Úsměvy smutných mužů

Úsměvy smutných mužů

Zápisky z léčebny. Když spadnete na dno, nezbývá než se odrazit směrem vzhůru. Místy úsměvné, místy drsné zápisky z protialkoholní léčebny. Příběhy čtyř pacientů, kteří se skamarádí při nelehkém úkolu - zbavit se závislosti, černého draka v sobě. Mrazí při sledování jejich předchozích životů, kdy se díky alkoholu ocitají až na pokraji smrti. To jim však při samotné léčbě nebrání zažívat humorné příběhy a situace, které plynou z nenormálního soužití třiceti mužů na uzavřeném oddělení. Podaří se jim přitom vyhrát válku s démonem alkoholu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219632/usmevy-smutnych-muzu-219632.jpg 3.9285
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Smart Press

deirdre

Bez komentára. Treba prečítať.

lassse

Tuhle knihu doporucuji vsem, kteri jakkoliv prisli do styku s alkoholem - takze vsem. Syrove pribehy alkoholiku, co donuti k zamysleni.

Magda2448

hezký, ale smutný, místy až tragický

Péťa1950

Démon alkohol. Stále aktuální téma, přebily ho problémy s drogami,ale je tu stále a většinou ho přehlížíme.

stanza

Moje první setkání s panem Formánkem a asi jsem nebyla vhodně naladěná.)))
Bez obalu, místy drsné a pravdivé zápisky alkoholika.

Layyen

zajímavej náhled do duše alkoholiků

FillaSFC

Knihy psané na vážná témata, které mě nenadchnou, se mi hodnotí těžko. Čekal jsem trochu více, i z hlediska délky – je to spíše taková obsáhlejší brožurka. Některé příhody mě pobavily (muž s pos*anými vlasy), jiné byly kapánek drsnější. Dávám hvězdu za dobrý úmysl a druhou za odvahu. Nic dalšího si ale od autora už nepřečtu.

Karborund

Tak tleskám pane J.F. Stoupnout si před zrcadlo, otevřít své nitro dokořán a popsat "bubáka" ve svém Já nedokáže každý.Humorné, smutné, pravdivé, upřímné a poučné.Komu často vysychá patro, doporučuji přečíst.

invisible

Nečekala jsem, že mě kniha tak zasáhne. I když nemám problém s alkoholem, našla jsem v ní spoustu témat k zamyšlení. Je to takové smutné a zároveň vtipné čtení. Rozhodně doporučuji :-)

petrakočárová

Drsná kniha z drsného prostředí. Měli by si ji včas přečíst lidi, kteří to začínají přehánět s alkoholem.

Evaho73

Alkoholizmus - život ohrozujúca závislosť, ktorá berie človeku všetky zábrany a ženie ho do priepasti.
Záleží od okolností a takisto od pomoci okolia, aby sa mohol alkoholik vyhrabať von.
Odstrašujúce výpovede, ktoré môžu človeku pomôcť otvoriť oči a položiť si základné otázky o zmysle života.
Kniha je zároveň cestou k nahliadnutiu do duše alkoholika.

LadyAnn

Vyprávění bez příkras či patosu, na kost pravdivé, upřímné a svým způsobem odstrašující. Zároveň s prvky šibeničního humoru a pěknými ilustracemi. Stojí za přečtení!

Suzynka29

Mám tohoto autora moc ráda. Oba díly prsatého muže mě bavily. Je to sice smutný příběh, ale čtenář nahlédne do fungování léčebny tak, jak to je a bez zbytečného "okecávání"...

moonell

Realita léčebny s občasnými upřímně působícími momenty. Pro člověka, který si tím prošel/má někoho blízkého, jež se tam ocitl (případně by měl) určitě zajímavý... dokument. Pro pochopení určitých věcí.

douchová

Přečteno na jeden zátah. Moje třetí čtenářská zkušenost s autorem. Prsatý muž a zloděj příběhů byla první a byla jsem nadšená. Velmi oceňuji autorovu otevřenost a upřímnost.

Muf37

Knihu jsem přečetl za dva dny. Velmi silný příběh,co z člověkem udělá chlast. Cením si toho,jak autor v knize popisuje i své osobní zkušenosti.

MacBara

Tak nějak splnila očekávání. Takový terapeutický deník s úvahami, kde se cení otevřenost s upřímnost k sobě samému. Autorovi prostě jeden drží palce, aby vydržel.

Svastas
28.12.2017

Zase mám o čem přemýšlet. Od teď se snad pokloním před každým, komu se podařilo dostat z absolutního dna závislosti na alkoholu a abstinuje. Zvlášť v ČR, kde se v obchodě nejde vyhnout regálu s chlastem. Knížku jsem přečetla během jednoho dne a stálo to zato. Děkuji autorovi za skvělou knihu a přeji hodně suchých let!

ecila13
09.10.2017

Upřímná a drsná autobiografie z "blázince".
Myslím, že knížka může pomoci mnoha lidem bojujícím se závislostmi.
Autorovi moc držím palce s abstinencí.

Janek
27.09.2017

Drsné svědectví, které vás nenechá v klidu: Co je realita? Co je fikce? Kolik lidí z mého okolí by si to mělo přečíst jako varování?

Leniik33
19.09.2017

Velmi drsně napsané. O to víc se mi tato knížka líbila, na nic si nehraje a vše je tam popsané narovinu. Sám čtenář se rozhodne, zda to tak přijme, nebo knížku odloží.

Malýmedvěd
13.09.2017

Boj se závislostí má mnoho podob. Zaujala mne myšlenka, že jednou z možností jak bojovat (a asi i úspěšnou možností) je vymytí mozku a změna osobnosti zgruntu.

Malefisto
08.09.2017

Drsné, pravdivé a bez příkras. Přečteno během jednoho dne. Těším se jak bude pojatý film.

ji7967
29.07.2017

Ano, drsné. Ze života. Napsané čtivě, bez obalu. Asi dobré dát přečíst tomu, kdo začíná mít problém s alkoholem... Za mě první kniha od Formánka a rozhodně nezklamala.

Vladus9
13.07.2017

Drsné čtení, ale věřím, že naprosto pravdivé. Moc se mi líbilo poznání, že říkat pravdu je osvobozující.

Ebon
11.07.2017

Morbidně humorný pohled na ztroskotance, mezi které se může kdykoliv kdykoliv přidat.

Jizi
03.07.2017

"Si dáš pivo, ne? Ne? Tak aspoň panáka na cestu!" Zrcadlo, který Josef F., jak sám o sobě autor píše, nastavuje naší alkoholický kultuře, přináší mrazivý odraz lidí, kterým se dvě "zdravotní" decky denně vymkly tak trochu z rukou... Formánek vás vezme na výlet za zdi, za něž se nikdo normální nechce nikdy dostat, s nebývalou otevřeností, jež nám může pomoct pochopit, že se vejce černýho draka může vyklubat v kapse kohokoliv z nás...
(Knihu jsem poslouchala v audioverzi ve skvělé interpretaci Filipa Švarce, kterou paradoxně vydalo vydavatelství Země pohádek - tak přeju autorovi, aby měly jeho Zápisky pohádkový konec a on toho draka jednou provždy přemohl.)

Rade
20.06.2017

Hodně mrazivé čtení o alkoholismu. Zápisky z léčebny zprostředkují naprosto autentický zážitek. Na jednu stranu alkohol jako ničící droga, na druhou stranu poznání, že ti zvracející špinaví ztroskotanci byli dříve normální lidé s běžnými osudy…
A trochu i znepokojivé – rozhodně nejsem abstinent a vínečko a pivo mám ráda. Kde je ta hranice, odkud není návratu, nebo jen s obrovským úsilím a doživotním údělem? Proč někdo sklouzne a někdo ne? Má každý ty „receptory“ v mozku nastaveny jinak?

KaajaS
15.06.2017

Začetla jsem se ráno v autobusu po cestě do práce a byla jsem ráda, že stojí dálnice i stará z Vyškova na Brno :-D jsem v půlce..........tu druhou dorazím po cestě domů :-) díky

limetka2008
02.06.2017

Tak jako skvělé Formánkovy články v Koktejlu, i tato knížka se mi četla velmi dobře. I přes děsivý obsah je napsána lehkým perem, vtipně a vše trefně doplňují ilustrace. Panu Formánkovi držím palce, aby toho draka v sobě zadusil už napořád a sobě asi na večery začnu ordinovat místo oblíbeného vína limonádu - vždyť "hrdinové" této knížky také neplánovali a neočekávali, že se z nich stanou alkoholické trosky. Brrr.... díky moc za tuto knížku.