU ZAMILOVALA DO ARABA .Možná si někdo řekne naivní holka. Ale Láska je opravdu slepá, tolik knih už je o tom napsáno a stále se najdou ženy,které by k vuli lásce jela na kraj světa.

Mark13
29.04.2013 5 z 5

Čtivá, někomu může vadit zdlouhavé "okecávání" finanční situace, která se v příběhu objevuje. Nicméně je kniha napsána defacto laikem, ženou, která použila autobiografické prvky k napsání této knihy. Myslím si, že kdo nemá rád fikci, ale raději skutečné příběhy, bude se mu čtení líbit, stejně jako mně. :-)

AdaVinculin
03.04.2013 5 z 5

Poutavý příběh, přečetla jsem to v rychlosti. Nebylo moc zacházeno do detailu, ale to podstatné se člověk dozví. Musím souhlasit s ostatními, je to opravdu naivka...no, ale když je člověk zaslepen láskou...

hrabenka
06.03.2013 4 z 5

Kniha je napsaná poutavě,nelze se odtrhnout.

marwinmh
24.02.2013 2 z 5

Nechtěla bych zažít na vlastní kůži byť jen vteřinu z toho, co se stalo autorce, ale stále nemůžu pochopit, jak může být někdo natolik naivní. Kniha se četla dobře, ovšem už nikdy se k ní rozhodně nevrátím a ani nemám v plánu číst další dva díly pokračování autorčina osudu.

sluneckomiriam
18.02.2013

Kniha je poutavě napsaná, ikdyž se tu mluví i o její naivitě, ano, byla mladá hloupá, zaslepená - na místě je taky uznaní její odvahy jak se ke všemu postavila dokázala se žívá i s dětmi vrátit. Také jsem první díl přečetla jedním dechem, a chystám se na druhý:-) Jen mě mrzí, že Barbora nemá žádné dostupné stránky, kde by se s ní dalo spojit, třeba jí i nějak pomoci. A co se dočítám o ní na netu, asi jí to všechno okolo pěkně semlelo:-( - není se co divit. Ale už kvůli krásným dítkům, držím moc palce, aby se držela vše zvládla. M.

Evca999
05.12.2012 5 z 5

Kniha byla zajimavá. Někdy se k ní určitě vrátim...

palačinka
02.08.2012 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem..sice bychom mohli mluvit o autorčině naivitě, ale rozhodně ji nemůžeme soudit. Její příběh byl jak noční můra a rozhodně by pro nás měl být výstrahou!!

petrak
19.07.2012 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale celou dobu jen kroutím hlavou jak může být někdo tak hloupý a naivní :-/

Alca007
29.06.2012 5 z 5

knížku jsem přečetla za dva dny.
Na jednu stranu se přikláním k názorům většiny - hrdinka byla neskutečně naivní.
To že se zamilovala a odjela na druhý konec zeměkole - může se stát.

Ale, nechápu po tom vše bitím, znásilnění s ním mohla dál žít.
Nepochopím ani podepisování sněmek .....

Každopádně na straně druhé, knížka je hezká, dporučuji každému kdo by chtěl něco
podobného realizovat.
rozečetla jsem druhý díl, jsem zvědavá jak se s tím holka popere.

valentýna
19.06.2012

Chápu, že se někdo dovede bláznivě a vášnivě zamilovat a spálit všechny mosty, ale Bára i po "procitnutí" vršila jednu chybu na druhou a naivně věřila pochybným známostem a napomáhala v podvodech, nemůžu uvěřit, že byla tak hloupá a naivní a zúčastňovala se všeho nevědomě.

Petunnka
05.04.2012 2 z 5

Čitivé, ale víckrát bych nemusela.

rihapa
13.03.2012 5 z 5

Kniha se mi dobře četla. Velký obdiv autorce, která si musela projít peklem!! Doporučuji!!!!

knihožrout
27.09.2011 4 z 5

Ta kniha si tak nízké hodnocení nezaslouží: Jsou daleko horší a ještě si hrajou na literaturu! Tohle je zajímavý příběh, nezapomente ze se stal dávno před tím než se tyhle věci tak proflákly.

pihinka
13.09.2011 odpad!

Četla jsem všechny díly a musím říct, že tak naivní osobu jsem neviděla, zkrátka přijde mi to dost neskutečné, to jak kamarád hlavní postavy půjčí neznáménu člověku peníze, tak i její zaslepenost, myslím si, že každý člověk je někdy naivní ale tohle je opravdu příliš. Jedním slovem trapné :(

bookcase
25.08.2011 4 z 5

Co říct? Čtivě zpracovaný příběh jedné naivní Češky. Kdo chce kam, pomozme mu tam.

vlcatko
15.08.2011 2 z 5

Knihu jsem dočetla, ale nijak zvlášť mne nenadchla...