Únos čtvrté princezny

Únos čtvrté princezny https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42776/mid_unos-ctvrte-princezny-UiG-42776.jpg 4 269 61

Princezna Taoshira a princ Ramil mají z vůle vládců svých zemí uzavřít výhodný sňatek. Ani jeden není nadšen, protože už při prvním setkání k sobě cítí silné nesympatie. Osud je ovšem svede dohromady prostřednictvím společného nepřítele. Oba jsou uneseni a budou muset překonat vzájemnou nenávist, aby unikli celé řadě nebezpečí, která je na útěku čekají. Kniha nabitá akcí, souboji, honičkami i romantickou láskou od význačné britské autorky.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

Dragonfly , 2008

DracoMalfoy
16.01.2018 5 z 5

Kniha byla moc pěkná, akční i vtipná. Za mě fajn.

erulka
13.11.2017 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Skládám poklonu autorce, že dokázala velmi zajímavý a napínavý děj vměstnat do jedné knihy. Jen jsem z titulní obálky čekala teda daleko větší nenávist mezi Tashi a Ramilem, přišlo mi, že šlo pouze o počáteční nevraživost, jelikož je oba nutili do toho, co sami nechtěli udělat. Kniha se mi líbila a určitě stála za přečtení.

šneki
14.09.2017 3 z 5

Čtivost této knize rozhodně nemohu upřít, proto jsem ji také přečetla velmi rychle. Události probíhají velmi rychle a vše je pěkně nacpáno do jednoho dílu, což by mnoho autorů neudělalo. Bohužel mě místy mátly změny v postavě, která vypráví. Je to zkrátka jednohubka.

andrea4315
07.07.2017 5 z 5

Asi poprvé, co jsem narazila na fantasy popisující zajímavý nový svět a přitom se vešel do 1 knihy. Takže kdo už je unaven z nekonečných sérií, nebo chcete zjistit proč tolik lidí rádo fantasy, ale nemáte sílu na tisíci stránkové příběhy rozdělené minimálně do 3 knih, než se doberete ke konci, tak tohle je dobrá volba.

Brunnetka
17.06.2017 5 z 5

Knihu jsem si koupila hlavně díky recenzím tady a nelituji!! Krásný a poutavý příběh plný napětí i lásky. Musím říct, že jsem se i zasmála....správný příběh s "happy endem" :-)

NikolP.
14.03.2017 5 z 5

Nemám slov! Nádherný děj i zpracování...
Tato kniha obsahuje vše co má taková správná knížka pro dospívající mít! Dobrodružství, drama ale i lásku.
Julia píše čtivě a nic neprotahuje ani nic zbytečně nekrátí. Musím moc pochválit! Doufám že najdu podobnou knihu stejné kvality! :)
Vřele doporučuji!

Tenebien
01.03.2017 5 z 5

Tuhle knížku mi doporučila ségra a já jsem fakt ráda, že jsem si ji přečetla. Vtáhlo mě to do děje a nemohla jsem se odtrhnout. Bylo to takové roztomilé a oddechové čtení, které doporučuji každé romantické (fantasy) duši.
Jen si nejsem jistá, jestli je mých 5 hvězdiček férových i k Sedmi království 2 a 3, které jsem si moc užila před tímhle... asi jim taky přidám, aby na tom byly knihy stejně. :D
Teď se jdu vrhnout na druhý díl z tohoto prostředí a doufám, že někdy vznikne film. (Na co v tom Hollywoodu jako myslej? Tohle už mělo být natočené!)

zuzca.h
02.01.2017 4 z 5

V knihovně jsem si jí půjčila úplně náhodou a rozhodně nelituju. Zajímavý příběh, děj hezky plynul bez zbytečných zádrhelů. A Tashi se nakonec ukázala jako statečná princezna nacož ze začátku moc nevypadala. A z protivného Ramila se nakoec taky stal chlap. Rozhodně doporučuju je to taková příjmená oddechovka která vás chytne.

Chytuš
17.12.2016 5 z 5

Na začátku hned musím přiznat, že se mi do knížky moc nechtělo - v knihovně jsem jí našla v sekci knihy pro děti od 10 let, no a ta obálka chuti do čtení taky nepřidala.. Navíc český název je podle mého názoru taky mimo, ale asi překladatel usoudil, že pouhý překlad z anglického originálu by nebylo tak "cool" pro mladé čtenáře.. Tím ale všechny moje výtky končí. Moje obavy se rozplynuly po přečtení pár stránek a děkuji Bohu (nebo Bohyni :-)), že jsem jí nešla vrátit nečtenou! Vymyšlený svět je prostě famózní, taková středověká fantasy, se vším, co k tomu patří. Příběh byl něco mezi pohádkou a Hrou o trůny - nebyl až tak drsný, ale rozhodně žádná naivní dětská pohádka.. Tashi je sice křehká, ale rozhodně ne ufňukaná princezna, Ramil je sympaťák, romantiky umírněně, zato pár drsných soubojů, jedna velká pijatika a pár narážek jakže to mezi těmi kluky a holkami chodí :-) Hrozně moc mě bavily jednotlivé světy a jejich rozdílnosti, styl života a pojetí náboženství. U knížek se mi moc často nestává, abych si říkala, že by jim slušelo filmové plátno, ale tady by to při správném zpracování byla pecka! Rozhodně doporučuji!

bookworm_plants
13.11.2016 5 z 5

Od téhle knížky jsme moc neočekávala, nějak mě ani nenadchla.
Postavy byly celkem sympatické a zamlouvaly se mi. Dobře bylo i vymyšlené prostředí a země. Příběh byl sám poutavý... dobrodružství to tam bylo ale, chtělo by to více napětí. Místy to bylo takové až pohádkové...
Ale takových 4,5 hvězdiček..

MiaCooperová
11.08.2016

Bože, tak báječná kniha!! Už vím, že ji prostě musím mít, od té doby, co jsem viděla jen její obrázek!!:D

Ria.
24.07.2016 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla asi před pěti lety a je to jedna z těch, kterou si opravdu zapamatujete. Vtáhne vás do děje už v první kapitole, celý příběh je neskutečně promyšlený do každého detailu, všechno dává smysl a nic není navíc. Moc ráda se k ní vrátím.

RosaLucis
29.05.2016 5 z 5

Neuvěřitelně promyšlený příběh který mě nikdy neomrzí. Přesto že jsem knihu četla už potřetí, příběh jsem hltala jako kdybych ji četla prvně. Toto je má nejoblíbenější kniha.❤️❤️❤️

cukrovka
08.04.2016 5 z 5

Skvěle napsaná knížka. Není to jen romantika, také je tu popsán střet rozdílných kultur a náboženství. TOuha po ovládnutí světa a boj za svobodu. Problém který se týká i dneška.

Samira
15.02.2016 5 z 5

Dokonalost sama, čekala jsem skvělé čtení od oblíbené autorky a dostala několikanásobně více!!!
Jiní autoři by vyprávění takového rozsahu rozdělili do několika knih, a stejně by se jim nepodařilo sdělit tolik jako autorce v této jedné.
Ačkoli anotace hlásá láska mezi nepřáteli, jen velkou lásku od příběhu nedostanete, i když ta je výjimečná. Naopak se ocitnete přímo na bitevním poli a že to bude bitva za svobodu vskutku velkolepá a také stejnou měrou krvavá.
Kniha si získala můj obdiv a řadím ji k tomu nejlepšímu, co jsem v žánru, kdy četla.
Nádhera!

Doporučuji!!!

alwa
04.02.2016 5 z 5

Kniha se mi libila, jee to hezky propracovane a take se mi libilo, jak Taoshira behem poute dospela. Jen ze zacatku jsem se do toho nejak nemohla zacist, ale pak jsem to precetla jednim dechem. Vecinu postav jsem si oblibila, krome Junis a hlavniho zaporaka a take dvou neprijemnych princezen. Celkova kultura Mesicniho srpku byla strasne upjata a bylo dobre, jak se Tashi zmenila. Za me 4,5 hvezd

morpyth
06.08.2015 5 z 5

Tady je težké cokoli říct. Knížka je svěle napsaná, takže ten dokonale promyšlený svět, pocity jednotlivých postav a jejich myšlenkové pochody vám skoro ožívají před očima. Sice takové pohádkové fantasy, ale co???
Příběh nikde nedrhne, chování postav je přirozené stejně jako jejich duchovní vývoj - především samotné Tashi. Jinak pokud se mám vyjádřit ke všem postavám, jsou takové černobílé - není to myšleno zle, pouze říkám věci jak jsou. Víte, kdo je hodný a kdo zlý, už od prvního okamžiku, kdy se s ním seznámíte. Nemyslím, že to je na škodu. Ne tady.
Věříte každému slovu, které autorka napsala. To, že knížka není na díly a celý příběh je v jednom vydání pro mě znamená jedině plus.
Pro odpočiněk super knížka. Zaujme, překvapí a hlavně nezklame.

Vianescee
12.07.2015 5 z 5

Výborná kniha, která mě zaujala především vytvořenou kulturou. Líbil se mi nápad autorky na takový vymyšlený středověk. Hlavní postavy jsem si oblíbila. Kniha se četla velmi dobře a myslím, že to nemá chybu. Nesouhlasila jsem moc s přísností na ostrovech, když se Taoshira vrátila, ale konec byl skvělý. Rozhodně můžu doporučit k přečtení.

Roselunda 1928
16.06.2015 4 z 5

Rozhodně nelituju toho, že jsem si to přečetla. Moc hezký příběh. Ale pojďmě se na to podívat blíž.

- Tashi jsem si oblíbila. Nebude mou nejoblíbenější hrdinkou, ale neštvala mě a moc se mi líbilo, že se nevzdala své víry. :)
- Ramila jsem si oblibovala díl. Zhnusilo mě jeho počáteční chování k princezně a nechápala jsem, jak může osmnáctiletý kluk brečet v objetí šestnáctileté holky :D no jo, trošičku přeháním, ale bylo to.... dost nezvyklé :D Ale celkem fajn kluk :D
- Gordoc je zlatíčko :D
- A Tenzlákjehožjménosinevybavuju? Co k němu říct...

Co se mi líbilo?
- To, jak se Tashi chovala v zajetí, by se dalo snadno převést do života normálního křesťana :)
- Ten příběh sám o sobě.
- Krásně promyšlená kultura různých zemí. Mě to uchvátilo.
- Chování Druhé princezny :)
- A celkem neošklivá obálka, i když ta holka vypadá jak barbína.

A co se mi nelíbilo?
- Trochu mi tam vadila ta bohyně, a taky ten Holin nebo kdo.
- Propracovanost. Ramilův a Tashin vztah se mohl rozvíjet lépe.
- Ten konec. Jako, hlavní hrdinové udělají největší rozhodnutí svého života, které je hrozně odfláklé, a autorka to ukončí větou: "Neměla bys vrátit tu košili jejímu pravému majiteli?" nebo jak to je? Já chci ještě nejmíň deset stran a epilog! :D
- A hlavní mínus: čtivost. Kolikrát jsem nevěděla, co se na dané stránce píše. To je velká škoda.

Takže, 3,7* a kdo taky měl od strany 41 na mysli starý vtip: "Když Bůh stvořila muže, tak jen žertovala!" , tak ať dá palec nahoru :D

Linu
17.04.2015 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem zatím četla. Nemám slov.

víra první láska dobrodružství

Julia Golding
anglická, 1969
2013  79%Najít Sky
2010  88%Únos čtvrté princezny
2008  80%Zlatá jehla aneb Dobrodružství mezi světy

Kniha Únos čtvrté princezny je v