Desátý klíč

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ladislav Štaidl popisuje ve svých vzpomínkách svůj úspěšný život, týkající jak úspěchů na naší hudební scéně, tak i úspěchy v podnikání, které se od hudby zcela lišily.

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98146/desaty-klic-98146.jpg 37
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Ladislav Štaidl
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Desátý klíč

Přidat komentář
valda
16.12.2018

Četl jsem předchozí Víno z hroznů, které se mi celkem líbilo. Pokračování vzpomínek Desátý klíč je složené z deseti kapitol o deseti hotelích, od kterých si Štaidl "vypůjčil" klíč do sbírky, a zažil tam něčím zajímavé situace. Jednotlivá vyprávění jsou celkem zábavná, psaná podobným stylem, jako v předchozí knize. Je jich ale opravdu velice málo, samotná kniha je docela útlá. A kromě deseti kapitol, obsahuje navíc ke každé kapitole povídku. Tyhle autorské povídky mě ničím nezaujaly, pro mě působily spíše jako vata, na doplnění knihy. Další pořádnou dávkou vaty v Desátém klíči je kapitola o oslavě autorových šedesátých narozenin, ve které je asi stovka fotografií, pod kterými jsou popisky ve stylu, koukejte koho všechno já znám.

fes
02.11.2018

Pokračování prvého vzpomínkového titulu Víno z hroznů. Už tedy tak nepřekvapí, ale stále dobré vypravěčství, zde navíc doplněné nečekaně čtivými, chytrými i vtipnými eseji a povídkami. Tři hvězdy jen kvůli tomu, že jde o "nástavbu", jinak bych dal jako u "prvého dílu" čtyři.


micha-ella
02.09.2017

Hodně samochvály.

MaxQ
23.01.2017

Tak nevím. Pan Štaidl na mě vždy působil dojmem chytrého člověka, který sleduje výhradně vlastní prospěch. Po přečtení jsem získal dojem, že je v něm i něco víc (kupodivu :) Jde o knihu muzikantských vzpomínek na různé hotely a na příběhy, zážitky a úvahy s nimi spojené. Každá kapitola končí povídkou, na což jsem si těžko zvykal, ale budiž. Některé byly zajímavé, jiné méně, aspoň teda pro mě. Jistou kvalitu ovšem mají.

A dva citáty:

Venýšn (Benátčan), jak se tu hotelu zkráceně říká, má tisíce přepychových pokojů, jakož i vodní kanály, po nichž japonské turisty vozí gondoliéři, co by od minuty mohli zpívat v naší Státní opeře, za což by obdrželi měsíční plat, rovnající se jejích týdenním tuzérům.

"Ty bejku, až ti bude vosumdesát," zklidnil mě Arnošt Lustig, "budeš mít kolem sebe takový ticho, až budeš šťastnej, když ho přeruší pošťák, co ti přinese kámošovo parte."

Doporučujeme

Vím, jak chutná vzduch
Vím, jak chutná vzduch
Nebeští jezdci
Nebeští jezdci
Edith Piaf
Edith Piaf
Utekl jsem z Osvětimi
Utekl jsem z Osvětimi

Autor a jeho další knihy

Ladislav Štaidl
česká, 1945

Kniha Desátý klíč je v

Přečtených9x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce5x
Chystám se číst1x
Chci si koupit1x