Unesená dědička

Unesená dědička https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534035/bmid_unesena-dedicka-65ed1cf1c6e11.jpg 4 206 38

Podsvětí Chicaga série

< 2. díl

Nessa Griffinová vede osamocený život. Je citlivá, jemná a nemá v mafiánském impériu své rodiny žádnou roli. Zápasí s uznáním jak doma, tak ve vysoce soutěživém prostředí baletní školy. Mikolaj Wilk je nejkrutějším gangsterem v Chicagu. Jeho adoptivní otec ho zachránil z varšavských ulic, ale zanedlouho poté zemřel rukou rodiny Griffinových. Mikolaj touží po pomstě, Nessu unese a drží ji jako rukojmí ve starobylém gotickém sídle. Zatímco ale plánuje zničit všechno, co je jí drahé, nevědomky ho do sebe vtáhne baletčina nejnovější choreografie. Nessu vzrůstající napětí mezi ní a jejím únoscem děsí čím dál tím víc a začíná se ztrácet v temné baletní pohádce, která se víc a víc podobá jejich měnícímu se vztahu. Dokáže Nessa objevit muže skrývajícího se za maskou netvora? Nebo to bude její poslední tanec?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Stolen Heir , 2020

Ála1968
20.03.2024 4 z 5

Mafiánskou romantiku miluji a první díl byl úžasný.Tady bych řekla,že to trošku drhlo,ale přesto se mi to líbilo

Lofda
20.03.2024 4 z 5

První díl mě bavil moc a ani tentokrát nejsem zklamaná a doufám, že se dočkáme i dalších dílů.. Je to typická pohádka pro velký holky, od této literatury nečekám nic víc, čte se to v podstatě samo a nad reálností ani moc nepřemýšlím. Jen ty erotické scény možná stačilo jen naznačit ;-) Nebo vylepšit překlad??

Papimami
15.03.2024 1 z 5

Bylo to nudné, nezajímavé, prvoplánové. Žádný průběh ani vývoj vztahu hlavních postav, prostě lusk sex. A stejný vývoj mají i hlavní postavy. Mafián je mafián jen tím, že to autorka napsala a má pár barů a ona je dcerku mafiána bez známek vlivu rodiny. A ukájení polštářem ? To bylo fakt vzrušo!
Evidentně jsem četla jinou knihu než ostatní.

pavlikova9332
14.03.2024 5 z 5

Perfektní napínavý příběh těším se na další díly

Tess61
13.03.2024 4 z 5

Krásně psané jako první díl, za mě musím říct, že se mi první díl líbil daleko víc. Ve druhém díle mi neseděla postava Lisy musím přiznat že mi dost lezla na nervy ale jinak krásný příběh skvěle napsaný a velmi čtivý.

Jita160
13.03.2024 4 z 5

Po předešlé knížce je toto slabší odvar z mafiánského světa ale, rozhodně ne horší.
Sociopat toužící po pomstě ,unáší rozmazlenou ,naivní a opečovávanou baletku.
On má všechnu moc světa ,ona je vyzbrojená knihami ,šaty a baletními špičkami.
Miko jí unesl a Nessa mu ukradla srdce. On byl do té doby vnitřně mrtvý, nedýchal ,nebilo mu srdce nic necítil a na ničem mu nezáleželo.
Její nevinností ,laskavostí a vášní ,kterou vyjadřovala baletem mu pomulu roztávalo srdce.
Přitahovala je magická síla ,které už ani jeden nedokázal vzdorovat.
Určitě příjemná pohádka pro dospěláky o zvířeti a krásce, která se krásně četla.

Katebe
11.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Tento díl se mi líbil o malinko víc než ten první.
Nessa je nejmladší dcerou irské mafie. Od rodinného podnikání se drží nejdál co to jde. Studuje vysokou a věnuje se baletu. Je to hodná, čistá duše, stydlivá a jemná bytost.
Miko je netvor se vším všudy. V prvním díle jsme byli svědky smrti Řezníka, Mikova otce. Teď Mikolaj netouží po ničem jiném než po pomstě. Chce zničit nejen rodinu Griffinů ale i rodinu Galo. Prvním krokem je unést miláčka rodiny Nessu.
Líbilo se mi, že na rozdíl od předchozího dílu, byl vývoj vztahu mezi Nessou a Mikem postupný. Ze začátku se nenáviděli a neviděli na sobě téměř nic dobrého. Postupně se objevují chvíle, kdy se přitahují jako magnety, ale stále je tam nenávist. Až si nakonec uvědomí, že se nenávratně změnili.
Osobně mi povaha Nessy moc neseděla. Od mafiánské dcerky očekávám aspoň nějakou vyřídilku. To že se ani slovně nebránila mě neuvěřitelně štvalo.
Nicméně se příběh moc hezky četl. Provázání s baletem bylo moc příjemné a tvorba adaptace Krásky a zvířete do děje krásně sedla.
Jediná věc, která mi přišla líto, bylo rychlé vyřešení ruského problému.
Každopádně na další díl se moc těším. Doufám, že se brzy dočkám dílu s Rionou, protože miluji silné ženy. Ale pokud se nemýlím, tak nás před ní čeká díl s Nerem a poté s Dantem.

KatieKuli
11.03.2024 4 z 5

Chicagu vládne irská, italská, polská a ruská mafie. V prvním díle se svatbou spojí irská a italská část. Ve druhé části se Mikolaj snaží pomstít smrt svého "otce", vůdce polské strany. Nessa je jen ideální návnada, nejmladší z rodiny, opečovávaná holčička, sladká baletka, která se do rodinného byznysu nemíchá, vlastně stojí jak nejdál to jde a snaží se předstírat, že o ničem neví. Ideální kořist pro netvor jakým je Mikolaj. Tam kde nejprve Mikolaj vidí u Nessy jen slabost, naivitu a poslušnost, postupně zjišťuje, že je to laskavost, inteligence, ale také vytrvalost a ochota pomáhat a dělat radost druhým. Z celého vývoje situace se svou zajatkyní je zaskočen, protože už dlouho nic takového nezažil a hlavně už dlouho vůbec nic necítil.
Variace na pohádku kráska a zvíře. První díl hodnotím lépe, byl od začátku velmi akční a ústřední dvojici poháněla nenávist až k lásce.
Druhý díl je spíše o strachu a poznání (a to jak Nessy, tak Nikolaje).

Zomy
11.03.2024 3 z 5

Knížka se čte dobře a na zbytek série se těším, to ne že ne.
Ale Unesená dědička je tak maximálně lepší průměr, žádná bomba to není. Pro mě je tu nevyužitý potenciál, kdy Nessa u Mikolaje dlouho bydlí a mohl by se tu pozvolna rozvíjet jejich vztah, ale do dvou čtvrtin knihy zůstávají v podstatě cizími lidmi bez větší interakce. Jejich zamilovanost je pak už jak z rychlíku. Za mě tak 3,5 hvězdy.

Andrejka91
10.03.2024 5 z 5

Tento díl se mi líbil ještě víc než předchozí. Tady krev doslova stříkala na každé stránce, bylo to napínavé a dramatické.
Nedá se popřít, že je příběh inspirovaný pohádkou Kráska a zvíře.
Erotické scény nejsou úplně stoprocentní, je tu prostor pro zlepšení. Naprosto mi vadí použitá slova "vulva" a "děložní čípek" ale v tomto díle to nebylo tak časté, takže se to dalo překousnout.
Snad se brzo dočkáme dalšího dílu.

Dela90
10.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Nessa je nejmladší dcerou mafiánské rodiny Griffin. Když jednoho večera záhadně zmizí, je unesena. Aby se díky ní mohl Mikolaj pomstít za smrt svého otce. Miko drží Nessu ve starobylém sídle jako rukojmí. Ačkoliv se Nessa ze začátku vzpouzí a nechce jíst, posléze si na své vězení zvykne a začne naplno trénovat balet. Mikolaj se mezitím snaží zničit celou její rodinu a přátele.

Jenže najednou na sebe Ti dva začnou koukat jinak, než jen jako na netvora a vězenkyni. Dokážou si uvědomit co je přednější, touha, láska nebo pomsta?

“Jsem jako dřevo a on jako sirka. Nezáleží na tom, jak moc se rozhoříme - nikdy se své touhy nezbavíme.

Na knihu jsem se moc těšila, protože první díl byl naprosto skvělý. Nessa mi přišla ze začátku strašně pitomá, no jo holka, z mafiánské rodiny, která je vlastně obyčejná. Mikolaj naopak byl ten správný bad boy, o kterém chcete v knize číst. Trošku mě mrzelo, že nebyla více zmíněna jeho minulost. Přitom Nessa mu toho o sobě řekla spoustu.

“Je zároveň krutý a něžný. Jeho tetování je jako brnění, které nemůže nikdy sejmout a na němž se nachází pár nepatrných zranitelných míst - jeho tvář a ruce jako jediné odhalují, kým kdysi býval.

Postupem příběhu se z nevinné holky stala všímavá žena. Text je je proložený polštinou, která je však přeložena - což je za mě plus.

O akci a nebezpečí tady není nouze, měla jsem trošku problém se zorientovat ve všech jménem početné rodiny. Je fajn, že se zde potkáváme ještě i s Aidou a Callumem.

Žhavějších scén bych tedy uvítala daleko více. Přišlo mi, že se do sebe zamilovali nějak snadno. Tento díl se spíš pořád točil okolo podsvětí mafie Chicaga.

Za mě dobré, temné, místy pikantní, ale ne tak dobré jako první díl.
Co musím pochválit je ta krásná obálka a taky moc hezké citace v knize.

“Byla jako zurčící potok třpytící se na slunci. Její voda je ale každým dnem hlubší a stává se s zní jezero a nakonec i oceán.

Matri
10.03.2024 4 z 5

Oproti predošlej časti som spokojná o čosi viac!
Hlavne postavy, ani jedna nie sú síce celkom po mojej chuti, ale prekvapivo mi nevadili. Nessa je až detinsky naivná a človek by ani nepovedal, že je súčasťou mafiánskej rodiny. Nemám moc rada tento typ hlavných hrdiniek, ktoré sú krehké, slepé k okoliu a až moc dôverčivé, ale Nessa si ma akosi získala a s Mikolajom vytvorili pre mňa sympatický pár. Nemám výhrady k ich vzťahu, práve naopak, prišiel mi celkom kúzelný a rozprávkový (presne ako evokuje celá kniha - ako Kráska a Netvor).
Touto druhou časťou si ma trošku viac získava aj celá séria a pokračovanie si opäť prečítam ;-)
Tentokrát slabšie 4*

"Nevadí mi, že ze mě udělala Netvora. Ve skutečnosti se to docela hodí – tu noc jsem byl jako divoké zvíře. Chtěl jsem ji roztrhat na kousky a celou ji spolknout. Téměř jsem neovládl svou touhu po ní."

Raislin
09.03.2024 2 z 5

Příběh je absolutně nereálný až bohužel pro mě směšný. Ani nemůžu říct, že by mě bavil. Hlavní hrdinové mi nejsou sympatičtí. Jediné co se mi na knize líbí je styl jakým je psaná.

Bryel
09.03.2024 3 z 5

„Nic na ní nenaznačuje sílu.
Nikoho by nedokázala zastrašit. Ale je... fascinující.
Jako úryvek hudby, který se vám zaryje do paměti a neustále se v ní opakuje. Čím víc ho slyšíte, tím víc se ho nemůžete zbavit.“

Unesená dědička mě úplně nenadchla. Na mafiánské scéně Chicaga se krom Irů a Italů blíž seznámíme s Poláky, kdy jejich vůdce Mikolaj unese miláčka rodiny znepřáteleného klanu Nessu. Vcelku se mi líbilo i to lehké zakomponování Krásky a zvířete.
K čemu ale mám výhrady především, jsou málo psychologicky propracované postavy a absence marginálních posunů ve vývoji jejich vztahu. V jednu chvíli se na sebe nemohou ani podívat, v druhé se po sobě vrhají. Nebudu poukazovat na konkrétní nelogičnosti v ději, ale vnímala jsem jich nějak dost, což nikdy není dobré znamení.
Ne že by kniha byla zlá, je rozhodně čtivá, ale v poslední době jsem měla v ruce mnohem lepší mafiánské dark romance.

0197
06.03.2024 5 z 5

Tak tahle mafiánská série se skvěle rozjíždí. Snad bude brzy další díl.

Nessa se do mafiánských aktivit své rodiny vůbec nezapojovala. Byla mladá, věnovala se baletu a byla takové to zlaté dítě (ale nerozmazlená). Měla laskavou povahu a každý si ji za krátko oblíbil.

Mikolaj byl oproti tomu drsný gangster se smutnou minulostí, který měl v plánu pomstít svého otce. Zpestřením byl jeho vzhled. Byl hubený, neopálený a plavovlasý, což se často nevidí.

Asi to bude znít divně, každopádně obou ten únos prospěl. Nessa si zvykla jak na Mikolaje tak i na nové prostředí a tato kombinace ji inspirovala k nové choreografii. I Mikolajovi se začala jeho malá baletka dostávat pod kůži a začal se pomalu zamilovávat. I když ji v celém domě neustále sledoval, nikdy se k ní nechoval hrubě ani násilnicky.

Oproti prvnímu dílu se tu zlepšil překlad intimních scén, kterých tu bylo tak akorát a byly vydařené.

Osobně bych uvítala, kdyby mezi nimi bylo ještě více interakce, třeba další večeře a ták. Jinak si ale nemůžu stěžovat, přečetla jsem to skoro na jeden zátah.

4,5*

- únos
- gotické sídlo
- protiklady
- menší věkový rozdíl (7 let)
- polská, ruská a irská mafie
- oba pohledy
- kráska a zvíře vibes

Fidibus
01.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Za mne ještě lepší než předchozí. Ufňukaná baletka Nessa, která se v zajetí promění, najde a zamiluje, a zdánlivě nelítostný mafián Mikolaj se svým tajemstvím. A balet Kráska a zvíře... Jejich vzájemná přitažlivost roste a vede ke konfliktu mezi mafiány a překvapivému rozhodnutí Mikolaj a pak Nessy. Závěrečná akční scéna se dá očekávat a svatba jako taková tečka. Je to plné napětí, citů, mafie, bojů i lásky, za mne uvěřitelné, byť zmíněná pohádka.
Doporučuji a těším se na další. Chválím i styl obálek knihy.

KajinaH722
01.03.2024 4 z 5

Další kniha na téma mafie, násilí, únos, napětí, jiskření, chemie a touha. Je to nenáročná oddechovka, která neurazí. Kniha patří mezi ty slabší,co jsem kdy četla. Tím,že je kniha jen z 280 stran,tak je příběh trochu zrychlený, takže se to četlo dobře a snadno.

Lucie.285
25.02.2024 5 z 5

Další díl z mafiánského prostředí. Tentokrát zde máme Nessu, nejmladší členku rodiny Griffinů a potom Mika, který to neměl v životě jednoduché a od začátku jsem k němu měla pochopení. Po několika letech se stal hlavním bossem polské mafie a má v plánu se pomstít a jako prostředek mu má posloužit právě Nessa - nevinná 19 letá holka, která miluje balet, sice pochází z rodiny mafiánů, ale je to jeho pravý opak. Máme zde: hate to love, únos, zakázána láska a age gap (7 let). Knihu nešlo odložit. Opět je příběh vyprávěn z obou pohledů a objevují se zde i Cal s Aidou. O napínavé a žhavé scény nebylo nouze. Těším se na pokračování a že je na co se ještě těšit.

Sophie Lark
americká