Ultimátum

Ultimátum https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495436/bmid_ultimatum-JVL-495436.jpg 4 189 55

Pilot amerických aerolinií Coastal Airways, Bill Hoffman, letí z Los Angeles do New Yorku se 144 cestujícími na palubě. Krátce po startu dostane zprávu, že jeho žena Carrie a jejich dvě děti byly uneseny. Bill si teď musí vybrat – buď s letadlem narazí do vytyčeného cíle ve Washingtonu, D.C., nebo jeho rodina zemře. Terorista ho donutí přerušit komunikaci se zemí. Billovým jediným spojencem je hlavní letuška, která musí nejenom kontrolovat rostoucí paniku cestujících, ale také učinit rozhodnutí, zda může v takové extrémní situaci kapitánovi důvěřovat... Veleúspěšný debutový román bývalé letušky, na který koupila filmová práva společnost Universal Studios! Bojíte se v letadle turbulencí? Tak to ještě nevíte, co je to strach. Takovou dávku adrenalinu jste nezažili od Smrtonosné pasti s Johnem McClanem!... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Falling , 2021

klaraj093
11.12.2022 5 z 5

Dlouho jsem nečetla knihu která by mě chytla od začátku dokonce. Bylo to opravdu napínavý, ale zároveň to bylo lehký čtení takže jsem si to fakt užila.. Od začátku to člověka vtáhne do děje a je zvědavý co se stane dál.. Za mě super krátké čtení.

Kristulda
28.11.2022 3 z 5

Malinko mě zklamala, očekávala jsem od toho víc,na to jakou to mělo reklamu a ohlasy. Špatné to,ale nebylo,četlo se to rychle, takový průměr.

alzbeta4340
23.11.2022 4 z 5

Dobré jsou scény z letadla, na kterých je vidět znalost autorky s veškerým palubním provozem. Děj je ale trochu jednodušší než měl být. Hodně tady chybí nějaký dramatický zvrat a větší poznání všech zúčastněných - ať už pachatelů, obětí nebo vyšetřovatelů. Beru to ale jako dětské nemoci prvotiny. Uvidíme co nám v budoucnu paní Newman ještě napíše.

Kni-holka
21.11.2022 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila, že jsem ji zhltla za 4 dny. A jak vím, že se bude i točit film, tak jsem v tom úplně viděla všechny ty scény :-) Kniha je nejen plná akce, ale i detailního popisu fungování letadla, letecké dopravy a o rolích leteckých pracovníků. Opravdu smekám před letuškami, stevardy a piloty. Určitě doporučuji.

PetraDD
02.11.2022 3 z 5

Prvni polovina me neskutecne bavila! Pote uz to dost pokulhava a vlastne se jen oslavuji tamni obyvatele :)
Ale bylo to fajn

Kopta
01.11.2022 2 z 5

Taková ta klasická OMEGALUL - ovina. Strašně banální příběh, který je předvídatelný jak počasí v letním Mexiku a strašně nezajímavé a zbytečné pasáže k tomu. Zdá se to jako další klasické klišé, které nikam moc nevede a ono i de facto je. Drive se ztratí strašně brzy a hlavně jsme zaplácaní zbytečnostma. Tahle kniha alespoň popularizuje problematiku Kurdů, ale zrovna tohle je taková nešťastná forma. Suma sumárum strašná kopírovačka, která mi přijde, že od Vendety vyjde každý rok pětkrát. Strašně vágní, nenapínavé a zcestné až nechápu jak něco takového někdo dokáže natáhnout na 300 stran. To jako oceňuji, jelikož já bych to prostě nedokázal.

ctenar2846
29.10.2022 5 z 5

Čtivě napsané, napínavé, zajímavé a plné informací o letecké dopravě. Žádný vláčný začátek a úvod. Ne! Prostě jsme hned na první stránce vstoupili do děje, který byl napjatý až do samého konce.

Christie2020
27.10.2022 3 z 5

Kniha se četla dobře. První polovina mi vyhovovala víc. Ta druhá se stala klasickou americkou oslavou amerického hrdinství a cti. Ač polomrtvý stejně budu bránit Ameriku a jejího prezidenta a blablabla. Typická americká akční tvorba. Kýč. Což mě dost mrzí, protože se z této knihy určitě dalo získat víc.

GYROTOURBILLON
17.10.2022 4 z 5

Letecké téma mně asi nikdy neomrzí. Samozřejmě obálka zaujala, a i děj se mi líbil. Budu souhlasit s biki.

Damonka12
10.10.2022 5 z 5

Tak tahle kniha stála za to. Po dlouhé době kniha, která mě chytla od začátku do konce a nepustila a taky jsem kvůli ní zůstala vzhůru do 2 do rána. Musela jsem prostě vědět jak skončí. Postavy skvělé a příběh sám osobě dokonale vymyšlen. Hodně se mi líbilo i letecké prostředí, které já miluju.

Gabusza
05.10.2022 5 z 5

Napínavá a hodně akční
od začátku do konce!
Bavila mě, byla čtivá a nemohla jsem přestat číst.

jirkaa10
27.09.2022 3 z 5

Ultimátum je kniha bývalé letušky, která ji údajně psala při dlouhých nočních letech, kdy ostatní spali. Tato představa alespoň pro mě přidává na dramatičnosti celé knihy.

Kniha ubýhá rychle, budete hltat jednu stránku za druhou. Rozhodně nechybí napětí a to po celou dobu knihy. Pro mě osobně však kniha postrádala hlubší smysl a byla pro mě spíše povrchním akčňákem.

Každopádně čtení na dlouhou cestu do letadla ideální !

milanříský
20.09.2022 3 z 5

Osmdesátkové a devadesátkové akčňáky připomíná kniha Ultimátum už svou parádní obálkou, uvnitř se skrývá poměrně svižný thriller, který bude výborně fungovat na filmovém plátně.

Zdánlivě jednoduchá zápletka o pilotovi, jehož rodina je unesena a on si musí vybrat, zda napálí letadlem do civilního objektu, nebo jeho manželka a děti zemřou, se samozřejmě rozjede do několika jak na zemi tak ve vzduchu. A nechybí samozřejmě agenti FBI, honičky, kritické situace a zvraty.

Těch tři sta stran vlastně utíká strašně rychle, autorka a bývalá letuška umí držet napětí, aniž by děj zásadně natahovala. Jen škoda závěrečné katarze, kdy už se až moc násilně moralizuje, což se do akčního výplachu fakt nehodí.

Autorka na jednu stranu upozorňuje na žhavé téma problematického vztahu USA a syrských Kurdů, na jejich společný boji proti Islámskému státu a následné stažení amerických vojsk a masakru Kurdů, na druhou stranu pracuje se stereotypem, kdy za únosem letadla stojí muži z blízkého východu. Z pohledu devadesátkového akčního thrilleru je schematičnost asi očekávatelná ať už na straně záporáků, či panáčků z FBI. Takže pokud nečekáte vysoce sofistikovaný thriller, ale oddechový page-turner, Ultimátum berte.

biki
07.09.2022 4 z 5

Tak trochu nostalgická připomínka katastrofických leteckých thrillerů z osmdesátek a devadesátek, i když nutno přiznat, že s novými nápady a prvky. Rozhodně originální je způsob, jak držet kapitána letadla v šachu a vehnat jej do zdánlivě bezvýchodné situace, jak velmi "vstřícně" prozradila anotace (opravdu to nešlo jinak?). Sugestivně vykreslená situace na palubě letadla spolu s prací palubního personálu, z níž my nezasvěcení vidíme jen nevýznamnou špičku ledovce, a kterou v naprosté většině nejsme schopni plně docenit. Já osobně bych v knize přivítala ještě trochu víc pohledů na cestující, v nastalé situaci bych určitě čekala ještě větší potíže.
Leteckou část příběhu tedy hodnotím na výbornou. Ale to, co se dělo mezitím na zemi, mi připadalo poněkud slabší, místy chaotické, je tu přece jen znát, že autorka ještě nemá tolik zkušeností. A přinejmenším jedna situace byla až přehnaně patetická a v příběhu v podstatě zbytečná (sportovní zápas - kdo četl, ví co myslím).
S malými výhradami je to však opravdu napínavá adrenalinová jízda, která stoji za přečtení.

Ellinek
28.08.2022 5 z 5

Pecka. Pecka pecka pecka. Hned první stránka vás vrhne do víru pořádného drama, které je jen předzvěstí dech beroucího příběhu. Aspoň já to tak vnímala. Plácám se ve čtenářské krizi, kdy zvládnu přečíst jen oddechové lehké knížky, ale Ultimátum jsem si přečíst musela, protože letadla! A nezklamalo mě. Nakoplo mě tak, jak to umí jen dobré knížky. Vypěstovala jsem si trochu otravnou tendenci, kdy někdy v prví čtvrtině přijdu s tezí, jak to dopadne, ono to tak fakt dopadne a já z toho nic moc nemám. Ale Ultimátum je tak dobře napsané, že jsem neměla vůbec potřebu nad něčím přemýšlet a plánovat, prostě jsem se nechala strhnout a vyplivnout až na úplném konci. Je to skvělé. Strhující, napínavé, infarktové. Prostě mě to bavilo a zamilovala jsem se. Zvláště je tam skvělé vykreslený ten svět pilotů, letušek a celého palubního personálu. Rodina, důvěra, podpora. Pasáž o tom, jakou personu vlastně představuje kapitán, jsem skoro pohnutě oplakala. Autorka bývala sama letuška, takže je to autentické, ale stejně by mě zajímalo, jestli to v tomhle vlastním, uzavřeném světě takhle funguje. Protože jestli jo, pak je to bomba. A stejně je to fuk, protože tihle lidé si zaslouží obdiv. Nejen kapitáni, ale také letušky a všechen palubní personál. Odteď se na leteckou dopravu budu dívat zase trochu jinak. Možná že s větší láskou, pochopením a především úctou.