Ultimátum

Ultimátum https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495436/bmid_ultimatum-JVL-495436.jpg 4 189 55

Pilot amerických aerolinií Coastal Airways, Bill Hoffman, letí z Los Angeles do New Yorku se 144 cestujícími na palubě. Krátce po startu dostane zprávu, že jeho žena Carrie a jejich dvě děti byly uneseny. Bill si teď musí vybrat – buď s letadlem narazí do vytyčeného cíle ve Washingtonu, D.C., nebo jeho rodina zemře. Terorista ho donutí přerušit komunikaci se zemí. Billovým jediným spojencem je hlavní letuška, která musí nejenom kontrolovat rostoucí paniku cestujících, ale také učinit rozhodnutí, zda může v takové extrémní situaci kapitánovi důvěřovat... Veleúspěšný debutový román bývalé letušky, na který koupila filmová práva společnost Universal Studios! Bojíte se v letadle turbulencí? Tak to ještě nevíte, co je to strach. Takovou dávku adrenalinu jste nezažili od Smrtonosné pasti s Johnem McClanem!... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Falling , 2021

iveta3689
13.07.2023 5 z 5

Příjemné překvapení. Čekala jsem další tuctový thriller, ale dostala jsem velmi dobře napsanou knihu, od které se nešlo odtrhnout. Uvěřitelné a propracované zápletky, logické dialogy.

TVer
28.06.2023 5 z 5

Mě se kniha líbila, bylo to napínavé, mělo to zvraty, nebylo to to, co většinou čtu.

FejKýý
18.06.2023 4 z 5

Tak tohle bylo za mě úžasné. Kdo neví, jak to dopadne, tak musí mít docela u čtení i stres. Já se bohužel, konec dozvěděla v půlce příběhu, ale i to mi nevadilo. Za mě příběh byl parádní. Strašně jsem si oblíbila postavu Billa a Jo a obdivovala Carrie jak byla statečná. Byl to můj první příběh v letadle a strašně jsem si ho užívala. Připadalo mi, že měla kniha snad jen 100 stran, jak rychle to uteklo. Určitě bych si zase ráda někdy přečetla další příběh, který se bude odehrávat v letadle. Mám ráda takové i filmy.

Jirka1966
16.06.2023 3 z 5

Na prvotinu docela slušný, ale Hailey to tedy rozhodně není. Některé věci jdou silně přes čáru (baseball, Theo) a to mě trochu rušilo.Uvidíme, jestli si s tím v druhé knize poradí líp.

MartinProtschke
10.06.2023 2 z 5

(SPOILER) Přes kladné recenze jsem nic závratného nečekal a přesně tak to dopadlo. Čte se to dobře jako oddechovka, ale příběh je předvídatelný, tisíckrát to tu už bylo a ten americký patos na konec...viz scéna na stadiónu , to bylo fakt moc. Možná by se autorka měla vrátit k létání.

Makuliiina
01.06.2023 5 z 5

Absolutní pecka! sice je to trochu sci-fi příběh, ale já od knihy očekávám hlavně to, aby mě připoutala a dopřála mi pořádný zážitek, což se zde povedlo na maximum. Velká paráda, nemohla jsem přestat a vřele doporučuji!

CarolineR.
13.04.2023 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila možná až moc a očekávání, která jsem měla, nebyla až tak úplně naplněna. Nicméně i tak se jedná o velmi povedený a napínavý thriller psaný rukou bývalé stevardky, na který koupila filmová práva společnost Universal Studios. Pevně doufám, že se filmového zpracování chopí kvalitní tým a povýší tento román ještě o level výš, než je kniha sama.

Micandy
11.04.2023 3 z 5

Asi jsem čekala napínavý děj, ale nějak jsem ho nedostala. Je to její prvotina a čte se dobře,ALE prostě to nemělo hloubku. Autorka si mohla více pohrát s našimi city a trochu nás vyždímat. Myslím,že to tu někdo psal, je to jak béčkový film, na který brzy zapomenete.

RoBertino27
31.03.2023 3 z 5

Zajímavá myšlenka, ale až příliš jednoznačně a čitelně vedená. Jistě, budeme počítat s tím, že uděláme něco, po čemž protistrana musí reagovat jako podle not, ale to je právě ona největší slabina. Chybí překvapení, ono nejočekávanější se potvrdí příliš brzy, zvrat, vyhrocenější konflikt. Syžet je také daný a odpovídá době, v níž byla kniha vytvořena. Pro mě to byl boj mezi dvěma a třemi hvězdami, nakonec jsem zvolil vyšší hodnocení nejen proto, že mě letecká tématika zajímá.

mirek93
30.03.2023 1 z 5

Když jsem si o knize četl, přišla mi poměrně zajímavá - jinak bych si ji ani nekupoval. Jenomže při čtení mi příběh začal připadat poměrně plytký. Příběh má úroveň asi jako tuctový americký film o únosu. Mám dost pocit, že kniha je napsána jako námět na film bez nějaké větší literární hloubky či zajímavého stylu psaní. Jsou zde klišé a diverzita v zastoupeni postav stejně jako v dnešních amerických filmech - takže s případným filmováním rozhodně nebude problém.

Na konci všechny unesené postavy nepochopitelně dostanou stockholmský syndrom a začnou hledat chybu v sobě aneb dokonalá ukázka myšlení dnešních Američanů.

Knihu bych nedoporučil. Od paní spisovatelky bych si již žádnou knihu nekoupil.

Reader1133
09.03.2023 4 z 5

Na tuthletu knihu jsem sd velice těšil a byl velmi překvapen, jakým neuvěřitelným napínavým stylem paní autorka píše. Knihu doporučuji.

knihveru
03.03.2023 4 z 5

Mám ráda katastrofické filmy, takže kniha mě bavila. Přečteno za pár hodin. Ne všechno je věrohodné, např. postava Thea se zdá nesmrtelná. I další věci jsou tam méně uvěřitelné, nicméně jako celek za mě dobré. Nezbývá než doufat, že se někdo neinspiruje.

Mandlevest
26.02.2023 3 z 5

Tak tento thriller se mi pod kůži nedostal a já souhlasím s komentářem mé oblíbené alzbeta4340 s malou výjimkou, já už si od této spisovatelky další, případnou, knihu nepřečtu. Námět zajímavý, ale zpracování pokulhává. Je opravdu jednoduché, bez hloubky, mírně patetické, závěr "americký". Prý má být zfilmováno, no nevím :-). Další slabší kniha v řadě, to musím prolomit nějakou tutovkou. Jdu tedy už na desátou návštěvu k Amišům, za Kate Burkholderovou. A těším se :-).

libuse6749
23.02.2023 4 z 5

Ultimátum je thriller, který láká na letecké prostředí a napínavé čtení. Přestože se jedná o prvotinu, od letušky bez předchozích zkušeností se psaním, zahoďte teď všechny předsudky, pohodlně si sedněte ke čtení a užijte si let. Bude to totiž rychlá jízda.

Moji pozornost autorka lapila už od prvních stránek a nenudila jsem se, ať už se děj odehrával na palubě letadla nebo na zemi. O napětí nebyla během čtení nouze a celá kniha zabírala pouze krátký časový úsek – prakticky jednu službu pilota, takže s dějem prakticky reálně žijete a nutí to pokračovat ve čtení. Čemu napomáhají i krátké kapitoly.

Autorka dokázala zúročit všechny své zkušenosti z práce letušky a na popisu scén z paluby letadla je to znát. Celý personál letadla si prostě za statečnost a týmovou práci zamilujete i vy, tomu věřím.
Nejsem úplně fanynka akčních filmů, ale tuto knihu vidím jako naprosto super předlohu k filmu, kterého se doufám, dočkáme.

Theressa05
14.02.2023 4 z 5

Vždy jsem obdivovala autory, kteří dokážou napsat knihu, která se odehrává během krátkého časového úseku a musím říct, že Ultimátum mě v tomhle vůbec nezklamalo! Napětí jsem se dočkala od začátku až do konce a vždy bylo zajímavé sledovat, jak ještě se příběh z letadla zvrtne. Na druhou stranu některé ze zápletek se daly snadno uhodnout dopředu, což je trošku škoda. Nakonec bych ale vyzdvihla to, že autorka nám poukázala více pohledů než jen ten jeden kapitána Hoffmana! :)

Marekh
03.02.2023 5 z 5

Jedná se o autorčinu prvotinu. Je zajímavé, že autorka se svou knihou neuspěla u 41 nakladatelství, ale nakonec se jí knihu podařilo vydat. Autorka velkou část této knihy napsala během nočních dálkových letů.

Hlavní postavou je BILL HOFFMAN, pilot amerických aerolinií, který letí z Los Angeles do New Yorku se 144 cestujícími na palubě. Po startu dostane zprávu, že jeho ženu CARRIE a 2 děti drží jako rukojmí terorista..

Kniha je napínavá od úplného počátku až do samotného závěru. Sympatický hlavní hrdina včetně posádky. Celkově mě kniha bavila. Myslím si, že jsem moc knih nečetl, které se odehrávají v letadle.

Budu zvědavý na film a určitě se na něj podívám až bude natočený.

Ma1keL
02.02.2023 4 z 5

Už od dětství jsem miloval letecké thrillery, viděl jsem nespočet filmů na toto téma a jako malý jsem často pozoroval letadla jak se nesou noční oblohou a říkal jsem si, jaké to asi je pilotovat něco tak enormního a mít na starost tolik lidských životů ...

Když jsem si poprvé všimnul této knihy, tak jsem věděl, že si ji prostě musím přečíst .. a taky že přečetl .. hned za dva podvečery!

Neskutečně se mi líbil celý nápad s jakým autorka přišla a postavila pilota (i nás čtenáře) před nervydrásající bezvýchodnou ultrasupernapínavou situaci, která mě nutila číst dál a dál a dál ..

Hodně mě potěšilo, že autorka byla 10 let zaměstnaná jako letuška a skoro celou knihu napsala po večerech v letadle, když její pasážeři spali. To byl jeden z dalších faktorů, proč jsem se na tuto knihu tolik těšil a věděl jsem, že popis letadla, chování personálu a cestujících bude popsán z první ruky a bude se v něm reflektovat autorčina praxe, emoce a vztah k celé profesi.

A ano opravdu jsem dostal, co jsem požadoval. Pohled očima pilota, kterým jsem mohl pozorovat kokpit plný všemožných tlačítek a páček, pohled letušek, které mají na starosti mnohem víc než si kdo myslí a vřelé úsměvy, roznášení nápojů a jídel jsou v jejich seznamu povinností mnohem níže, než se může na první pohled zdát.

Samotný děj eskaloval neskutečným tempem a já nevěděl o koho se mám bát víc.
Co se postav týče, tak ty mi ihned přilnuly k srdci a dokázal jsem se do nich naplno vcítit a prožívat celý příběh jejich očima.

Neříkám, že je kniha dokonalá a rozhodně se tam najdou momenty, které mi přišly trochu uspěchané a nelogické a je vidět, že se do toho autorka teprve dostává.
Každopádně na první dílo je to pecka a já se těším na další příběh z tohoto prostředí!

ZuzanaZ83
11.01.2023 5 z 5

Moc dobrý thriller. Autorka vypráví příběh, v němž je pilot Bill postaven před rozhodnutí, zda obětuje letadlo se 149 lidmi na palubě, nebo svou ženu a dvě děti.
Také popisuje dění na palubě, jednání palubního personálu i cestujících.
Zároveň jeden z policistů na zemi je synovcem letušky Jo na palubě.
Kniha se moc dobře čte. Za mě velká spokojenost i doporučení.

Roxxi
04.01.2023 3 z 5

Cetlo se to dobre a samo, bohuzel od zacatku bylo jasne, jak to skonci. Pochopitelne nechybel ani prezident jakozto buh, ktery nad celym narodem bdi a vzdy spravne rozhoduje, tipuji ze ve filmove verzi bude i onen klise potlesk, jako ve vsech americkych filmech. Namet dobry, ale zpracovani takove to americke...nerealne.....vzdy jen s dobrym koncem a prezidentem, ktery vi o vsem, co se v zemi sustne a tak mu budeme dekovat do jeho poslednich dnu. Body davam za ctivost.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Napínavá jízda! Pilotova rodina je unesena a pilot je postaven před volbu: rodina, nebo pasažéři? Kniha je opravdu hodně napínavá, plná zvratů, a na konci jsem si solidně vydechla. Jako film to může být totálně strhující!