Úniková hra

Úniková hra https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430544/bmid_unikova-hra-3nh-430544.jpeg 4 221 81

Vincent, Jules, Sylvie a Sam jsou ambiciózní a úspěšní investiční bankéři, dokonale přizpůsobení životu na Wall Street, kde se hraje hra plná úskoků a zastrašování. Jediné, na čem záleží, jsou peníze, a kdo se chce dostat až na vrchol, musí být ochoten pro to udělat cokoliv. Jednoho dne dostanou všichni čtyři pozvánku na teambuildingovou akci, ze které se vyklube úniková hra. Brzy se ocitají v temném uzavřeném prostoru, ve kterém začnou vyplouvat na povrch temná tajemství. Největší záhada, kterou v téhle hře musí vyřešit? Co se stalo se Sarou Hallovou! Tady veškerá zábava končí. Tohle je boj o přežití.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

The Escape Room , 2018

Lena79
08.08.2022 4 z 5

Pod názvem knihy jsem si představovala úplně jiný příběh. A na ten jsem se těšila, dostalo se mi úplně něco jiného. Ale co, četla jsem o vztazích, kdy jakmile se jedná o peníze jde vše ostatní stranou. Konec knihy mi přišel trochu přehnaný, ale je to kniha, tak to beru.

Keporkakyně
25.05.2022 5 z 5

Mám seznam knih, které chci přečíst, a podle kterého si tituly vyhledávám v knihovně. "Úniková hra" v mém seznamu není, takže byla náhoda, že jsem na ni narazila. O to víc jsem nečekala, jak mě bude bavit - je fakt výborná. A to dokonce ani nemá "kolečko kvality", že se jedná o světový bestseller (což bývají popravdě kolikrát hrozný hovadiny).

micha-ella
14.05.2022 2 z 5

Tak především - tohle vůbec nebylo o únikové hře, aspoň ne takové, kterou jsem čekala. Číst o bohatých bankéřích a křivých charakterech mě nebaví a ještě to bylo celé krajně nereálné, takže pro mne ztráta času.

SynD
11.05.2022 3 z 5

3 a 1/2*

žánrové pochutnání!

playada
30.03.2022 4 z 5

Já mám ráda, když je pomsta sladká... Ale musí být alespoň trošku uvěřitelna. Což v tomto případě není ani trochu. Je to takový James Bond. Připadala jsem si autorkou lehce podvedená. Snad si nemyslela, že jí to zbastim ?

Pavlína2019
29.03.2022 5 z 5

No tak - pecka! Jsem ohromně nadšená.
Je pravda, že stránky se obrací samy.

Také je pravda to, že prostředí, kde se děj odehrává vůbec nevyhledávám, nepřitažlivé je v knize, ale i v životě.

Kniha je ale napsaná ohromně čtivě, napínavě, i když jsem měla kolikrát nervy na pochodu, soucítila jsem s hlavní hrdinkou a nesmírně mě štvaly ty ostatní odporné povahy.

Jsem ráda, že má právě takovýto konec. To mě nadchlo - všem pěkně po právu.
Netušila jsem, že jsem tak pomstychtivá, :-)
Za mě - jsem opravdu nadšená. A všem doporučuji!

Magdyla.8
23.03.2022 4 z 5

Kniha mě překvapila tím správným způsobem. Očekávala jsem escape hru z výtahu a dostala jsem poměrně psychologické drama vztahů ve firmě, která má velmi vysoké cíle. Bohužel konec byl příliš utažený za vlasy a nereálný jako z nějaké bondovky, proto hvězda dolů. Nicméně mě příběh velmi zaujal a pohltil, takže se těším na další knihy od autorky.

Jiho226
19.03.2022 3 z 5

Téma únikových her nabízí široký prostor pro krimi náměty. Čekala jsem tedy mnohem více napětí, které se ale bohužel téměř nekonalo.

Comelye
21.02.2022 3 z 5

Od knihy jsem čekala trochu něco jiného, ale nakonec mě bavila. Zajímavý děj o životě bankéřů z Wall Street a dvě dějové linie. Hodnocení jsem chtěla dát vyšší, ale ten konec...trochu přitažené za vlasy.

JaKa1974
18.01.2022 5 z 5

Kniha se četla dobře. Dvě linie byly krásně propojeny a postupně se všechno spojovalo a vysvětlovalo.

shadowhunter06
01.11.2021 3 z 5

Od knihy jsem upřímně očekávala trochu více krimi příběhu a trochu méně finančních problémů a celkově bankéřství. Rozhodně nejzajímavější byly dvě prolínající se příběhové linie, jejichž propojení mě zaujalo. Když už jsem se do knihy začetla, nemohla jsem se odtrhnout, ale rozuzlení pointy mě maličko zklamalo, jelikož jsem čekala více šokující odhalení.

Janeee
24.10.2021 3 z 5

Nenadchla, ale ani neurazila... Kniha průměrná....

Pavlina50
13.10.2021 5 z 5

Kniha byla úplně něco jiného, než jsem s ohledem na jasný název a anotaci očekávala. Nejdřív mě to trochu zklamalo, ale když jsem se od této představy oprostila, našla jsem napínavý a čtivý příběh o jedné pomstě ze světa velkých peněz, bankéřů, finančních machinací, podvodů a intrik. Byla to vcelku klaustrofobní záležitost, při představě, že bych se ocitla tam, kde postavy této knihy, cítím vcelku nepříjemné brnění po těle.
Konec byl sice dost přitažený za vlasy, protože naprosto popřel celý drsný profesní život mezi žraloky na Wall Street, jak byl v průběhu knihy od Sary popisován. Myslím, že to tu skvěle navozenou atmosféru „shodilo“ a knize ublížilo. V přeměnu vcelku obyčejných lidí v naprosto vše schopné supermany prostě nevěřím. Ale přesto se nad tím tentokrát povznesu, přihmouřím obě oči a pět hvězdiček ponechám, protože čtivost této knihy byla pro mě opravdu vynikající.

Basta1912
25.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Kniha mi byla opakovaně doporučena, moje očekávání ale rozhodně nesplnila. Děvče, sotva po škole, které vydělává před i po propuštění ze Stanhope tak málo, že si nevydělá ani na vlastní byt, má rázem peníze na plastiku a na falešné doklady a dokonce ví, koho za tím účelem oslovit. Náhle ovládá speciální aplikace (snímání rohovky, dálkové ovládání výtahu atd)... To je při nejlepším velmi málo uvěřitelné. Pasáže z výtahu jsem byla v pokušení přeskákat a ve finále bych vlastně o nic nepřišla. Možná pěkná předloha pro film, nebo spíš epizodu seriálu Jake & Tlusťoch, ale jako knížka - průměr.

maximus13
18.08.2021 4 z 5

U knihy jsem se bavil moc dobře. Nebyla to detektivka, takže náznaky kdo to celé zorganizoval mi nevadily. Je opravdu šílené, jak se lidé honí za penězy. A čím více peněz (a tím myslím hodně, hodně peněz), tak jsou jejich charaktery pokřivené jako paragrafy. Navenek ochotně spolupracující kolegové, kteří vynikají každý v jiné oblasti, neboť jim vzájemná spolupráce přináší těch hodně, hodně peněz. Ale v knize je naprosto fantasticky popsaná změna chování všech osob poté, co se všichni najednou nahlas dozví výši svých ročních odměn. Už jenom proto stojí za to si tuto knihu, jako psychologickou sondu do lidského podvědomí, kde sídlí závist přečíst.

Nikychlupova
15.08.2021 4 z 5

Kniha byla suprová moc mě bavila a super se četla. Dávám čtyři hvězdičky.

ilovebook88
24.05.2021 5 z 5

Wau.. Kniha sa mi moc páčila škoda, že som si prečítala jeden spoiler, ale aj tak to stálo za to..

evilunicorn
17.05.2021 3 z 5

Naprosto průměrný a předvídatelný thriller..

Rania
16.05.2021 4 z 5

Hodně příjemné překvapení, nečekala jsem nic extra. Četlo se to dobře, má to spád a dobrý konec. Doporučuji

Dandy1
17.04.2021 5 z 5

Moc jsem neočekávala a byla jsem příjemně překvapená. Autorka dobře vystihla atmosféru ve firmě, i povahy lidí, kteří se honí jen za penězi.