Útěk z afrického pekla

Útěk z afrického pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213963/mid_utek-z-africkeho-pekla-213963.jpg 3 296 81

Útěk z afrického pekla série

V devatenácti letech se na dálku zamilovala do afrického černocha a odjela za ním do Ghany. Na pobřeží Atlantského oceánu prožila nádherný měsíc a myslela si, že je to jen začátek celoživotního štěstí. Příliš pozdě přišla na to, že se stává bílým otrokem nigerijské mafie.

LenkaGonn
25.03.2019

Musím souhlasit s paní Šárkou. Nechtělo se mi ani věřit, že by se ta holka tolikrát nachytala. Vím, že se nemá soudit pokud se nebylo ve stejné situaci a o to se ani nechci snažit, ale opravdu tenhle příběh mě doháněl k vzteku a chtěla jsem na Barboru křičet vzpamatuj se. Smutný a komplikovaný začátek dospělého života a celkově jsem z té knihy zůstala v myšlenkách dlouho smutná.

Šánka
09.03.2019 4 z 5

To je vážně k vzteku, znovu jsem se u dalšího z mnoha podobných příběhů dostala do varu, ta strašná naivita těch holek! A skutečně nechci soudit, zamilovat se může každý do toho nesprávného, ale.....první facka?, možná?, snad? (neznám, ale budiž), jenže bití, ponižování, znásilňování, pohled na ženu, její postavení a úloha v tomto pro nás nepochopitelném světě, ne a ne !!! Nelze spojit neslučitelné. Bylo by moc fajn, kdyby si všechny dívky , které by rády našly svého africkeho prince, knihu přečetly.
Kniha není nějaký děsivý thriller, příběh je skutečný, a o to horší....

Alena1234
06.02.2019 4 z 5

Příběh se četl rychle.A je to síla kam až taková najivita Báru dostala.

babiočka
12.11.2018 2 z 5

Příběh o kuriózní lidské blbosti, který se sice dobře čte, ale nad "myšlením" protagonistky jsem si nevěřícně skoro ukroutila hlavu. A o toho jejího afrického "krasavce" bych si teda neopřela ani rezavé kolo.

Katulinka69
22.10.2018 2 z 5

Láska je slepá??

Pajii
18.10.2018

Jen jsem si říkala proč? To snad není Pravda.
Obdivuji ji ze šla s pravdou ven a napsala knížku. Doufám, že se pár lidí z tohoto příběhu poučí.
Kolikrát nevyjdou rozdílné standarty a narozy a zvyky ve zdárný šťasteny konec v jedné zemi, natož v různých kulturách, kort v zemích kde žena nic neznamená. I když věřím, že vyjimky se najít můžou ????

Lena1975
12.09.2018

Kniha se čte velice dobře. Když jsem na přebalu knihy četla, že je kniha napsána dle skutečného příběhu a následně tento příběh četla, ještě stále jsem nevěřila, že by se tento příběh ve skutečnosti odehrál, říkala jsem si "reklama", aby přitáhla více čtenářů, když jsem si však na netu našla něco o samotné autorce, teprve jsem začala věřit, že skutečnost byla předlohou k této knize....opravdu těžko uvěřitelné že je někdo: naivní - je slabé slovo, ale tak úplně blbý jako to děvče...toto snad člověk zdravého rozumu neudělá ve 20,30,40 i kdyby byl záláskovaný po uši...dokud jsem v knize neobjevila foto jejího "černého prince" říkala jsem si, že to musel být alespoň černoch, který má velké charisma, navíc nádherný chlap.. naopak z něho šla hrůza a strach na první pohled....

Analady
12.05.2018 3 z 5

Kniha je psaná čtivě, ale samotný příběh mi připadl hned od počátku naprosto neuvěřitelný. Vůbec jsem nechápala, proč byla Bára tak posedlá Afričanem Kenem z pouhého vyprávění Němce, kterého sotva znala, proč si s ním začala psát, když ho vůbec neznala, proč se rozhodla za ním odjet do Afriky, proč měla potřebu shánět mu tolik peněz ... A takových proč mě během čtení napadlo ještě mnoho.

lenkavildomcova
16.04.2018 5 z 5

Četlo se to dobře, ale příběh je to šílený. Autorka je fakt naivní blondýna a ten černoch arogantní hajzl.

jajinka111
04.11.2017 2 z 5

Dočetla jsem . Určitě si hlavní hrdinka prožila své , bohužel díky vlastní naivitě. Nechť je však příběh varováním a poučením pro druhé.

yaja8823
31.10.2017 3 z 5

Oh...smutné čtení, člověk si tak nějak hned z kraje příběhu říká, jak takhle může mladá žena hloupě naletět.... snad její příběh v reálu dopadl dobře...

micha-ella
31.08.2017 2 z 5

Oba díly - o hloupé Náně, která to snad ani neměla psát, úplně se tím znemožnila

i.stefany
12.08.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih na toto téma, už jen proto, že je to příběh Češky. Sice nikdy nepochopím naivitu a důvěřivost holek k cizincům, konkrétně Arabům, Afričanům a jiným rasám, ale příběh Báry mě teda fakt dostal. Kroutím hlavou nad vším, co prováděla. Ale rozhodně knížku doporučuji.

motolka
02.06.2017 4 z 5

Smutný příběh jedné naivní dívčiny, která si myslela, že v Africe našla svého černého prince a patří jí svět. Sice nevím, co si sama myslela, když si napůjčovala postupně tísíce dolarů, nerozumím ani investorům, kteří jí dávali další a další peníze s vidinou, že zbohatnou a tentokrát to určitě vyjde. A nepochopila jsem ani, když jí její černý princ zmlátil poprvé, že ho stále omlouvala a nosila mu další a další dolary, až si napůjčovala neskutečných 120 milionů. Na internetu je o ní několik článků, kde po přečtení těchto dalších informací pochybuji, že dívka vůbec přemýšlela, co vlastně dělá - zdála se mi hodně nezodpovědná a bezstarostná.

Ale jsem ráda, že nakonec přišla k rozumu a sebrala odvahu, když z ní její rytíř už vymlátil několikrát duši a z toho Afirického pekla konečně utekla i s oběma dětmi.

Rozhodně si prečtu i další díly, abych věděla, jaké to má pokračování. Dle článků a informací tedy žádný šlágr ten její život zrovna není. Třeba v dalších knížkách najdu bližšší vysvětlení, co vlastně prováděla tady. Mimo to, že dlužila každému, na koho se podívala.

orinka3
28.05.2017 1 z 5

Odkládám nedočtené. To děvče opravdu ztratilo rozum hned na začátku. A když jsem viděla fotky toho "idola", pak jsem já ztratila chuť číst dál. Jednu hvězdičku dávám z milosti za prožité trápení autorky. Sama si za to může, za blbost se holt platí.

LucieAlexandra
27.05.2017 4 z 5

I když je kniha čtivá, ale naivita, pro mne blbost, autorky je bezmezná. Nejsem rasista, ale nechápu, co táhne holky/ženy do náručí Afričanů, potažno Arabů... Ono asi po Evropě běhá málo normálních chlapů

Pivka1
29.04.2017 3 z 5

Snažila jsem se pochopit mladou a zamilovanou dívku, ale stále tam zůstává to ale. Jsou prostě věci které nikdy nepochopím. Nic to ale nemění na tom, že opravdu zažila peklo na zemi.

putpuda
18.12.2016

Četla jsem ji také i druhý díl, hned jak vyšel, spíše ze zvědavosti, protože Bára Koudelková pochází z Nového Města na Moravě, stejně jako já a pamatuji si ji ze základky. No co dodat....asi nám to připadá hloupé, a člověk si říká, že by takovou pitomost nikdy neudělal, ale láska je holt slepá ;)

alnahu
18.12.2016 3 z 5

Tak tentokrát jsem sáhla po prvním díle ze začátku mě bylo Báry líto-hledala svého prince a našla si toho svého "černého prince" až v Ghaně.To by jí člověk neměl za zlé ,ale že byla tak hloupá a vypůjčila si takovou spoustu peněz to také nemohu pochopit.Pro mě naprosto nepochopitelné , že toto vše Barbora zveřejnila.I když možná ,jako varování pro děvčata ,která hledají štěstí v těchto zemích.

Eleenka
12.04.2016 3 z 5

Přečetla jsem to celé. Že se zamilovala, to by člověk ještě nějak pochopil, ale ty napůjčované peníze, to mi tedy hlava nebere. Ale klobouk dolů, že se autorka k tomu "přiznala".