Učedník kouzelníka Čaryfuka. Dorotka a mořští loupežníci

Učedník kouzelníka Čaryfuka. Dorotka a mořští loupežníci

První část - příhody kluka Bonifáce, který se učí na kouzelníka u mistra kouzel Čaryfuka.
Druhá část - příběhy Dorotky, která se dostala do zajetí strašlivého mořského loupežníka Šabršulína.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26255/ucednik-kouzelnika-caryfuka-dorotka-a-morsti-loupeznici-26255.jpg 4.316
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Blok

Večernice.Duše
24.12.2016

Mám ještě první vydání z roku 1961 s obrázky Josefa Lady. Měla jsem 9 let a dostala jsem ji od rodičů k Ježíšku :-)

parxel
23.04.2016

Učedník kouzelníka Čáryfuka se mi moc líbil v dětství. Kniha má úžasnou atmosféru a její přečtení pro mne bylo takové ohlédnutí za dětskými lety.

Příběh Dorotky a mořských loupežníků pro mne byl nový a nechám ho prověřit svými dětmi, až trochu povyrostou.

jóna
30.06.2015

Nojo, vyšla. Ale ilustrace Lojzy Mikulky jsou geniální...bez nich to není ta správná devítiocasá kočka... :-)

Napalm
27.12.2013

Knížka vyšla znovu, teď před Vánoci ... takže již koupit jde. Mají ji například na www.bux.cz. Jinak jí všem doporučuji...

JuK
22.06.2013

Ahoj kattyV, je to přesně ta kniha, kterou myslíš. Četl jsem ji jako dítě a teď nedávno jsem si na ni z ničeho nic vzpomněl a doslat jsem děsnou chuť si to na stará kolena znovu přešít. Ta touha se k tomu dostat je dost neodbytná. Díval jsem se ale, že se nedá koupit. Snad jenom namluvená na CD, ale to já nechci. Tak ti držím palce, ať se k ní dostaneš. JuK

kattyV
18.02.2013

Na učedníka kouzelníka Čaryfuka si dobře vzpomínám a vím, že mne jako malou bavil. Ale Dorotka? Dloho jsem vzpomínla na jednu knihu a nemohla se dopátrat, jak se jmenovala. Doufám, že je to přesně tato. Pokud ano, tak si ji snad někde seženu a znovu přečtu. Já si z té knihy pamatuji, že Dorotka byla nějakou shodou oklností na lodi pirátů schovávala se v podpalubí a strašlivého kapitána děsila tím, že "strašila". Odřezávala muřemínky z devítiocasé kočky a on se bál. Je to ono? Nevíte někdo?

Antonín Zhoř

Antonín Zhoř