Ukaž mi

Ukaž mi https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481454/bmid_ukaz-mi-sak-481454.jpeg 4 237 237

Lukáš se potýká s problémy v osobním i profesním životě. V soukromí se hroutí jeho letitý vztah, v zaměstnání musí čelit útokům agresivní šéfové. Veškeré dosavadní jistoty mu mizí před očima. Sklíčený Lukáš jednoho dne uposlechne radu přítele a stáhne si do mobilu seznamovací aplikaci UKAŽ MI. Její uživatelé se ucházejí o přízeň tajemné Královny. Aplikace je založena na soutěži, která spočívá v plnění důmyslných, mnohdy erotických úkolů. Hlavní výhrou není nic jiného, než osobní setkání s Královnou. Lukáš se s Královnou intenzivně sbližuje. Má pocit, že je jedinou osobou, která mu opravdu rozumí. Když už se zdá, že je láskyplné setkání na dosah, iluzi přeruší kriminální zápletka. Začíná opravdová noční můra. Spirála krystalického zla dovede Lukáše až k poznání hrůzné pravdy.... celý text

Literatura světová Thrillery Erotika
Vydáno: ekniha , Vendeta

Vik40
16.10.2021 3 z 5

Není to "můj šálek kávy", ale asi snese označení erotický thriller, který popisuje nebezpečí internetu a jeho navázání do našeho podvědomí.

ivetdos
11.10.2021 5 z 5

Tento erotický thriller je teda něco! Nenapadlo by mě, že mu dám nakonec plný počet hvězd, ale nešlo to jinak. Bavila jsem se od první strany, krátké, úderné kapitoly, statistické zajímavosti ohledně sexu a vztahů, velmi originální námět, zároveň zde nenajdeme příliš explicitních erotických částí, takže to čtenáře neodrazuje. Autor nás drží v napětí, lítosti, strachu, a přestože pro mě byl začátek pomalejší, konec mi to bezesporu vynahradil. To byla jízda! Šíleně čtivé, ne tak nereálné – jak to u thrillerů bývá (a ještě erotických) a zároveň dost poučné, vybízí k zamyšlení, zvlášť pro dnešní dobou. Za mě tedy velká spokojenost a obrovské doporučení.

adevis
11.10.2021 5 z 5

Zlo a nástrahy internetu známe každý a tato kniha nám hodně zvráceným způsobem ukazuje, co všechno se může stát, když člověk doslova ztratí hlavu.

Anotaci jste jistě četly a víte, o čem kniha je, ale ve zkratce. Lukáš má všechno, po čem každý z nás touží. Super práci, skvělou snoubenku, ale i přesto je nespokojený. Osobní život se mu začne hroutit a na popud nejlepšího kamaráda si nainstaluje seznamovací aplikaci Ukaž mi, ve které se velmi rychle najde. Erotické chatování se záhadnou Královnou ho baví. Ta zadává uživatelům aplikace různé úkoly, které bodově hodnotí. Cílem je nasbírat nejvyšší počet bodů, za které výherce získá možnost se s Královnou setkat osobně. Lukáš ale velmi brzy zjistí, že nic z toho není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

Kniha je akční a strašně moc čtivá. Neodložitelná. Budete potřebovat vědět, kdo je Královna. Budete potřebovat vědět, jak to celé dopadne. Konec knihy jsem naprosto zhltla. A kdo je teda ta slavná Královna? To si budete muset přečíst, protože já jsem to absolutně netušila. Obdiv všem, kdo ten konec dokázal správně odhadnout.

A nakonec si dovolím ještě zmínit to, že na začátku každé kapitoly jsou statistiky, které mě moc bavily a určitě se vyplatí se nad nimi zamyslet.

Knize dávám 4,5/5*. To ovšem neznamená, že nebudu knihu doporučovat dál :)) Pokud se v budoucnu přeloží další autorovo knihy, ráda je pořídím.

Marekh
07.10.2021 5 z 5

Erotický thriller polského spisovatele MARCELA MOSSE. Kniha byla svižná, napínavá a celkově se četla dobře. Kniha má 4 části. Kapitoly jsou krátké. Na počátku každé kapitoly se nachází velmi zajímavé a znepokojující statistické údaje týkající se seznamování, vztahů a sexu. V knize se nachází také erotické scény, ale řekl bych, že jich není mnoho, tak akorát, aby mě to neodradilo od četby. Závěr byl hodně překvapivý.

Hlavní postavou je mladý muž Łukasz, který si stáhne do mobilu seznamovací program UKAŽ MI. Musí plnit příkazy ženy, která si říká KRÁLOVNA. Jaké příkazy musí Łukasz splnit a kdo je ve skutečnosti Královna? To už se dočtete v této knize. Knihu hodnotím na 100 %.

Autor upozorňuje na sociální sítě a na internetové seznamky. Kniha nás vybízí k zamyšlení nad tím, abychom byli obezřetní při seznamování on-line a slepě každému člověku nedůvěřovali. Hodně lidí, kteří se chtějí seznámit, nepíše pravdu, takže měli bychom být velmi opatrní. V minulosti jsem také naletěl při psaní po chatu na Messengeru. Sice to nebyla žádná seznamka, ale i tak jsem dotyčnému člověku důvěřoval a řekl jsem mu hodně důvěrných informací, aniž bych viděl jeho fotografii. Působil mile a sympaticky, měl jsem pocit, že má pro mě pochopení a můžu mu říci naprosto cokoliv, jako bych ho znal velmi dlouho. Bohužel to byla obrovská chyba, ale pro příště jsem si vzal poučení. Chybami se člověk učí. Četbou této knihy se mi některé události připomněly.

Łukasz je zpočátku přesvědčený, že když si jen píše v on-line seznamce s neznámou ženou, v žádném případě se nejedná o nevěru. Jak to vidíte Vy? Dá se to považovat za nevěru, anebo na jeho jednání není nic špatného? Myslím si, že v situaci hlavního hrdiny se může ocitnout leckterý muž v běžném životě. Vztah jej začne nudit, ačkoliv si nemá nač stěžovat a hledá nějaké vzrušení, tak jak tomu je i v případě našeho hlavního hrdiny Łukasze. Jenže člověk si někdy neváží dobrého bydla, které má a může se hodně popálit! Nad tímto příběhem se můžeme zamyslet a vzít si z něj poučení.

Autor přiznává, že jeho tvorba je prodchnuta osobní zkušeností se šikanou ve škole a chybějícím porozuměním v rodině. Autorovy knihy mají autobiografické prvky.

Citáty z knihy:

Všechny dnešní aplikace sbírají data o uživatelích, přinejmenším pro účely marketingu. Každý chce vydělávat.

Krchnaida
01.10.2021 4 z 5

Dle sympatického hodnocení jsem se na Ukaž mi těšila. Nebylo to špatné, ale znám lepší knihy. Příběh má zřejmě otevřít oči lidem, kteří se pohybují na internetových seznamkách - aby dobře zvážili, co o sobě neznámé protistraně prozradí a upozorňuje na to, že se to leckdy může zvrtnout v něco nedobrého. Četlo se dobře, děj rychle ubíhal, rozzuzlení mě zaskočilo :-) .

jaja10
01.10.2021 3 z 5

Tak po prvních pár stránkách jsem si říkala, to bude masakr. Pak to nabralo docela "klidnější" směr. Ale konec byl zase vyostřený.
Zajímavý počin.

monushka
28.09.2021 4 z 5

Čtivá kniha, od které jsem však očekávala mnohem více akce a napětí.

Wabinka
24.09.2021 3 z 5

Já teda nevím, asi půjdu trochu proti proudu. Kniha byla čtivá, téma sociálních sítí a aplikací je velmi aktuální, ale... Všechny postavy mi lezly na nervy, nazývat svou přítelkyni příjmením je fakt divné. A holt nemám pochopení pro dělání takových prasáren kvůli pro mě tak malicherným důvodům.

Nuttelka
24.09.2021 4 z 5

Bohužel vlivem okolností jsem měla knihu rozečtenou 14dní a asi na mě tak úplně nezapůsobila tak, jak měla. Ale námět byl pro mě originální a velmi aktuální. Trošku mi vadilo přeskakování v časových úsecích, občas jsem měla problém se zorientovat, kde a u koho se nacházím. A přiznám se, že ani jedna postava mi nebyla sympatická.
Velmi zajímavé jsou statistiky uvedené u každého začátku kapitoly.

Lovana
20.09.2021 5 z 5

Tahle kniha mě nejprve nijak zvlášť nelákala, ale pak jsem si říkala, že ji teda zkusím, když se o ni tolik mluví a rozhodně jsem udělala dobře. Kniha byla totiž skvělá.
Moc se mi líbil nápad, kdy se celý příběh točí kolem aplikace Ukaž mi, to, jak ta aplikace fungovala a co vše se dělo. Velmi mě v tomto příběhu bavilo protnutí erotiky a thrilleru.
Na začátku jsem měla trošku problém se zorientovat v čase, protože příběh se odehrává ve třech časových rovinách, ale po pár stránkách si to sedlo a já hltala jednu stránku za druhou. Kniha byla velmi čtivá, čemuž kromě relativně velkého písma napomáhal i fakt, že se v knize objevovaly zprávy z aplikace. Navíc také střídání časových rovin nutil člověka číst stále dál.
V této knize jsem si žádnou postavu neoblíbila, protože to snad ani nejde, ale přesto mě kniha hodně bavila a byla jsem hodně zvědavá, jak to vše dopadne a kdo je Královna...
Rozuzlení knihy mě překvapilo, stejně jako to, když jsem si myslela, že už ten největší šok mám za sebou a ono ne... Kdo je Královna jsem neodhadla, takže jsem poté zírala s otevřenou pusou.
Pro některé lidi by kniha mohla být i svým způsobem poučná...
Jediné, co mi trochu vadilo bylo, že o některé postavě bylo psáno křestním jménem a po pár řádcích najednou příjmením... To mi přišlo takové zvláštní a trochu rušivé, ale žádný velký problém to pro mě nebyl.

Hodnocení 4,75*/5*

Kukicka
19.09.2021 5 z 5

Neni to muj zanr a vubec nevim, co me napadlo to cist :-D. Bylo to psycho a obdivuji autora, ze neco takoveho vyplodil. Do posledni chvile netusite vubec nic, kdo je kralovna a i jine souvislosti v pribehu. Kdybych mela volit znovu, tak uz to rozhodne nectu, ale pokud to nekoho zanr je, tak verim, ze se to muze libit, protoze v takovych knihach je dulezite, ze pribeh neni pruhledny a at si namahate mozkove zavity, jak chcete, tak konec proste neuhadnete, proto davam vysoke hodnoceni

mysterygirl
19.09.2021 3 z 5

Cetlo se to dobre, ale neskutecna uchylarna. Ten autor nemuze byt normalni..

Irsaf
17.09.2021 5 z 5

Po přečtení této knihy jsem nadšená...
Hltala jsem každé písmenko...
Skvělá jízda...
Ale konec mohl být aspoň o stránku delší...

terryaknihy
13.09.2021 5 z 5

Tentokrát jsem se nechala zlákat anotací knihy a mám obrovskou radost, že moje nadšení z knihy bylo po přečtení ještě znásobeno :).
Ukaž mi je seznamovací aplikace, kterou si sklíčený Lukáš nainstaluje a postupně propadá do virtuálního světa. Setkání s královnou je velmi lákavá nabídka, a tak se Lukáš vrhá do plnění prvních drobných úkolů, které mu královna zadává.
V první řadě nás příběh seznamuje právě s Lukášem, který má snoubenku a velmi dobrou práci, ale přesto mu to nestačí… Sledujeme zároveň i dějovou linku před a po. Musím říct, že linka před mi dávala psychicky trochu zabrat, ale to je konec konců úděl každého thrilleru.
Velmi se mi líbilo propojení erotiky s thrillerem, perfektní byl i nápad samotného fungování aplikace a obohacení textu o zprávy. Což dodávalo rychlé čtivosti na knize. Je pravda, že je to asi třetí kniha kterou jsem četla, kde si neoblíbíte asi žádnou postavu. Ale to příběhu nic neubralo, naopak! Jako každý výborný thriller má i tento krásnou postupnou gradaci :)…
Pokud nemáte úplně slabý žaludek, máte rádi příběh plný zvratů a neodhadnout vše hned na začátku, tak tohle je příběh pro vás. Jedna z topovek thrillerů, co jsem četla a moc si přeju, aby se přeložilo více knih autora :)

Red-haired
09.09.2021 5 z 5

Já, milovnice romantických příběhu, jsem přečetla drsný napínavý thriller, a světe div se, úplně ho žeru!

V této knize vám snad ani jedna z postav nemůže být sympatická, ale paradoxně to vůbec nevadí, protože tohle je vážně kruté čtení.

Příběh je komponován skrz skoky v čase, které vám vysvětlují vše a zároveň nic, a udržují vás v neustálém napětí. Nechybí zde překvapivé zvraty, které vás buď nenapadnou vůbec, nebo až těsně před tím, kdy přijdou. Tipů na padoucha budete mít nespočet, ale čím víc jich bylo, tím víc jsem chtěla prostě jen číst dál a užít si tu jízdu, ať to dopadne jakkoli. A že to teda dopadlo…

Kniha je navíc neuvěřitelně čtivá hned od prvních stránek, a čím dál jsem ve čtení pokročila, tím hůř se odkládala, až nakonec nešla odložit vůbec.

Rozhodně moc doporučuji přečíst i těm, kteří thrillery běžně nečtou, protože tohle si užijí i tak vyhranění čtenáři, jako jsem já. Je to svižné, pikantní, drsné, napínavé… je to vážně skvost!

Hodnotím 5*/5* a možná díky této knize víc zabrousím do thrillerových vod.

Lauriy
09.09.2021 5 z 5

Tak to byla síla. Ani jedna postava sympatická, ale přesto knihu hltáte a na konci jsem byla opravdu překvapená, rozuzlení jsem vůbec neodhadla.
Uf, možná ideální jako varování pro náctileté o nebezpečí aplikací, něco jako pro nás byl Requiem za sen zase o jiných závislostech.

FejKýý
07.09.2021 5 z 5

Tak tohle byla kniha plná akce, napětí a pro mě i stresu. Kdo je královna se prostě uhádnout nedalo. Co jsem sice uhádla ale až na posledních stránkách tak to, s tou minulostí. Nejdřív jsem se trošku ztrácela v tom období kdy se co děje ale rychle jsem si zvykla. Oceňuji že jsem se opravdu ani na chvíli nenudila. Konec si musíme domyslet ale já asi vím co si vybral. Jediné co ještě bych zmínila, že když jsem knihu začala číst, něco mě na ni vadilo. Cca po 100 stranách přestalo a já nevím co to bylo. Možná jsem si prostě jen musela zvyknout na ten krutý příběh. A určitě co vám i můžu slíbit, žádnou postavu si neoblíbíte. To prostě nejde. Určitě knihu všem doporučuji protože tohle.. tohle jste ještě nečetli.

lihate
02.09.2021 5 z 5

"Bezchybnost se postupem času stává chybou."

"Láska a strach ze ztráty lidí, které člověk miluje, ho občas dokážou přivést až k šílenství."

"Někdy je lepší zatnout zuby a zůstat tam, kde to člověk zná."

"Láska s sebou přece nese to, že je člověk schopen všeho."

Tak ale tohle? Měli jste někdy po přečtení knihy pocit, že už jí nikdy číst nechcete a zároveň byste nejraději ihned začali číst znovu od začátku? Tak přesně takhle se teď cítím. Zmateně, ale nehorázně se mi celá kniha líbila. Thrillery obvykle nečtu, ale tady jsem byla zvědavá. Kniha je nehorázně čtivá a během jednoho dne byla přečtená. Střídá se v ní víc časových rovin, ale i přesto, že jsem si přišla často mimo a zmatená, co je kdy, se nakonec vše vysvětlilo. Rozhodně jsem nečekala, že rozuzlení bude tak uvěřitelné a vlastně poměrně reálné. Příběh je až děsivě přesvědčivý a současný - vždyť kolik různých aplikací máte v mobilu vy? A četli jste všechny uživatelský podmínky?

"Protože láska občas vyžaduje oběti."

"Láskou se manipulovat nedá."

"Peklo je jediná cesta k pochopení.
Peklo je láska."

"Internet je největší zlo. Lidi jsou lháři od přírody, ale monitor, který je odděluje od reálného života, způsobuje, že mizí poslední zábrany. Dostávají kuráž a postupně tonou v bahně vlastních iluzí. Soustředí se na své fiktivní, internetové identity a zapomínají, že stále existují ty reálné, systematicky zanedbávané. Občas se vzdálí realitě natolik, že se už ze spárů internetu nevymaní nikdy. Návrat k realitě je nemožný."

TVer
27.08.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Musím se přiznat, že jsem od ní čekala trochu míň. Příjemně mě proto překvapila. Téma sociálních sítí - ano, tato kniha by měla být v dnešní době povinnou četbou, protože mnoho z těch věcí se může klidně stát.
Co bylo trochu matoucí bylo, jak autor občas nazýval postavy jménem a někdy zase příjmením, to mě zpočátku trochu matlo. Jinak absolutně dle mého must read.

Aiden888
20.08.2021 5 z 5

Chválím téma. Problematika různých sociálních sítí a internetu obecně už tu byla stokrát, ale tohle je prostě jiné. Celou dobu čtení příběhu nevíte, co vlastně máte očekávat. Kniha je plná postav, ke kterým si vybudujete určitý vztah. Většina z nich je bohužel naprosto ,,nenáviděníhodná" a třeba na takovou Paulinu asi nikdy nezapomenu. Konec čekat nejspíš nebudete, mě teda rozhodně překvapil. Je to mrazivé, chvílemi děsivé a celkově lidsky dost odporné. Doporučuji přečíst.