Učedník kouzelníka Čaryfuka / Dorotka a mořští loupežníci

První část - příhody kluka Bonifáce, který se učí na kouzelníka u mistra kouzel Čaryfuka.
Druhá část - příběhy Dorotky, která se dostala do zajetí strašlivého mořského loupežníka Šabršulína.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26255/ucednik-kouzelnika-caryfuka-dorotka-a-morsti-loupeznici-26255.jpg 4.218
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Blok

Večernice.Duše
24.12.2016

Mám ještě první vydání z roku 1961 s obrázky Josefa Lady. Měla jsem 9 let a dostala jsem ji od rodičů k Ježíšku :-)

parxel
23.04.2016

Učedník kouzelníka Čáryfuka se mi moc líbil v dětství. Kniha má úžasnou atmosféru a její přečtení pro mne bylo takové ohlédnutí za dětskými lety.

Příběh Dorotky a mořských loupežníků pro mne byl nový a nechám ho prověřit svými dětmi, až trochu povyrostou.

jóna
30.06.2015

Nojo, vyšla. Ale ilustrace Lojzy Mikulky jsou geniální...bez nich to není ta správná devítiocasá kočka... :-)

kattyV
18.02.2013

Na učedníka kouzelníka Čaryfuka si dobře vzpomínám a vím, že mne jako malou bavil. Ale Dorotka? Dloho jsem vzpomínla na jednu knihu a nemohla se dopátrat, jak se jmenovala. Doufám, že je to přesně tato. Pokud ano, tak si ji snad někde seženu a znovu přečtu. Já si z té knihy pamatuji, že Dorotka byla nějakou shodou oklností na lodi pirátů schovávala se v podpalubí a strašlivého kapitána děsila tím, že "strašila". Odřezávala muřemínky z devítiocasé kočky a on se bál. Je to ono? Nevíte někdo?

Antonín Zhoř

Antonín Zhoř