Ukaž mi

Ukaž mi https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481454/bmid_ukaz-mi-sak-481454.jpeg 4 237 237

Lukáš se potýká s problémy v osobním i profesním životě. V soukromí se hroutí jeho letitý vztah, v zaměstnání musí čelit útokům agresivní šéfové. Veškeré dosavadní jistoty mu mizí před očima. Sklíčený Lukáš jednoho dne uposlechne radu přítele a stáhne si do mobilu seznamovací aplikaci UKAŽ MI. Její uživatelé se ucházejí o přízeň tajemné Královny. Aplikace je založena na soutěži, která spočívá v plnění důmyslných, mnohdy erotických úkolů. Hlavní výhrou není nic jiného, než osobní setkání s Královnou. Lukáš se s Královnou intenzivně sbližuje. Má pocit, že je jedinou osobou, která mu opravdu rozumí. Když už se zdá, že je láskyplné setkání na dosah, iluzi přeruší kriminální zápletka. Začíná opravdová noční můra. Spirála krystalického zla dovede Lukáše až k poznání hrůzné pravdy.... celý text

Literatura světová Thrillery Erotika
Vydáno: ekniha , Vendeta

Jenny46
21.04.2023 4 z 5

Kniha o současné problematice a nechápu jak může být někdo v dospělém věku tak naivní a plnit příkazy z programu v mobilu...
Dnešní moderní doba v technologii je zlo, hlavně pokud nám to mozek zatemní. Všechny dnešní aplikace nepřinesou nic dobrého, sbírají data o uživatelích... ( v knize psáno)
Určitě doporučuji příběh k zamyšlení hlavně, kdo si píše na seznamky!!! Ale celkově v dnešní době víc opatrnosti a hlídat si soukromí!!!

Lejčís
19.04.2023 3 z 5

Ještě před 10-15 lety by byla tahle kniha pěkný sci-fi, dneska je to bohužel krutá realita. Nejednou jsme se už setkali s aplikacemi, které vyžadují po svých uživatelích plnění diskreditujících či životu nebezpečných úkolů, mnohdy dokonce i mezi dětmi. Nepřekvapivě se toto téma objevuje i ve filmech, patrně však ještě dlouho neomrzí, obzvlášť, když je takto originální.
Jak jsem nepřišla na chuť polským autorkám erotických thrillerů, polský autor u mě zvedl laťku na vyšší úroveň. Přesto se však stále držíme v lepším průměru, což může být způsobeno taky mými velmi vysokými očekáváními od této knihy, která však nebyla naplněna. Příběh má bezesporu potenciál, je neotřelý, aktuální a fakt megačtivý. Autenticitu mu dodávají i statistické poznámky spojené se sexuálními praktikami v úvodu každé kapitoly, které mě nejednou překvapily a zarazily. Velkým minusem jsou však nesympatické postavy, zejména pak hlavní hrdina Lukáš, který se mi v průběhu tak zprotivil, že jsem mu vydírání od sexuální aplikace vlastně i přála.
Vzhledem k napínavosti celého příběhu, kterou podněcují velmi krátké kapitoly, jsem prakticky nebyla schopná přestat číst, dokud jsem se nedozvěděla závěr. Ten skutečně byl do jisté míry děsivě reálný, ale neohromil mě, jak jsem čekala. Plusové body však přičítám za samotné vyústění, protože právě to mi do příběhu sedlo perfektně a taky jsem díky němu měla Lukáše o zlomek víc ráda.
Pokud Vás baví psychothrillery s erotickými prvky, pak by Vám tento rozhodně uniknout neměl už kvůli své aktuálnosti. V každém případě od něj ale nečekejte přelomový román, spíš nepříjemně napínavého společníka na dvě líná odpoledne. :)

evineckY
12.04.2023 5 z 5

Neskutečná, nebezpečná sila internetu a všech aplikací, které zasahují a ovlivňují soukromí .
Vynikající psychologické drama o touze někomu patřit, o nevěře a nebezpečí...
Doporučuji !

Jurajovamaka
11.03.2023 5 z 5

Zaujímavá kniha...príbeh sa odohráva na pozadí digitálnych technológií...mobilná APLIKÁCIA, ktorá núti jej majiteľov vykonávať ňou nariadené príkazy, ktoré sú často proti zdravému rozumu a úsudku...niekedy až za hranicou normálnosti a slušnosti...
Autor sa snaží poukázať na to, ako internet a iné vymoženosti modernej doby dokážu ovládnuť zmýšľanie človeka...
V príbehu sa stále niečo zaujímavé deje, ani na chvíľu sa nenudíte...
ODPORÚČAM

dencazrnu
24.01.2023 4 z 5

Než jsem knihu vzala do ruky, sama jsem byla zvědavá, do které skupiny čtenářů se zařadím. Protože mi přijde, že kniha Ukaž mi má bud výborné hodnocení a nebo naopak jako úplný propadák :-D Já naštěstí musím říci, že se řadím do té první skupiny. Kniha mě opravdu bavila, byla neskutečně čtivá a místy mě donutila se taky zamyslet. Ocenila jsem i „poznatky a zajímavosti“, které byly vždy na začátku kapitoly. To že byl Lukasz blbec, asi úplně zmiňovat nemusím. Jednu hvězdičku ubírám za ten konec, protože mi úplně nesedl. Každopádně čtení jsem si užila a těším se na další knihy od autora.

LussyP
23.01.2023 4 z 5

- Soukromí neexistuje. -

Prvně bych chtěla ocenit zajímavosti na začátku každé kapitoly. Naopak mi opravdu chybělo nějaké lepší zpracování chatování. Přišlo mi to občas nejen nepřehledné, ale popisovat smajlíka jako "usmívající se emoji čertíka" apod, při lechtivých konverzacích... No, kdybychom to nahradili opravdu smajlíkem, možná bychom měli mnohem užší knihu.
Myšlenka ovšem naprosto skvělá, jak aplikace, tak celý příběh. Začátek mi přišel trošku slabší, ale pak to byla opravdu jízda. Lukasz, je nevyrovnaný blbeček a přesto, že mu nebudete fandit, budete jeho příběh sledovat velice bedlivě a hltat každou stránku. Občas (možná častěji) se i pousmějete nad jeho utrpením.

IG: ctenislaskou

kramlinka88
22.01.2023 5 z 5

Celá knížka byla zajímavá, párkrát jsem Lukasze i litovala, ale v druhé polovině už s ním nějak nešlo soucítit :-P Ovšem posledních 70 stran to teda byla jízda, to jsem nečekala ani v nejdivočejších snech. Excelentní rozuzlení, pár stránek jsem četla s otevřenou pusou :-D Určitě doporučuji přečíst a vydržet ;-)

NelaMaty
24.11.2022 4 z 5

Musím dát dolů jednu hvězdičku a to za konec knihy. Myslím, že bych ho napsala líp, ale je pravda, že byl opravdu nepředvídatelný.

Lilinka.Ká
23.11.2022 5 z 5

Chytlo mě hned od začátku a už nepustilo. Lukáš mi byl sice místy dost nesympatický, ale ten příběh jsem si užila na maximum. Výborné, napínavé, originální.

Monni
21.09.2022 5 z 5

Tahle kniha byla teda jízda,slyšela jsem na ni víc doporučení a přečetla jsem ji jedním dechem. Neskutečně čtivé a napínavé. Hlavní hrdina byl teda idi*ot, ale tak nějak to tam patřilo :D Každopádně zápletka super a mé typy na královnu se měnily, v merku jsem měla i jednu postavu, u které jsem si říkala, že by to mohla být ona, potom sem si řekla, že to nemůže být pravda.... no prostě je to zamotané, ale super :)

Knihomolka97
15.09.2022 5 z 5

Kniha byla přesně tak skvělá, jak jsem čekala. Četla se moc dobře, byla napínavá, drsná a nepředvídatelná. Hlavní hrdina Lukáš byl teda kolosální pitomec, pardon.. ono to nejde napsat slušně, ale přesto jsem vše prožívala s ním.
Jediné, co musím trochu vytknout, je občasný zmatek v časových rovinách, někdy mi chvilku trvalo se v tom všem zorientovat. Zajímavá byla linka z minulosti, kdy jsem si nejdřív myslela, že.... ale pak jsem začala tušit něco jiného. Samotný závěr mě teda překvapil, nenapadlo mě to vůbec.
4,5⭐️/5⭐️

Kenan
03.09.2022 4 z 5

Po delší době thriller, který mě od začátku vtáhl do děje. Není to žádné vrcholné dílo, ale je to dobře napsáno, četla jsem to s napětím a jen dál a dál obracela stránky. Nechápala jsem naivitu Lukáše, že nedokázal říct "a dost" a poslouchal hlasu z aplikace "Ukaž se" na slovo. Ale bavila jsem se u toho a bylo by to na pět hvězdiček, kdyby to nezkazil, podle mně, neuvěřitelný a zbrklý konec.

Prince_of_book
28.08.2022 4 z 5

Tak takhle teda ne...

Aby mě kniha bavila od začátku do konce, zajímal mě osud postav a dokonce se mi vyvrátily všechny teorie a pak to totálně zabil úplně debilní konec, který si snad autor vycucal z pr...le jen aby to už mohl ukončit, to je na mě moc.

Knize dávám 8/10 a dal bych desítku, ale nasral mě neskutečně ten konec

Arsi007
27.08.2022 1 z 5

Kniha mi byla doporučována ze všech stran. Je to prý nepředvídatelné, šokující, vzrušující a plné napětí. A moje pocity? Zmatenost, oči v sloup, sarkastické poznámky na úkor hlavního hrdiny, naštvání a nakonec znechucení.

Omlouvám se všem, co thriller milují, ale pro mě tohle byla snad největší slátanina a kravina, co sem kdy četla.

Lukasz byl nesnesitelný, šovinistický a sexistický hovado. Kdo je královna mě postupem času přestalo naprosto zajímat a jediné, co jsem s napětím očekávala bylo, kdy Lukasze konečně někdo zapíchne nebo odpráskne ‍

Tohle bylo velký špatný.

IG: @hanybooks

Obelix15
25.08.2022 4 z 5

Knize jsem úplně nedůvěřoval, protože jsem jej považoval jen za další erotický román s happy endem. Ale? Šeredně jsem se spletl. Kniha Vás od první stránky pohltí. Některé scenérie jsou tak obscénní a bizarní, že Vás to akorát donutí číst dál a dál! Dějová linka malé sestřenice mi velice barvitě připomněla Hannu z thrilleru Dětské zoubky: svázat, seřezat a hodit do vody! A ta má neskrývaná radost, když jsem se dozvěděl její osud! Konec mě vcelku dostal. Asi jako každý čtenář jsem měl vytipované postavy, kdo by mohl být tajemnou Královnou, ale sekl jsem se. Napínavé od začátku do konce. Velkým plusem byly nejrůznější statistiky na začátku u každé kapitoly. I když některé vcelku znepokojující. Určitě si od autora případně přečtu i něco dalšího.

hadenka
21.08.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda,nemohla jsem se odtrhnout. On byl sice korunovaný blb,ale kniha byla velice poutavá.

Belanna
03.08.2022 4 z 5

Dlouho jsem knížku odkládala, někde se psalo thriller, někde erotika, někde román pro ženy, a tak jsem nevěděla co čekat. Ale na doporučení dcery jsem po ní sáhla.
A ono to bylo dobrý, fakt hodně dobrý. Napínavé, plné zvratů, emoce se mi při čtení knížky střídaly a navíc na neskutečná zvědavost, kdo a proč?
Jediné, co mě zaskočilo, byly poslední věty - nějak nemohu překonat to "rozcestí".

Hakate
28.07.2022 4 z 5

Kniha mě upoutala z několika důvodu. 1. Řadě noticka, v druhé řadě polský autor, a ve třetí obálka. Z těchto důvodu jsem knihu zařadila do letošní výzvy.
Při čtení prvních řádků jsem měla rozporuplné pocity. Obava z děje, ale i neskutečná zvědavost.
Kniha mě pohltila už po přečtení 1. Kapitoly, kterou jsem si dala jen tak před spaním. A celý den jsem se opravdu těšila na návrat z práce, až ke knize usednu a ponořím se do děje.
Po delší době jsem narazila na knihu, která mě pohltila a skutečně nešla odložit. (Fakt nevím, kdo za mě bude ráno vstávat do práce. :D)

Kniha je plná zvratů, tajemství a neskutečné touhy a potřeby zjistit, co se bude dít dál a kdo za tím vším stojí.
Přiznám se, že strůjce jsem opravdu neodhadla. A z výsledného konce a rozuzlení mám smíšené pocity. Na jednu stranu mi spadla čelist, na druhou je tam určitě poselství, a na třetí se mi výsledný verdikt úplně nelíbil.
Díky tomu nemohu dát plný počet.
Nicméně pokud se mi dostane do rukou někdy další autorova kniha, ráda si ji přečtu.

katasokolov
26.07.2022 4 z 5

TO JE TAK NEHORÁZNÁ ÚCHYLOVINA, KTERÁ VÁS ÚPLNĚ NUTÍ OTÁČET STRÁNKU ZA STRÁNKOU, ABYSTE UŽ KONEČNĚ ZJISTILI, CO SE TO TAM SAKRA DĚJE !!!

Kniha, která je čtivá od začátku do konce! Dočkáme se mnoha zvratů - jeden mi připomněl nedávno přečtenou knihu Jiná třída. Autor bravurně popsal možnosti zneužití internetu a seznamovacích aplikací a stvořil vážně moc dobrý thriller. Dnešní thrillery se vlastně pořád točí v kruhu a nic nového nepřináší, tenhle kousek naprosto vybočil z řady a já mohu jen jásat.

Hlavní hrdina je vykreslen přímo skvostně, kdy ho v jednu chvíli chcete obejmout a ve druhé mu jednu vrazit :-D. Jediné, co mě vážně nakrklo, je ta finální věta - jak já nesnáším otevřené konce ….:(

“Internet je největší zlo naší doby. Lidi jsou lháři od přírody, ale monitor, který je odděluje od reálného života, způsobuje, že mizí poslední zábrany.”

PS: Ty informace nad každou kapitolou jsou pecka!

Jita160
25.07.2022 5 z 5

(SPOILER) No sakra co to bylo????
Tento erotický thriller byl naprosto výbušný a plný nečekaných zvratů. Místy psycho vůbec to není čtení pro ty se slabým žaludkem.
Začalo to malou aférkou můžovou nevěrou, který se cítil být v suchoprázdném vztahu. Milenka mu dávala sexuální a úchylné fantazie ,které u své přítelkyni nenacházel. Řídil se krédem,, sbal- ošukej- odkopni"

Aby se muž zamiloval potřebuje průměrně tři schůzky. Ženy přibližně 14.

Z milenky se stal stalking udělala mu ze života peklo. Musel se jí zbavit aby zachránil svůj pevný a klidný vztah. Stejně se časem zase začal nudit a tak si nainstaloval do mobilu seznamovací aplikaci Ukaž mi.
Byl přesvědčený že toto ne osobní seznámení s Královnou plné úchyláren a zvrhlostí mu nemůže ublížit.
Ach jak se zmýlil. Naprosto ho to zlomí.
Nic od tohoto příběhu nečekejte ,protože ať si myslíte že už víte jak to je tak vlastně nevíte vůbec nic.
Tento polský spisovatel asi není normální, ale kdo má rád normálno??
Za mě můžu jen doporučit!!!!