Učedník kouzelníka Čaryfuka

Učedník kouzelníka Čaryfuka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182629/mid_ucednik-kouzelnika-caryfuka-Nf9-182629.png 4 29 7

Mnoha generacemi oblíbená dětská knížka obsahuje dvě pohádky – o čarodějnickém učni Bonifácovi a o Dorotce, která přechytračí i krvežíznivé piráty. Kouzelník Čáryfuk přijme za učně chlapce Bonifáce a ten se brzy naučí čarovat lépe než on. Vydá se tedy do světa, polepší loupežníky a zařídí, aby se krásná Majolenka mohla vdát za toho, koho miluje. Malou Dorotku unese mořský loupežník Šabršulíno. Převleče ji za kluka a Dorotka musí dělat plavčíka. Vyučí ji pirátskému řemeslu, zavřou ji dokonce i do vězení, ale ona díky své chytrosti vyvázne z každého nebezpečí. Nakonec jsou piráti díky ní zajati a ona se vrátí v pořádku domů.... celý text

Zemlja
27.08.2023 5 z 5

Dávno. Předčítání ve škole. Zábavné, vtipné, veselé. Ano.

Greenfingers
09.09.2020 5 z 5

Vřele souhlasím s Tomíkem, místy bych ovšem přitvrdil.

Drakobrouk
30.09.2019

Moc se mi to líbilo. Bilo to ftipný a líbila se mi zadní indie a dorotka bila lepší neš čaryfuk.

Večernice.Duše
24.12.2016

Mám ještě první vydání z roku 1961 s obrázky Josefa Lady. Měla jsem 9 let a dostala jsem ji od rodičů k Ježíšku :-)

parxel
23.04.2016 4 z 5

Učedník kouzelníka Čáryfuka se mi moc líbil v dětství. Kniha má úžasnou atmosféru a její přečtení pro mne bylo takové ohlédnutí za dětskými lety.

Příběh Dorotky a mořských loupežníků pro mne byl nový a nechám ho prověřit svými dětmi, až trochu povyrostou.

jóna
30.06.2015 5 z 5

Nojo, vyšla. Ale ilustrace Lojzy Mikulky jsou geniální...bez nich to není ta správná devítiocasá kočka... :-)

kattyV
18.02.2013 5 z 5

Na učedníka kouzelníka Čaryfuka si dobře vzpomínám a vím, že mne jako malou bavil. Ale Dorotka? Dloho jsem vzpomínla na jednu knihu a nemohla se dopátrat, jak se jmenovala. Doufám, že je to přesně tato. Pokud ano, tak si ji snad někde seženu a znovu přečtu. Já si z té knihy pamatuji, že Dorotka byla nějakou shodou oklností na lodi pirátů schovávala se v podpalubí a strašlivého kapitána děsila tím, že "strašila". Odřezávala muřemínky z devítiocasé kočky a on se bál. Je to ono? Nevíte někdo?

Kniha Učedník kouzelníka Čaryfuka je v