Defenders: Příchod Defenders

Defenders: Příchod Defenders https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323802/mid_defenders-prichod-defenders-618-323802.jpg 4 20 5

Pohleďte, Defender! Marvelovský nechvalně proslulý hrdinský ne-tým. Staňte se svědky úžasného zrodu skupiny, když osud svede dohromady Dr. Strange, Hulka, Namora a Silver Surfera, aby zachránili svět před Yandrothem. Pouze společně budou mít naději zastavit apokalyptické zařízení Omegatron dříve, než odpálí veškeré nukleární zbraně na celé planetě!... celý text

ludek.n
08.01.2022 3 z 5

Ne-tým Defenders se dal oficiálně dohromady v komiksech s hlavičkou Marvel Features a pod taktovkou Roye Thomase, jemuž za kreslící podložkou sekundoval Ross Andru, potíral nepřátele ve třech sešitech této řady. Poté se přesunul do své vlastní série, které se ujali Steve Englehart jako scenárista a Sal Buscema jako mistr kresby. Toto číslo Ultimátního komiksového kompletu představuje ony první tři Thomasovy příběhy, doplněné bonusem Návrat, u něhož Rosse Andrua nahradil Don Heck, a dalších pět sešitů Englehartova cyklu. Myšlenka spojit samorostlé superhrdiny Dr. Strange, Hulka a Namora alias Sub-marinera nabídla řadu potencionálních výzev, a také příležitost podívat se pod pokličku marvelovských stereotypů. Kromě boje s padouchy se otevřel prostor pro vnitřní konflikty a další podivuhodné zápletky uvnitř zápletek. Pohříchu ani jeden ze scenáristů neměl pro nové možnosti více nadšení, než bylo nezbytně nutné, a tak se ve většině příběhů jako kolovrátek opakuje stále stejné schéma: znič, zabij, roztrhej. Až příchod Valkýry alespoň na chvíli naruší onu maskulinní defenestraci tábora zrůd a monster, přičemž rázná bojovnice přijde s otázkami, které by si její partneři nikdy nepoložili.

DennisMoore
07.03.2017 3 z 5

Když je v komiksu Dr. Strange, může být jeho zápletka sebepitomější a já ho stejně raz dva dočtu do konce, protože on je ten motor, který žene příběh vpřed. Hulk a Namor se na něj nechytají, ale nikdo se na ně nesmí zlobit. Finále má ovšem tahle kniha skvělé.

Lenka.Vílka
21.01.2017 3 z 5

Nebýt Strange, asi to není tak dobrý. O tom žádná. Protože mě "Hulk být velký, Hulk ničit" většinou nebere a hrdinové jenom v plavkách ve mě nevzbuzujou důvěru. Takže na mě tam bylo až moc rušivých elementu najednou, které mi "rozházeně" nevadí. Ale jako celek jsem se při čtení průměrně bavila. Takže průměr.

martinstefko
13.01.2017 3 z 5

"Ultimátní komiksový komplet 107: Defenders - Příchod Defenders!" neoslní, ale ani neurazí. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/01/1350-ultimatni-komiksovy-komplet-107.html

hroubek
13.12.2016 4 z 5

Nakonec mě to bavilo více, než jsem čekal. Roy Thomas a Steve Englehart přináší zajímavé příběhy, které i přes drobné klišé a logické nedostatky dobře baví. Po čase se dostaví dojem, že se zbytečně moc opakují a jediná postava, na které se dá stavět je Dr. Strange. Co se týče příběhů, tak jsou dost dobré a jen párkrát jsem si říkal, jestli to tvůrci myslím vážně, ale na druhou stranu, byla to jiná doba. Není to žádná velká pecka, ale poctivý komiks. Jsou lepší komiksy, ale tohle prostě fajnové.

superhrdinové

Autoři knihy