Ukradená pointa

Ukradená pointa https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203616/bmid_ukradena-pointa-GQB-203616.PNG 4 6 3

Ladislav Štaidl dokázal už ve svých vzpomínkových knihách Víno z hroznů a Desátý klíč, že dokáže poutavě vyprávět. Vystihnout charaktery lidí, kteří s ním šli po cestě pop music a povědět i cosi víc o sobě i o době, kdy se tak dělo. Soubor povídek Ukradená pointa podává další přesvědčivé svědectví o jeho schopnosti zaujmout příběhem, kde však pointa nechybí. Příběhy z doby připomínající život před i za železnou oponou, touhu po emigraci, ale i polistopadové blouznění po majetku, který sám o sobě štěstí nepřináší, nabízejí pohled na pestrou paletu figur i figurek. Potvrzuje to, o čem se přesvědčily desetitisíce čtenářů jeho životopisných knih. Že k nim promlouvá člověk schopný zaujmout nejen svým hudebním dílem a osobními zkušenostmi s řadou hvězd show byznysu, ale také autor povídek vystihujících to, co mnozí z nás nosí ve svém nitru. Ať už je to cosi dobrého, či horšího. Prostě život.... celý text

SSTknihy
03.07.2023 4 z 5

Velmi příjemné překvapení! O téhle povídkové knížce jsem se dozvěděla náhodou z nějakého článku o panu Štaidlovi a byla jsem zvědavá, jestli to vůbec bude ke čtení. A že bylo!
Povídky jsou krátké, některé připomínají spíš črty či humoresky. Jsou vtipné, ale i vážné, ze současnosti (kniha vyšla v roce 2014), ale i z doby před listopadovou revolucí. Střídají se tu témata jako vztahy, láska, žárlivost, životní bilance, emigrace, ztracené iluze i existence. Panoptikum rozličných figurek, které jako by na okamžik vstoupily do světla ramp a předvedly čtenáři krátkou etudu ze svého života.
A pointy těmhle povídkám rozhodně nechybí! Jen je třeba na konci trochu popřemýšlet a nechat příběh uzrát.

MichalStxt
07.02.2021 5 z 5

Některé povídky této knížky vyšly již v autorově knize "Desátý klíč". To jim však určitě neubírá na kvalitě. Na Štaidlovi-literátovi oceňuji, vtip nadhled až sarkasmus, pozorovací talent i smysl pro detail a jeho souvislosti.

fes
02.11.2018 4 z 5

Pořád mne to překvapuje, ale ten pán UMÍ psát!
Toto již nejsou vzpomínky, je to výběr beletristických esejů a povídek z prvých dvou Štaidlových knih, v nichž překvapuje svým nečekaným literárním talentem, oceněným i Arnoštem Lustigem. Vůbec se nedivím, že na rozdíl od předchozích autobiografických knih, které si vydal sám, po těchto povídkách tentokrát sáhlo renomované vydavatelství. Zábavné, veselé i smutné, lehce pikantní, leckdy inspirované osobními zážitky. Navíc kniha v pevných deskách menšího formátu, jaké oceňuju pro jejich praktičnost pro čtení na cestách. Doporučuji. Docela vřele. Ani tady se nebudete nudit.

povídky humor

Ladislav Štaidl