Umění života

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nová kniha Zygmunta Baumana – jednoho z nejpůvodnějších a nejvlivnějších sociologů dneška – není katalog umění života ani návod, jak si ho osvojit: za konstrukci životního plánu, za způsob, jakým je život veden, i za jeho výsledek je zodpovědný výhradně a pouze jedinec. Je to znamenitý popis podmínek, za nichž si vybíráme své životní plány, překážek, jež tento výběr mohou omezovat, a vzájemné souhry plánů, náhod a povahy, které ovlivňují jejich realizaci. V neposlední řadě to je také studie způsobů, jimiž naše společnost – tekutá moderní, individualizovaná společnost konzumentů – ovlivňuje (ale neurčuje) způsob, jakým si budujeme a komentujeme své životní cesty....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42321/umeni-zivota-42321.jpg 420
Orig. název:

The Art of Life (2008)

Žánr:
Literatura světová
Vydáno:, Academia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Umění života

Přidat komentář
Terhalta
01.12.2015

Bauman je spíš filosof než spisovatel. Umění života je z velké části podobné Tekuté lásce, myšlenky se opakují, ale pořád je to dobré počtení vhodné k přemýšlení o životě. Ovšem knize hodně škodí, že není rozdělena na malé celky - mnohostránkové úseky u mě vedly k absolutní ztrátě pozornosti. (Tekutá láska se pěkně dělila po cca půlstránkových oddílech a snáze tak ubíhala) Pouze za formu tedy strhávám hvězdičku.

petaSk
28.09.2014

Ačkoliv Bauman očividně tíhne k levici, jeho dílo obsahuje spoustu podnětných myšlenek, které při honbě a pochopení štěstí pomohou smířit člověka se sebou samým. Žádný výrok není stoprocentně pravdivý a úděl jednoho nemusí být údělem druhého, i to lze v Umění života nalézt. Je to útlá knížečka, ale rozhodně to není lehké čtení.

Janek
31.05.2014

Nepůsobí to příliš nadějně, ale - dost na tom bude.


Spolu s touto knihou uživatelé také navštívili:

Hra se skleněnými perlami
Hra se skleněnými perlami
Neumělcům života
Neumělcům života
Petr Camenzind
Petr Camenzind
Lidské, příliš lidské
Lidské, příliš lidské