Ultra a dál

Ultra a dál
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269783/bmid_ultra-a-dal-ju8-269783.jpg 4 37 37

Americký běžec Hal Koerner je podle časopisu Outside nejšťastnější běžec na světě, a navíc se slušnou řádkou titulů. Ať spojení "nejšťastnější běžec" znamená cokoli, faktem je, že Koerner patří k nejlepším motivátorům v oblasti dlouhých běhů. Jeho kniha představuje ideální cestu, jak se od maratonských běhů posunout na vyšší úroveň, vzdálenosti delší než 50 či 100 km. Autor čerpá nejen ze své praxe, ale i ze zkušenosti vynikajících běžců na dlouhé tratě. Začínající závodníky nebo milovníky dlouhých výběhů podrobně seznamuje se vším, co se vám při tréninku na extrémní výkon hodí. O kvalitě knihy svědčí mimo jiné i skutečnost, že předmluvu ke knize napsal slavný vegan a běžec Scott Jurek.... celý text

Přidat komentář

roso.mak
19.06.2020 3 z 5

Velmi podrobný manuál k běhání dlouhých tras. Nečekejte tabulky tréninků - těch se po internetu válí plno, ale osobní rady autora. Dozvíte se, co mu fungovalo, co ne a navíc dost rad, které fungují prostě tak nějak všeobecně. Prostě dobré doplňkové vzdělání.

hnusák
10.02.2018 4 z 5

To je tedy manuál ... zasvěceně popsáno, autor ví, o čem mluví. Ale v žádném případě ultra nepoběžím, bohatě mne stačí půlmaraton.


laker4life
04.01.2018 5 z 5

Skvělá knížka, spousta praktických tipů pro běžce začínající s ultramaratony.

Sméťa11
11.11.2016 3 z 5

Dobré rady před prvním ultratrailem....

Heřmis
01.03.2016 4 z 5

Mám rád knihy o ultramaratonech a obdivuji lidi, kteří tyto vzdálenosti dokáží zdolat. Stojí za tím tvrdá fyzická příprava, ale snad ještě větší podíl má psychická odolnost. Hal Koerner předává své znalosti z tréninku i závodů a uvádí vlastní zážitky. Kniha se tak čte velmi lehce a také máte chuť vyběhnout do lesů a skal. K pobavení je také návod, jak poznáte, že jste ultramaratonec - 1. vždy vám chybí alespoň jeden nehet na noze :) ...

Beziliska
10.01.2016 2 z 5

Takový ten klasický návod k tomu, jak běhat dlouhé tratě, pár informací nových, pár už získaných ze zkušeností, ale žádný převrat, že bych se sebrala a šla příští víkend zaběhnout 100 km a vyhrát ho, což jsem ani od knihy neočekávala. Nejcennější rada z celé knihy "Pokud máš pocit, že jsi začal pomalu, zpomal ještě víc!"

Roman_T
15.07.2015 4 z 5

Za svou dvouletou běžeckou kariéru jsem nasbíral tolik informací o běhu, že mi kniha už moc nového nepřinesla. Ale její ucelený přehled všeho, co vás kolem ultra může potkat je výborným návodem jak pro začínající běžce, tak běžecké matadory, aby před závody na nic důležitého nezapomněli.

Mijagi
03.06.2015 4 z 5

Kniha shrnuje základní informace k úspěšnému zvládnutí ultramaratonu. Najdete v ní vše od stanovení cílů, přes přípravu, vybavení, správné stravování, pitný režim až po techniku běhu v různorodém terénu a konkrétní příklady tréninkových plánů. Mimo to se zde skrývají i cenné rady, které přijdou při četbě jako zřejmé, ovšem v praxi bývají často opomíjené, např. nestrhnout se závodní atmosférou natolik, abych přepálil tempo apod. Mě zaujalo třeba i takové drobné doporučení, jako je dokoupení si do zásoby více kusů běžeckých ponožek, pokud zjistím, že mi nějaký druh opravdu perfektně sedl. Na to jsem totiž nedávno doplatil, ve chvíli nákupu jsem zjistil, že výrobce mé oblíbené ponožky vylepšil a v nové verzi se mi odírají chodidla, nezbývá tedy než najít v nabité sezóně čas na zkoušení nových. Spousta věcí z knihy je na české poměry nepřeveditelných, např. návod, jak během cesty do místa konání závodu relaxovat na sedačce v letadle (málokdo se u nás na start dopravuje letecky) nebo celé stránky věnované správnému sestavení podpůrného týmu a vybrání vodičů (u nás většinou běhá každý sám za sebe nebo s nějakou velmi strohou podporou). Bystrý nováček může z textu vytěžit mnoho důležitých informací, zkušený běžec doplní znalosti, ovšem nejlepší rady získáte až díky řešení problémů v průběhu závodu a problémy při ultra nastanou skoro vždy, nepředvídatelnost je jedním z kouzel tohoto sportu.

Štítky knihy

běhání, běh sportovní trénink

Autoři knihy

Hal Koerner
americká, 1976
Scott Jurek
americká, 1973