Utajené dějiny Čech I.

Zcela unikátní pohled na naše nejstarší dějiny z hlediska moderních šamanů, psychotroniků a záhadologů, který umožňuje vysvětlení mnohých jevů, s nimiž si archeologové dodnes nevědí rady. První díl Utajených dějin Čech shrnuje období od lovců mamutů až do příchodu křest'anství do Čech. kapitoly: Lidé a nelidé Ohněm a kamenem Přátelé démonů Čas krvavého býka Čas posvátných hájů Milovníci chaosu Nenápadní dobyvatelé Město věčného ohně Podivná bitva...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43819/big_utajene-dejiny-cech-i-Q8G-43819.jpg 4.238

Kniha Utajené dějiny Čech I.

Hobo

Zapomněl jsem na jednu výhradu... Autoři opakují tradiční oficiální výklad o příchodu Čechů, což je podle mého naprostý nesmysl už i vzhledem k poslednímu zjištění, že geneticky je obyvatelstvo českých zemí stabilní už 4 tisíce let. Ale to chce čas...

Hobo

Uf! Musím přiznat, že takto pojaté dějiny mi nejprve vyrazily dech. Ale jak jsem se prokousával dál - řekněme zvykal jsem si. Koneckonců často nesouhlasím s tézemi mnoha oficiálních historiků a také musím přecházet častá tvrzení. A zde jsem se poprvé setkal i se skutečnými uvěřitelnými fakty, z nichž první se týkal tzv. prvních Přemyslovců podle Kosmy.
Tato kniha nás také učí nepřijímat tupé pravdy, ale zamýšlet se nad nimi, jestli by to nemohlo být jinak, tedy učí pružnému myšlení. Jsme vlastně zvyklí na popis historie z pohledu křesťanství, z pohledu osvícenství, z pohledu komunismu, a všichni vidíme, jak se tento pohled znovu ohýbá ve jménu další ideologie. Tak proč ne takto? A tuto odvahu nemohu jinak než ocenit!

DuncanIdaho
29.12.2020

Dějepisci mají na příčiny různých historických událostí různé názory. V této knize je jeden docela zvláštní a neotřelý. Ne že bych měl na dějiny a jejich pozadí stejný názor jako autoři, ale je to docela zajímavý pohled na naše dějiny. Určitě si přečtu i další dva díly této trilogie.

jan0735
15.11.2020

Knihy, kde se prezentují různé domněnky a možnosti toho, jak se co stalo, mám rád, avšak domněnky musí být založeny, alespoň na nějakých nepřímých důkazech. V této knize jsem se nespočetně krát setkal s tezemi autora, která jsou prezentována jako fakta, aniž by jim cokoli nejmenší nasvědčovalo. Také jsem v knize narazil, že byly informace z nějakého pramenu zcela vytrzeny z kontextu, tudíž nabyly úplně jiného významu. Některé pasáže byly částečně založené na pravdě, avšak to bylo opravdu zřídka. Pro čtenáře, který nezná podrobně historii a prameny tehdejší doby, může být obsah snadno uvěřitelný.

petra.kosiky
11.11.2020

Knihu jsem četla poprvé před více než 12ti lety. I tehdy mě fascinovala. Uplynulo hodně vody, událo se hodně věcí, ať už v mém soukromém životě nebo ve společnosti a dnes mám pocit, že je kniha čím dál aktuálnější. Nebo mi spíš dává větší smysl. A některé děje dávají větší smysl. Snažím se neustále dovzdělávat o české historii, pořád dokola poslouchám Toulky českou minulostí a znovu a znovu si uvědomuji, jak moc záleží na výkladu, na podání. Historie patří vítězům. A vlastně i současnost patří vítězům. ...
Knihu považuji za významný příspěvek k zamyšlení se nad našimi dějinami. Obrázek si stejně udělá každý sám.

Vlk.kh
06.08.2020

Neskutečné blábolení - jen snad, že by to člověk bral, jako nepovedenou fantasy, nebo dětskou rozprávku před spaním. Ten dodatek názvu knihy - Historie, o které nechtějí odborníci slyšet vcelku chápu - mohl by je složit infarkt.

los
09.01.2020odpad!

jak je v názvu "tajemství", obsažená fakta nelze brát vážně

WolfIssen
02.09.2017

Hodnotná kniha obsahující nevšední a převelice zajímavé informace. O autorech není třeba nic dodávat, jsou to legendy české záhadologie.