Unesená

Unesená https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/5685/bmid_unesena-crb-5685.jpg 3 158 39

Osmnáctiletá Karla Winklerová nebyla nikdy pověrčivá. Když ale v pátek třináctého března nasedala ráno do vlaku mířícího do Kroměříže, netušila, že se ten den ze školy domů již nevrátí a pověstná třináctka se pro ni málem stane osudnou. Kamarád Roman, kterého do té doby pokládala za svého dobrého přítele, spolu s bratrem a dělníkem z Ukrajiny zosnovali plán, jenž je měl přivést k finanční částce, kterou za každou cenu, a to i za cenu Karlina života, potřebovali získat. Rozhodli se proto Karlu unést a po jejích rodičích požadovat vysoké výkupné. Dívka prožila hrůzné chvíle a vytrpěla si své, uvězněná na ukrajinské ubytovně ve městě Holešov. Ani po počátečním šoku a beznaději se ale nemínila smířit s osudem neexistující budoucnosti a rozhodla se bojovat...... celý text

JancaMia
16.12.2018

Četlo se těžko a chvílemi jsem musela odkládat, hlavní hrdinky je mi líto, nicméně nedokážu přesně popsat co ale něco mi na této knize nesedělo možná nedotaženost a místy příliš neuvěřitelné .. proto nehodnotím .. o průměru nemůže být ani řeči ale vyloženě brak taky ne .. jen nedokážu zařadit

niki-chan
18.08.2017 3 z 5

Příběh určitě zajímavý, hlavní hrdinku obdivuji za statečnost, ale... Karlino chování bylo místy na úhoz. Mužské postavy byly veskrze vadné včetně těch, co měli být ti dobří, tak jsem z toho dost rozčarovaná.

Hebrey
05.02.2017 3 z 5

Mám poněkud smíšené pocity. Najedednu stranu nabízí román velice zajímavý, poutavý a napínavý až dramatický příběh. Nicméně i já se musím přiklonit k názoru, že má dost nápadných nedokonalostí. Faktografické chyby odpouštím, ty se v románech mohou. Ovšem autorka si zjevně nevěděla rady s charakteristikou jednotlivých postav. Bylo mi paní autorky až líto, zřejmě nemá štěstí na muže, protože byli všichni mužští hrdinové nervově labilní cholerici se sklony k agresivitě (snad s výjimkou pana Winklera). I v samotném vyprávění děje se několikrát dostala pravděpodobně do úzkých a nevěděla, jak z toho vybruslit - a také, jak do děje někam napěchovat co nejbarvitěji popsanou "postelovou scénu" přestože s dějem moc nesouvisela, zřejmě proto, že dneska je to "in".

Joyce24
14.01.2017 3 z 5

Poněkud zklamání. Po přečtení předchozích knížek od této autorky jsem čekala poutavější čtení.

kika 13
26.07.2016 4 z 5

Smutný román situace pro Karlu nijak zavidění hodná.Plynulé čtení.

28401
09.05.2016 1 z 5

Nic moc. Zklamání. Po přečtení knihy Osudová posedlost jsem si chtěla od této autorky ještě něco přečíst, ale toto nebyla dobrá volba.

orinka3
06.08.2015 odpad!

Nevyzrálá autorka a nevyzrálé knihy. Psáno nevím z jakého popudu, ale kdyby si raději přečetla něco kvalitního, aby měla vzor, mohla by přijít na své chyby. Špatné, je to typický brak. Omylem jsem si to půjčila v knihovně a po pár stránkách odložila, nevěříc vlastním očím.

Michaela91
15.06.2015 3 z 5

Knížka byla zajímavá možná pro mě i tím že bydlím ve stejném kraji... Četla se dobře je pravdou, že více mě bavily Karliny vzpomínky než únos.

ritz
22.07.2014 4 z 5

První knížka, kterou jsem od autorky četla a úplně mi vyrazila dech. Přečetla jsem později i další, ale tato mě "dostala".

c.svetlana
05.10.2013 4 z 5

Cetlo se mi dost tezko, vubec to nebyl ten styl, na ktery jsem od autorky zvykla. Tusim je to ale inspirovano jejim vlastnim pribehem, kdy byla sama unesena..asi se o tom spatne pise, kdyz si vylozene nechcete vypsat svoje trapeni, ale udelat z toho i pribeh.

luciasek86
14.09.2013 3 z 5

Tato knížka, mě moc nezaujala četla jsem lepší takové jen oddechové čtení.

Eamerika
16.08.2013 odpad!

Přijde mi jakoby tuto knihu psala 16-letá dívka. Dle mě naprostá katastrofa.

muzka
13.08.2013 3 z 5

Čtivá, ale četla jsem lepší, takové oddechové- dovolenkové čtení.

Juditha
17.04.2013

Kniha jsem bohužel nedočetla, nebyla pro mě dost zajímavá, i když prostředí i příběh,který je založený na pravdě znám. Autorka umí psát i zajímavější knížky,Dobře se mi od ní četly například Manželské okovy

Jitush
16.04.2013 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, i když nebyla tak napínavá, jak jsem doufala.

v.e.v.er.ka
05.04.2013 4 z 5

Knizka byla fajn ale asi jen proto ze vim ze byla zalozena na realite... kdyby byl pribeh fiktivni tak by me tak nezaujala !

petrak
25.09.2012 3 z 5

Kniha mě příliš nezaujala.. místy to bylo spíše nudné čtení :-/

Juditha
14.04.2012

Tato kniha od Kláry měmoc nebavila,.Přečetla jsem ji, ale bylo to čtení spíše na silu než se zájmem.Jiné její knihy se mi ale líbí hodně a čtou se moc dobře

kilometr
31.01.2012 4 z 5

Velmi povedená kniha,kterou jsem přečetl za den.Více se mi líbilo vzpomínání Karly Winklerové,než únos a jeho následky.