Zrozena o půlnoci

Zrozena o půlnoci https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93336/bmid_zrozena-o-pulnoci-3eW-93336.jpg 4 325 53

Údolí stínů série

Jednoho večera Kylie Galenová zjistí, že je s nevhodnými lidmi na úplně špatném večírku, a to navždycky změní její život. Matka ji pošle do tábora pro problematickou mládež v Shadow Falls a během pár hodin po svém příjezdu Kylie zjišťuje, že mládež v táboře není jen „problematická". Tady, v Shadow Falls, se vampíři, vlkodlaci, měňavky, čarodějky a víly učí ovládat své schopnosti a kouzla a žít v obyčejném světě. Kylie se sice nikdy necítila být normální, nicméně ani nepatří k místní hordě paranormálních zrůd. Nebo ano? Všichni kolem tvrdí, že je Kylie jednou z nich a že tady určitě není náhodou. A jakoby pobyt v táboře nebyl již tak dost složitý, objevují se Derek s Lucasem. Oba úplně odlišní, ale stejnou mocí nad jejím srdcem. Ačkoli se Kylie cítí velmi nejistá a v obavách ze všeho kolem, jedno jí začíná být jasné: Shadow Falls je místem, kam skutečně patří. -- 1. vydání.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

Born At Midnight , 2011

jana8240
06.05.2015

To je pech..ráda bych si to přečetla a nikde v knihkupectví už není první díl..všechno je vyprodáno..nevíte někdo kde bych si ho mohla koupit. děkuji.

Roselunda 1928
03.05.2015 3 z 5

Zdálo se mi to takové nemastné neslané, postavy dost divné :D, a hlavně strašně a zbytečně zdlouhavé, ale nápad dobrý.
P.S.: Fandím Derekovi :P (Proč mám pocit, že by se jeho jméno mělo psát s C? :D)

mišule5
14.02.2015 5 z 5

Je to moc pěkné počtení, každá kapitola je napínavá a nemohla jsem se od ní odtrhnout :-) Paní spisovatelka píše moc pěkně a příběh je velice zajímavý. Líbí se mi všechny postavy, a to zjištění, že ten duch co se jí objevuje je její otec mě dostalo:-o Nejlepší však bylo jak se její spolubydlící neustále hádaly :-DMohu tuto knihu doporučit :-):-)

maca5449
16.01.2015 3 z 5

Trocha humoru, milostný trojúhelník a 16letá děva, která ještě neví, kdo vlastně je a hledá sama sebe. Vztah s Derekem mi přišel nějaký takový divný. Ale co. Je to oddychovka, která se dá přečíst během jednoho dne.

Jo a ta obála je teda vážně příšerně kýčovitá. Fuj.

Terrka
31.12.2014 5 z 5

Četla jsem všechny díly kromě posledního Konečná volba..(ale snažím se ho někde sehnat.) 4 díly jsem přečetla během 10 dní protože byla chvílemi hodně napínavá,srandovní,... :DTi duchové kteří se zjevovali Kylie,mě někdy i hodně vyděsily... Ale už mě Kylie v jednom štvala ... neustále se ptala kdo vlastně je atd... vím že bych tomu taky nemohla uvěřit ale tohle mě prostě štvalo.Jinak k jejím láskám.. Derek je rozhodně lepší ikdyž udělal chybu s upírkou Ellie...Lucas se mi ze začátku moc nepozdával ani potom :D Když se zasnoubil s tou vlkodlačicí dost mě to zaskočilo.. o_O Jak říkám dala bych přednost Derekovi.Trey no prostě je to debil. Della a Miranda se často hadály ale někdy jsem se i zasmála.Perry vždy ten příběh oživil svýma proměnama :D.Burnett a Holiday :D ty jejich hádky :3
Tahle knížka je prostě úžasná,lehká na čtení.Rozhodně doporučuju :)

Peta87
01.12.2014 5 z 5

Skvělá knížka.Celá serie je bezvadná.Čtu už potřetí.

Arianne
02.11.2014 3 z 5

No, potřebovala jsem něco lehkého na víkend, tak jsem do toho šla, přestože obálka je příšerná. Nemůžu říct, že bych byla vyloženě zklamaná, ale ani nadšená. Obyčejný, neslaný nemastný román, kde se toho zas tolik neděje, čte se velmi dobře, ale kdyby se trochu seškrtal, nijak by neutrpěl. Kylie mě chvílema neskutečně rozčilovala, chápu, že uvěřit tomu, že není normální, jí asi dělalo problém, ale opravdu musela řešit pořád to samé dokola? Kdyby byl alespoň v jejím přemýšlení nějaký posun, jiný než "dobře, už jsem tě poznala, tak už si nemyslím, že jsi příšera". Další věcí, která mi lezla na nervy, byl její vztah s rodiči. Jasně, všichni puberťáci mají nějaké to revoluční období, ale aby se tak moc složila z rozvodu, to už bylo opravdu přehnané. A její vztahy s kluky jsem už vůbec nepochopila, vůbec se mi nepovedlo postřehnout chvíli, kdy se dostala do té situace - líbí se mi dva a nevím který víc. Autorka to přejela aby se neřeklo a najednou byli oba ve hře. Ale dokážu si představit, že ho dám jednou přečíst své čtrnáctileté dceři (pokud nějakou budu mít) a budu doufat, že si z Kylie vezme příklad ohledně sexu. Jak jsem tak četla, o čem se ty údajně šestnáctileté baví, představovala jsem si je se stojacím límcem, punčochami a pásem cudnosti.
Ale abych nebyla jen negativní, námět byl rozhodně zajímavý. Myšlenka neomezovat se buď na dokonalé upíry nebo živočišné vlky, kteří nutně musí být tou pravou životní láskou, ale na místo toho smíchat všechny možné bytosti dohromady a zavřít je do společného tábora, aby se kamarádili, je super. Vznikají tak zajímavé situace, jak o sobě vzájemně smýšlejí a překonávají zavedené předsudky. Až se zase budu někdy nudit a budu si potřebovat odpočinout mezi pohlcujícími příběhy, tak se pustím do druhého dílu.

Aléda
23.10.2014 5 z 5

Úžasná knížka, čtivá, napínavá, děj mě velice zaujal. Jenom mě štvalo, že Lucas odešel s tou upírkou, ale aspoň tam Kylie má Dereka, ten taky není špatný. Konec si myslím, že byl nejlepší, ale pořád jsem čekala, kdy už konečně zjistí co vůbec ona je? Ale trochu mě mrzelo, že to autorka nechala otevřený. Na druhou stranu mě to přinutí si přečíst další díly (a ty si určitě přečtu) :) Jinak samozřejmě doporučuji těm co mají rádi takové nenáročné čtení (občas možná trochu napínavé) a milostné trojúhelníky..

Natt S
30.07.2014 1 z 5

Taková nenáročná kniha, kterou zvládnete přečíst za jediné odpoledne. Hlavní hrdinka podle mě moc rozumu nepobrala a celkový děj knihy byl nudný a předvídatelný, ale co lze očekávat od knihy z výprodeje.

Musím bohužel říct, že v poslední době téma s upíry pořádně uvadá. Každý druhý spisovatel píše nejméně pětidílnou sérii o upírech, ale originalita se v každé knize vypařuje během několika prvních stránek. Mám ráda fantasy knížky, ale z těch milostných trojúhelníku mezi nadpřirozenými bytostmi se mi už točí hlava.

Kailey
10.07.2014 4 z 5

Kylie se dlouho nemohla rozhodnout mezi Derekem a Lucasem. Derek jí přitahoval nejen fyzicky, cítila se s ním i v bezpečí atd. Lucas jí zase okouzloval jen vzhledem. Škoda, že potom Lucas zmizel s upírkou. Perry knihu zase oživoval a dodával jí humor. Trey se kterým se hned na začátku knihy rozešla byl zase úplně jiný. Byl to prostě namyšlený blbeček, který chtěl holky jen do postele. V některých momentech jsem se v knize ztrácela. Třeba, když s Derekem seděli na kameni. Najednou byli dole a blížil se k ním jedovatý had. Nikde ani slovo o tom, že by slezli. Nebo když s Lucasem spadli do řeky. Najedou byli oba na souši a Kylie prosvítalo tričko, od kterého Lucas nemohl spustit oči. Jinak byla knížka super, nenáročná a dobře se četla.

Teraslík
13.05.2014 5 z 5

Čekala jsem na ni měsíc a předčila mé očekávání. Je to kniha plná napětí a hodně čtivá. Celou knihu jsem se nemohla odtrhnout. Na tu knihu jen tak nezapomenu. Moc se těším až si přečtu další díl. Je skvělá, doporučuji.

angelbooks
05.04.2014 5 z 5

Super kniha. Na začátku jsem si opravdu říkala že ti v tom autobuse jsou nějací pošuci :D, ale časem se to všechno vyjasnilo.
Občas se mi zdálo že se děj táhnul a pár stránek mě třeba i nebavil, ale to mi zase vynahrazoval kousek děje co byl po tom.
Nevím ale ke konci když Kylie stále nechtěla uvěřit čím je mě trošičku naštvala :D, nejvíce jsem si oblíbila Dereka :D a ty části kdy je Derek s Kylii...
Když Kylie mluvila se svým tátou o té rodině, věděla jsem že ten voják ( ten duch co se jí zjevoval ) má se samotnou Kylie něco společnýho :D jednu chvíli mě docvaklo co a tu další jsem už to četla v knize :D.
Skvělý už mám další sérii kterou chci přečíst :D doporučuji, díky konci mě ani nevadí že jsem nedozvěděla co je Kylie zač :D, tím pádem se více těším na další díly :D.

MisuleB
23.03.2014 5 z 5

No, kniha nebyla tak špatná, jak jsem si myslela a docela příjemně překvapila. Sice se občas trochu vlekla... A taky je škoda, že autorka v tomto díle neprozradila, co Kylie je.

Denaille
10.02.2014 2 z 5

Ačkoliv se knihám s upírskou čí vlkodlačí tématikou snažím vyhýbat, potřebovala jsem nějaké lehčí čtení, což tahle kniha naprosto splňuje. Vlastně jsem byla docela překvapená, že to nebylo zas tak hrozné. Čekala jsem to totiž mnohem horší.
I tak se děj ale neskutečně táhne a rozuzlení je shrnuto na pár posledních stránkách... asi aby se neřeklo, že to vlastně bylo o ničem. Taky mě neustále štvalo autorčino opakování co se týče pocitů hlavní hrdinky. Myslím, že i mladší čtenářky nepotřebují neustále připomínat, jak je vlastně Kylie zmatená a neustále nevěří, že je nadpřirozenou bytostí... O zaláskovaném trojúhelníků jako hlavním tahounem děje raději pomlčím a počkám si, co z toho autorka uvaří v druhém dílu. Jen doufám, že se to nezhoupne do trapnosti Stmívání nebo série Smečky.
I tak se to ale četlo velmi lehce a ač se mi to nechce přiznat, bylo to docela napínavé (o to horší mi ale přijde ten závěr).

Paithe
25.12.2013 5 z 5

Zajímavá kniha s poutavým dějem. :)) Nemám ráda milostné trojúhelníky či další mnohoúhelníky - jedna z mála věcí, co mi vadila. Poněkud mě štvalo, že se dozvím, co je Kylie zač až někdy na konci série, takže mi nezbude nic jiného než číst další díly. :D Docela jsem si oblíbila některé postavy, takže se na další díl těším. :D Myslím, že za přečtení stojí!. :D)))

minimonisek
19.12.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, je psaná velmi čtivě. A zajímavý je i námět. Určitě si ji přečtu víckrát a doufám, že i ostatní díly budou tak dobré. Jen je škoda, že se člověk nedozvěděl, čím hlavní hrdinka doopravdy je.

Falquar
08.12.2013 2 z 5

Co to sakra...? Aneb Young Adult Creepy Stuff!
Slušivá obálka s záhadnou bledulí (která má mimochodem vážně žůžový zoubky) v kombinaci s víceméně kladnými recenzemi mě nakonec přeci jen zviklala k návštěvě Údolí stínů. To bylo, želbohu, obrostlé neprodyšně hustými trnitými keři, lepivými šlahouny a dalšími srandami, takže jsem si často musela zakrývat oči, aby mi je něco nevypíchlo. Obzvlášť mi pak zatápěly rostlinky se samčími květy, které produkovaly natolik omamnou vůni, až se mně místy chtělo zvracet. Moje ubohé nožičky a paže také nezůstaly ušetřeny; mohla jsem jenom úpět nad tím, jak mi je zdrápali strašně sexy vlkodlaci a elfové a upířice... a jeden duch s pohnutou minulostí. Kašli kašli. Ano, asi jsem se nachladila z mrazivých pocitů kolem páteře. Ach jo, to zase byl výlet.
Teď mě prosím nechápejte špatně. Každému, co jeho jest. Ostatně, před rokem nebo dvěma jsem knihy s obdobnou tématikou hltala, až se mi dělaly boule za ušima. Dokonce i teď občas (a s radostí!) zabrousím za hranice tohoto děsivého žánru. Ale časy se mění. Vadí mi pasáže, kdy hrdinka podklesává v kolenou, jen co spatří zásadně pohledného, tajemného, ideálně bledého (nebo naopak tak akorát přiopáleného), svalnatého (či alespoň mírně osvaleného) mladíka, po kterém touží minimálně půlka dívčího osazenstva školy (případně jedna dvě kolosální mrchy), a on přesto vytrvale pokukuje po právě jejím výstřihu; výstřihu, jehož majitelka je přitroublá asociální panna, co buď nadává pořád, nebo vůbec, Boha ignoruje, nebo se mu naopak plazí pod nebeskými okny a kdoví co ještě. Takovéto scény se ve Zrozené vyskytovaly až moc často. Ano, namítnete, ale to přece do takovéto literatury patří. Nelíbí se mně hrdinčiny přitroublé reakce a věčné milostné trojúhelníky, zhoubný to nádor, který pomalu zabíjí to, o co dle mého v romantických příbězích vždycky šlo: pocit, že jste milováni, že nad vaší mrtvolou, objevenou mnohem dříve než za tři dny, bude někdo usedavě štkát. Tuto idylu bonusově przní ideje nesmrtelných upírů, co vrhají prasátka jako prvotřídní discokoule, nebo, v tomhle případě, tábor, v němž se mísí všecky potvory upíry počínaje a kreaturami-co-se-mění-ve-všechno-po-čem-zatouží konče. Co mi řeknete na tohle? Ne, počkat, nechci to vědět.
Jak jsem již zmínila, každému, co jeho jest. Já nyní hodnotím dvěma hvězdičkami a vydávám se uklidnit si rozbouřený žaludek milými příběhy pana Lindsaye.

psirena
01.11.2013 5 z 5

Příběh se mi moc líbil. Trošku mi to připomínalo Harryho Pottra. Ten měl taky 2 kamarády. Číhalo tam zlo, které se muselo zastavit. Akurát tohle je taková verze pro starší. Ale zase ne moc starší, přeci jen tam není žádný sex. Což vůbec nevadí, protože za a) hrdince je teprve 16, a za b) nemusí být všude sex. Už se nemůžu dočkat dalších dílů.

DajaF
16.10.2013 4 z 5

Tahle serie se mi moc libi.sice mi trochu vadi ten ctyruhelnik,ale to se snad casem vyresi,favorita mam a uvidim,jak se vyvrbi:-)))
Dalsi dily si urcite nenecham ujit

mary.M
13.10.2013 3 z 5

Kniha byla zdlouhavá a vlastně jsem se stále nedozvěděla k jakým nadpřirozeným bytostem Kylie patří. Budu muset zkusit další díl. Nejvíce se mi líbila část, kdy Kylie poznala svého biologického otce a jak se sblížila s matkou. Tahle část byla opravdu dojemná. A upoutala mě postava Dereka, připomíná mi mého manžela, taky se v jeho náruči cítím bezpečně a milovaná.