Umělecký Londýn: Průvodce po stopách spisovatelů, básníků, malířů, hudebníků a bohémů https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513557/bmid_umelecky-londyn-pruvodce-po-stopach-UCi-513557.jpg 4 1 1

Autor provádí návštěvníky metropole nad Temží po místech spojených s životy britských i zahraničních spisovatelů, malířů, hudebníků a dalších historických postav. Představení domů, které tito lidé obývali, doplňuje líčení jejich životních příběhů i nejrůznějších zajímavostí, jež se o nich tradují. Medailonky slavných osobností jsou zasazeny do historického kontextu, na pozadí zásadních událostí, které ovlivnily nejen jejich osudy, ale také samotné město. Kniha načrtává panorama kulturního života Londýna v jednotlivých etapách jeho vývoje počínaje vládou Tudorovců.... celý text

kleozpatra
15.09.2023 4 z 5

Spousta poctivé práce, spousta inspirace na trochu jiný výlet, než jak jsme zvyklí od cestovek. Je tu hlavně vzdálená historie. Čím blíž, tím méně hrdinů kultury, řekla bych. Hodně politiky, poskrovnu hudby a módy. Trochu mě rozladily opáčka z Dickense, Keatse, Marxe a dalších. Škoda chybek, překlepů a obalu, co by se hodil spíš na křížovky. To si autor ani Londýn nezasloužil.

Londýn kulturní dějiny

Kniha Umělecký Londýn: Průvodce po stopách spisovatelů, básníků, malířů, hudebníků a bohémů je v