Umění být zdráv

Umění být zdráv https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432416/bmid_umeni-byt-zdrav-Wul-432416.jpg 4 582 131

Proč neustále roste počet chronicky nemocných lidí? A proč si s těmito chorobami současná medicína neumí poradit? Jak naslouchat signálům těla a napojit se na svou skutečnou podstatu? Jeden z nejuznávanějších představitelů funkční medicíny Jan Vojáček vám ukáže, jak ve vlastním organismu probudit schopnost samoléčby a najít ztracenou harmonii. Umění být zdráv může ovládnout kdokoli – zjistěte, jak na to! Ptala se Věra Keilová... celý text

lucygreen
31.08.2021 5 z 5

Kdybych si za celý život měla přečíst jen jednu knihu, určitě by to byla tahle. Opravdu mi moc pomohla a dokonce působila i terapeuticky v situacích kdy člověku není nejlépe. Je to pro mne vlastně taková bible. Také se mi tu po dlouhé době stalo, jak u knihy už dlouho ne, že jsem ji nechtěla dočíst, aby vydržela co nejdéle. Moc děkuji a těším se na další knihy- má to VELKÝ smysl a život má obrovskou sílu tak mu více věřme a méně s ním bojujme :).

MasterKimi
30.08.2021 5 z 5

Místy dost ezoterické, ale celkově pěkné čtení s tipy, jak komplexně pečovat o své zdraví.

Elea
12.08.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, určitě nabízí mnoho námětů k přemýšlení a k úvahám, co zařadit do svého života.

Regom
06.08.2021 1 z 5

Pan Vojáček určitě dobře vydělává... ale jinak je to jen blábolení. Doporučuju sledovat na Facebooku jeho moudra i "grafiky" - to je vážně k popukání. Očividně našel správnou míru neurčitých pindů, do kterých si lidé rádi projektují své názory a problémy. Sám přitom nebude nejostřejší tužka v penále (a to nemyslím jen kvůli jeho neschopnosti ovládat jazyk český, ačkoli je pan pseudodoktor tak "probuzený", respekt ke gramatice v něm nejspíš nadále dříme). Co dodat? Plakat kvůli tomuto komentáři určitě nebude, pokud by slzu přece jen uronil, může ji setřít nějakou tou bankovečkou.

mss
15.07.2021 5 z 5

Není lepšího pohledu na zdraví než pohledu racionálního. Kéž by každý pracovník ve zdravotnictví přemýšlel stejně jako pan Vojáček. Ale doba je jaká je, a já doufám, že bude stále více odborníků a také zájmu veřejnosti o zdravý pohled na náš život a zdraví.
5 hvězd je málo - bezkonkurenční kniha.

irmag
03.07.2021 5 z 5

Velmi doporučuji každému, kdo chce vzít svůj život zodpovědně do svých rukou. Opravdu skvělá kniha!

tereza8
13.05.2021 5 z 5

Pro mě osobně velice zásadní a pozitivně ovlivňují kniha, která se mi kdy vůbec dostala do ruky. Pan MUDr. Vojáček zde řekl vše důležité. Víc asi netřeba dodávat. Nechť si každý udělá názor sám.

flare
08.05.2021 5 z 5

Zadne velke cteni..ale tomuhle uhlu pohledu na svet fandim..i kdyby jsi vyuzil jen 30% budes se mit jistojiste lepe...

i_vanička
26.04.2021 3 z 5

Hodně jsem váhala, zda knihu vůbec číst. Kladla jsem si otázku, zda může mít přesah oproti obsahu, který pan Vojáček vkládá do rozhovorů s ním. No a teď to vím, číst jsem jí nemusela :). Dokonce ve mě i po přečtení zůstává pocit, že pan Vojáček trochu víc přeceňuje víru, než to dokážu já. Zádrhel může být jen můj vlastní, ale pořád si tedy myslím a i cítím ;-), že to je celé ještě více “zašmodrchané” ....nicméně, jako základní nasměrování vnímám knihu jako parádní počin.

5tužka
26.04.2021 5 z 5

Skvělá kniha, určitě se budu většiny rad držet. Měl by si každý přečíst!

angloumene
25.04.2021 4 z 5

Populárně naučná kniha, co se čte jedním dechem vždy potěší. Pan Vojáček psát umí a neokrádá čtenáře o čas nápodobou oblíbeného 'amerického' stylu. Se základní myšlenkou, totiž že každý je sám zodpovědný za své zdraví, se plně ztotožňuji. Snad bude jeho mise úspěšná a obdobný přístup přijmeme v rámci celé společnosti.

Martica
19.04.2021 4 z 5

Mně sice kniha nic nového nepřinesla, přesto ji nepovažuji za zbytečnou. Bude skvělá pro ty, kteří teprve začínají přemýšlet o tom, že každý zdravotní problém má svoji příčinu a na tu je třeba se zaměřit především. Těm, kteří už to ví a už si stihli o tom něco málo nastudovat, kniha žádné nové informace neposkytne. Ale opakování je matka moudrosti, takže proč ne.

Reklamní zmínky o klinice Endala mi trochu vadily, víc už bych jich nezvládla. Taky mě mrzí, že je v knize tolik překlepů, zejména v druhé polovině. Kniha je to vizuálně moc pěkná, její vydání určitě stálo dost peněz, tak proč si nepřiplatit pár korun za schopného korektora.

citronekodvedle
05.04.2021 5 z 5

Úžasná knížka, určitě dobrá pro každého k přečtení a zamyšlení, pro plno lidí bude jen k smíchu, ale plno lidí neví co se sebou a tady by mohli narazit na první vodítka co životem, pokud jim rodiče aspoň část těchto tajů neobjevili. Nikde jinde se naučit nemohli. Ne každý dokáže sám sebe vnímat.

DreamerX9
30.03.2021 4 z 5

Výborný příspěvek tohle ni žádná lékařská příručka ale klasické principy lidského zdraví které jdou ruku v ruce. Za mě velice sympatické a obohacující

smrtonos4157
24.03.2021 odpad!

Ačkoliv je kniha místy čtivá , opravdu nic nového nepřináší .Chybí dobrá argumentace a kvalitní znalosti . Ačkoliv na celostní léčbu věřím , tak rozhodně ne na tu Vojáčkovu na klinice Endala , spojené s panem Šulou a velice nákladnou léčbou. Vojáček měl raději zůstat u fotbalu...nebo dělat do modelingu a moc nemluvit. Ne nadarmo se říká , na dvou židlích nelze sedět . A pro lékaře/léčitele to platí obzvláště .

Jupijow
07.03.2021 3 z 5

Mnoho témat bylo otevřeno, často v průběhu knihy zopakováno, ale často se mi nedostalo konkrétní odpovědi. Neříkám, že jsme měli dostat přesný návod, jak daný problém vyřešit, ale čekala jsem trochu víc reality, míň filozofie.

rencovav
01.03.2021 odpad!

Uch... tak tohle byla zase síla. Zhmotněné blábolení. Redaktorka, která rozhovor dělala, nejspíš všem těmto věcem (jakože kvantová fyzika dělá zázraky, homeopatika jsou skvělý nápad a voda si pamatuje naše emoce) věří, takže to bylo takové dost otravné přitakávání dvou... no, lidí, s nimiž asi úplně nesouhlasím. Pro upřesnění - pan Vojáček je nositelem Bludného balvanu za odvážnou redefinici epigenetiky a za téměř úspěšné znovuobjevování základního učiva normální a patologické fyziologie. https://www.sisyfos.cz/clanek/1458-mudr-jan-vojacek-cfmp
I mně, ač nejsem odborník a o těchto věcech moc nevím, připadalo čtení o tom dost divné. Samozřejmě v knize nenajdete jediný zdroj - zkrátka jen "říká se", "všeobecně je známo", "spousta lidí", "v jedné studii se dokázalo, že...".

No a nebo jsem jen bojovná hašteřivá žena, která v sobě postrádá prvky ženství a naopak se chová moc mužsky, jsem nevyrovnaná a tím spíš bych potřebovala navštívit Vojáčkovu kliniku, kde mě za velký peníz zanalyzují, propláchnou a doporučí mi koupit si stříbrnou vodu, nepoužívat sociální sítě a přestat si hrát na feministku. :-D

Laviedete
16.02.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Doporučuji každému, kdo se jen trochu zajímá o své zdraví. Většina fungujících principů je velmi jednoduchých, ale musí se někdy připomenout. Za mě 100% a knížku si ráda nechám ve své knihovně!

sioux
13.02.2021 odpad!

Nezaujalo. Nudné, ploché, plavající po povrchu bez jakéhokoliv hlubšího vhledu a bez praktických tipů, jak co třeba změnit.

jordys
13.02.2021 2 z 5

Myslel jsem si, že se snadno nechám ovlivnit hodnocením před přečtením knihy, není to pravda. Funkční medicína mi dává smysl, zabývat se příčinou je podstatné. Tato kniha psaná formou rozhovoru podává pouze neurčité a ničím nedoložené informace, marně se tak snaží napodobit (mám pocit, že nejen formou) skvělou knížku pana profesora Koláře - Labyrint pohybu.
Občas to i hraničí s ezoterikou, např. díky autorovi teď vím, že si mě maminka v porodnici vybrala a já si zase vybral maminku. Doteď jsem měl za to, že rodiče mezi sebou hrají o děti kámen, nůžky, papír.