Soumrak

Soumrak https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212233/mid_soumrak-212233.jpg 3 578 578

Temnota se šíří městem. Damon, který býval vždy lovcem, se sám stává kořistí – obětí zlomyslného stvoření, které dokáže ovládnout jeho vůli a které netouží pouze po Elenině krvi, ale přímo po její smrti. Starý les zabydlují podivní krvelační hmyzí tvorové a stromy ožívají vlastními zlovolnými úmysly.

Romány Fantasy Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The Return: Shadow Souls , 2010

Betnka81
18.08.2014 4 z 5

Další vydařený díl :D

ivzu77
30.07.2014 4 z 5

Mám tyto knihy docela ráda, zároveň sleduji i seriál s výborným hereckým obsazením, ale nemohu tyto dvě věci porovnávat, jelikož jsou knihy brané jako předlohy, ale každá verze ( kniha / serál ) si jdou svou cestou. A proto mne baví oba směry.
Přečetla jsem všechny její knihy a u žádné jsem se nenudila.

Markett
23.07.2014 3 z 5

Když jsem odložila předchozí díl se smíšenými pocity, těšila jsem se na další. Ale ani tenhle díl mě nějak nezaujal. Autorka má dobrou představivost, to ano, ale zdá se mi, jako by tahle sága musela za každou cenu pokračovat, ať se tam děje cokoliv. Myslím, že Upíří deníky měly končit buď Eleninou smrtí, nebo jejím návratem mezi živé a vytvořit nějaký happy end mezi ní a Stefanem. Ale pokračování s Šiničim, Misao, malachy a posedlými děvčaty je opravdu trochu přehnané. Koneckonců, když už jsem začala tuhle sérii číst, zajímá mě, jak to dopadne, takže budu číst dál. Ale budu doufat, že další díly nebudou další slátaniny všeho možného...

Kathrine
24.06.2014 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl no nemám slov

SelenaDemi428
01.06.2014 5 z 5

POté jak mě pátý díl strašně zklamal, mě tento příjemně překvapil. Bylo v něm hodně napětí :). Rozhodně doporučuju, těším se na další díl :).

Ellen16
30.01.2014 2 z 5

První čtyři díly byly dobré a bavily mě. Ale pak asi už autorka nevěděla, co by měla napsat a začala si vymýšlet věci, co jsou strašně přitažené za vlasy a celkově je to už o něčem a nudné. Kdyby byl konec po čtyřech dílech byla by to moje oblíbená série, takhle už se to nedá pomalu číst...

Jahoda197
12.01.2014 odpad!

Nevim co na to říct. Upíří deníky...a přesto mi to připadá, že upíři tam hrají čím dál tím menší roli.

hradilovi.mk
26.09.2013 5 z 5

Tenhle díl, tak jako ostatní super. Už sem se začetla do další. :-)

pinkpop
23.09.2013 3 z 5

tenhle díl trochu nuda....

sabanka
10.09.2013 5 z 5

Moooocinky pěkná knížečka ...už čtu další díl

zapina
08.08.2013 odpad!

to snad nemyslí vážně ne? Končím s touhle ságou.. větší slátaninu jsem snad ještě nečetla

monz
03.08.2013 1 z 5

Ok. Končím- od minulého dílu prakticky nečitelné...

Selena2000
03.06.2013 5 z 5

Trochu jsem se bála počtu stránek, ale nakonec se tam toho tolik nestalo. Hezká knížka :)

Esko*
24.04.2013 4 z 5

První čtyři díly nejlepší, pak už kvalita klesá a zdá se mi, že autorka už neví coby. I tak se to číst ale dá a všechny nejsou až tak hrozné. Tenhle díl se mi líbil hlavně proto, že tam bylo více Damona, který je podle mě nejzajímavější postava celé série.

Nikol18
30.03.2013 odpad!

Jsem naprost zkalamaná. Série měl skončit Eleninou smrtí. Za tím si stojím. Kniha je příšerně nastavovaná a vyhrocená do takových absurdit, až nemůžu uvěřit, že se to někomu může líbit. Přečtu si knihy do konce, protože mě osobně zaujal autorčin styl nadsázky a nastavování a u knih se pobavím, přestože je to úplná hloupost.

JajaAP
28.03.2013 1 z 5

Tento díl se mi líbil z celé série nejmíň. Přišlo mi to až moc přehnaný. Při jeho čtení jsem uvažovala, jestli mám vůbec číst další díly. Ale nakonec jsem sérii dočetla celou a jsem ráda. Další díly se mi líbili mnohem víc.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

mne se líbil téhle díl než pátý díl , je tam víc Damon a taky víc prostoru pro něj :)

TessDragon
20.01.2013 5 z 5

Tento díl se mi líbil a to dost. Po takovém mírumilovnějším předchozím díle jsme se dočkali pořádné akce. A poprvé je titulek na zadní straně obalu (od 15 let) oprávněný. Je tu mnohem hororovější atmosféra než snad ve všech dohromady, což se mi líbilo, některé scény byly i dost nechutné, také nesmím zapomenout na příchod mých japonských oblíbenců Misao a Šiniči, jako milovnice japonské kultury a všeho spojeného s ní. Stefan mi tu ani tak moc nechyběl, jak jsem si myslela ( ;D) Damon mi ale i tak v některých scénách připadal dost posedlý Elenou (''Eleno, stan se už konečně mou princeznou temnoty'' ;D), ale patří to už koneckonců k němu. Díl do sebe krásně zapadl, já jsem ještě více začala nenávidět Caroline (a to už jsem myslela, že to víc nepůjde) a těším se na další ''záchranný'' díl.

pet-kyval
22.11.2012 1 z 5

[045/12] (ebook) Tak nám zabili F… Ale co to plácám? Žádného Ferdinanda, ale námět. Nemyslela jsem si, že to jde, ale teď tu je hmatatelný důkaz - ‘Soumrak‘. Z – dejme tomu – podžánrové klasiky se najednou stala překombinovaná břečka. První díl s novým nepřítelem to ještě šlo, ale teď už je toho vážně moc. SPOILER: Vymítač ďábla + posedlé čarodějky + nazrzlí skřítci(?) dovádějící v lese + dokonalý andělo-duch s jaspisovýma očima + sladcí upírci s rádoby démonickou druhou stránkou + nekonečné a komplikované milostné troj čtyř či snad dokonce pětiúhelníky. Ach jo.

Z děje nám prakticky odpadl jeden z hlavních charakterů a nahradil ho dosti opomíjený příbuzný. Proč ne? Hrr na mě s tím. Jenže… po psychologické stránce je to bída. Žádná kolize osobnosti, žádné nutkání pochopit sobecké jednání. Zkrátka nic. Každou chvíli je, čistě teoreticky, hlavní hrdinka znásilňována nemilovaným a každý okamžik po ní někdo touží z takých či onakých důvodů. A stále to nebere konce. Ale co by taky kdo čekal. Musím ale strhnout jednu hvězdu z mého hvězdného standartu pro tuto sérii, protože tentokrát mě to už ani moc nebavilo. Překombinované, místy zmatené s nepřehlednými scénami a hlavně… hlavně tam opět o nic moc nešlo.

Stylově autorka sice nepokročila, ale ani si nepohoršila. Drží se svého teplého místečka v kamrlíku béčkové literatury a užívá si to. Byť je „dílo“ staršího ražení, naivita z něj jen kape, ale to se prostě také očekává. Proč je ale její série u nás tak rozkouskovaná, to doteď nech… Počkat, on je to vlastně marketingový tah a ne snaha přimět mladé dívky, aby začaly s literaturou. Tak to pak ano. Ach jo. Chtěla bych takové knihy hodnotit lépe, ale to bych se musela naučit sama sobě lhát.

VeverQa
21.10.2012 5 z 5

Nevím, co se na té knize většině z vás nelíbí. Je to nejlepší díl, konečně tam neotravuje Stefan a Damon má větší roli. Fakt nechápu, co je na ní zlého. Podle mě je boží :P

upíři pro dospívající mládež (young adult)

Lisa Jane Smith
americká, 1965